Wednesday mn
Fot. Netflix
Kultura

Wszystko co wiemy o drugim sezonie Wednesday

Jakie przygody spotkają młodą bohaterkę w nowej części jej przygód? 

Aleksandra Trendak 10 stycznia 2023 15:30
Wednesday mn
Fot. Netflix

Serial Tima Burtona “Wednesday” cieszy się ogromną popularnością i przebił nawet takie produkcje jak “Stranger Things” i “Emily w Paryżu”. Opowiada historię tytułowej Wednesday, córki Gomeza i Morticii Addams, która trafia do liceum dla niezwykłej młodzieży. Platforma Netflix już zleciła kontynuację serii, a Jenna Ortega grająca główną bohaterkę zdradziła co będzie w nowym sezonie jej przygód! Kiedy pojawi się nowy sezon? Czy za kamerą stanie Tim Burton? Kogo zobaczymy w obsadzie? 

PRZECZYTAJ O: Zainspiruj się stylem Wednesday, czyli gothcore w młodzieżowym wydaniu 

Drugi sezon serialu “Wednesday”: fabuła 

W pierwszym sezonie Wednesday rozwiązywała zagadkę tajemniczych morderstw w miasteczku, jednak pozostawił on wiele niedopowiedzeń. Twórcy zapowiadają, że w kolejnej odsłonie będą chcieli bardziej skupić się na rozwinięciu postaci i pogłębić się w ich psychice, między innymi także w głównej bohaterce, którą świetnie gra Jenna Ortega. Chcą pokazać jak wiele warstw i emocji ma z pozoru bardzo zamknięta i dziwna dziewczyna, która postrzega świat wyłącznie w czerni i bieli, ale za sprawą liceum Nevermore dowiaduje się, że istnieją także różne odcienie szarości. Możemy być więc pewni, że poza interesującą intrygą w drugim sezonie twórcy położą większy nacisk na pokazanie kłopotów i udręk z jakimi Wednesday jako outsiderka będzie musiała się zmierzyć. 

Wednesday
Fot. Netflix

Drugi sezon serialu “Wednesday”: obsada 

Twórcy zapowiedzieli, że drugi sezon serialu “Wednesday” skupi się także na rozwinięciu postaci drugoplanowych, w tym także rodziny główniej bohaterki – Morticii, Gomeza oraz Pugsleya, którzy w pierwszej odsłonie dostali stosunkowo mało czasu ekranowego. Można też spodziewać się, że scenarzyści poświęcą znacznie więcej czasu postaci Enid, czyli współlokatorki Wednesday, z którą łączy ją wyjątkowa więź. Na ten moment nie wiadomo jeszcze czy Christina Ricci, która grała nauczycielkę Marilyn Thornhill, Gwendoline Christie, Hunter Doohan, Percy Hynes White czy Joy Sunday wrócą w kontynuacji. 

Wednesday
Fot. Netflix

Drugi sezon serialu “Wednesday”: premiera drugiego sezonu  

Netflix jeszcze nie podał oficjalnej daty premiery kolejnego sezonu “Wednesday”. Fani liczą, że będzie on jeszcze tej jesieni 2023 roku, jednak znając cykl produkcji platformy, kontynuacji można spodziewać się dopiero w 2025 roku. Wszystko zależy od tego jak będą postępowały prace na planie. 

Wednesday
Fot. Netflix

Serial “Wednesday” bardzo szybko podbił serca fanów kultowych filmów o rodzinie Addamsów, a Jenna Ortega w tej kreacji niezwykle się wybiła i stała się wręcz fenomenem. Trzeba przyznać, że produkcja jest zrealizowana na najwyższym poziomie, pod kątem scenariusza, kostiumów, a także zdjęć. Produkcja jednak jeszcze nie potwierdziła czy na stołku reżysera zobaczymy Tima Burtona, jednak możemy być pewni, że bez niego prace nad produkcją nie będą takie same. Czekacie na nowy sezon “Wednesday”?  

Wednesday
Fot. Netflix

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.