Efekt jak z paryskiej kamienicy
Fot. INSTAGRAM: @MAISONJUNOT
Wnętrza 2023

Efekt jak z paryskiej kamienicy... w Twoim mieszkaniu

Zainspiruj się francuskim designem!

Wiktoria Oskroba 9 września 2023 16:30
Efekt jak z paryskiej kamienicy
Fot. INSTAGRAM: @MAISONJUNOT

Jesteś miłośniczką paryskiego klimatu? My też. Zwłaszcza, gdy jest on interpretowany przez najlepszych projektantów wnętrz. Takie mieszkania mogą być jak dzieła sztuki, w których zarazem możemy czuć się jak w domu. Jak więc mieszka współczesna paryżanka? Na pewno jej mieszkanie jest oryginalne. Przyjrzymy się jednak, jakie cechy charakterystyczne sprawiają, że zawsze mają w sobie nutę paryskiej elegancji.

Wnętrza 2023 - Jak osiągnąć efekt paryskiej kamienicy w naszych wnętrzach?

Najlepszy przykład francuskiego designu dają nam rodzimi projektanci. Jednym z najbardziej uznanych jest, pochodzący z Paryża, Jean-Louis-Deniot. W jego projektach widać wyraźne nawiązanie do tradycyjnych cech klasycznego paryskiego stylu. Projektant nie boi się jednak bawić tym stylem. Do jasnej, solidnej bazy z nutą elegancji, dodaje elementy współczesne, czasem minimalistyczne. Najbardziej liczy się dla niego balans, by stworzyć wnętrze, w którym możemy czuć się przyjemnie.

Wnętrza 2023 - Znajdź inspirację u francuskich designerów!

Świetnym przykładem na to, jak osiągnąć efekt jak z paryskiej kamienicy są mieszkania zaprojektowane przez Kasha Paris. W wielu projektach na rzuca się w oczy wielkie lustro z klasyczną, złotą ramą, kryształowy żyrandol, jasne ściany i drewnianą podłogę - te elementy dodają wnętrzu klasycznej elegancji. Na tym jednak nie koniec, bo Kasha chętnie łączy je ze współczesnymi akcentami - dodając np. asymetryczny stolik, czy modernistyczny kinket.

Wnętrza 2023 - Mieszkanie współczesnej paryżanki

Niesamowite wrażenie robi estetyka wnętrz projektowanych przez Fleur Delesalle z Paryża. Pokazuje, na jak wiele pozwala paryski styl wnętrzarski. Fleur Delesalle umiejętnie wykorzystuje zabawę kolorem i kształtami - głównie tymi zaokrąglonymi, łącząc to z elegancką bazą jasnych ścian, lustra i drewnianej podłogi. 

Poniżej znajdziecie nasze propozycje artykułów, dzięki którym Wasze wnętrza nabiorą paryskiego charakteru!  

Sklum, cena: ok. 1420 zł

Styl paryskiej kamienicy
Fot. mat.prasowe

Markslöjd, ok. 650 zł

Styl paryskiej kamienicy
Fot. mat.prasowe

Jotex, cena: ok. 85 zł

Styl paryskiej kamienicy
Fot. mat.prasowe

Lene Bjerre, cena: ok. 70 zł

Styl paryskiej kamienicy
Fot. mat.prasowe

Westwing Collection, cena: ok. 5780 zł

Styl paryskiej kamienicy
Fot. mat.prasowe

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.