Fot. instagram.com/sumocitrus/
KUCHNIA

Ten niezwykły owoc jest prawdziwą gwiazdą na Instagramie!

„Mandarynkowa pomarańcza” podbija świat!

Ksenia Krasko 17 listopada 2019 10:30
Fot. instagram.com/sumocitrus/

Nie sposób jej nie zauważyć: ta pomarańcza rzuca się w oczy! Oryginalna nazwa niezwykłego cytrusa to Dekopon – powstał w wyniku genetycznej modyfikacji w Japonii w 1972 roku. W Europie i Stanach Zjednoczonych sprzedawany jest jako Sumo Citrus. Co wyróżnia ten niezwykły owoc? Łączy słodycz mandarynki i kwaskowatość pomarańczy, a także bardzo łatwo się obiera!

Jak wygląda odmiana pomarańczy Sumo?

W 2011 roku David Karp, pomolog i pisarz, ujawnił w Los Angeles Times, że po ponad dziesięciu latach prób firma cytrusowa Suntreat z powodzeniem zebrała pierwszy plon pomarańczy, przygotowany na sprzedaż. W tym samym czasie oryginalną nazwę Dekopon zmieniono na Sumo, ze względu na hołd dla kultury Japonii, a także nietypowy wymiar i kształt owoców. Pierwsza uprawa była niewielka, ale niezwykłymi cytrusami zainteresowali się inni producenci.

Eksperci twierdzą, że sukces tej odmiany potwierdza teorię o zapotrzebowaniu na nietypowe produkty spożywcze. Chociaż stała się popularna dopiero teraz, zainteresowanie na Instagramie nie pozostawia wątpliwości – „mandarynkowa pomarańcza” Sumo to prawdziwa owocowa influencerka!  

Fot. instagram.com/sumocitrus/

Fot. instagram.com/sumocitrus/

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.