Fot. instagram.com/sumocitrus/
KUCHNIA

Ten niezwykły owoc jest prawdziwą gwiazdą na Instagramie!

„Mandarynkowa pomarańcza” podbija świat!

Ksenia Krasko 17 listopada 2019 10:30
Fot. instagram.com/sumocitrus/

Nie sposób jej nie zauważyć: ta pomarańcza rzuca się w oczy! Oryginalna nazwa niezwykłego cytrusa to Dekopon – powstał w wyniku genetycznej modyfikacji w Japonii w 1972 roku. W Europie i Stanach Zjednoczonych sprzedawany jest jako Sumo Citrus. Co wyróżnia ten niezwykły owoc? Łączy słodycz mandarynki i kwaskowatość pomarańczy, a także bardzo łatwo się obiera!

Jak wygląda odmiana pomarańczy Sumo?

W 2011 roku David Karp, pomolog i pisarz, ujawnił w Los Angeles Times, że po ponad dziesięciu latach prób firma cytrusowa Suntreat z powodzeniem zebrała pierwszy plon pomarańczy, przygotowany na sprzedaż. W tym samym czasie oryginalną nazwę Dekopon zmieniono na Sumo, ze względu na hołd dla kultury Japonii, a także nietypowy wymiar i kształt owoców. Pierwsza uprawa była niewielka, ale niezwykłymi cytrusami zainteresowali się inni producenci.

Eksperci twierdzą, że sukces tej odmiany potwierdza teorię o zapotrzebowaniu na nietypowe produkty spożywcze. Chociaż stała się popularna dopiero teraz, zainteresowanie na Instagramie nie pozostawia wątpliwości – „mandarynkowa pomarańcza” Sumo to prawdziwa owocowa influencerka!  

Fot. instagram.com/sumocitrus/

Fot. instagram.com/sumocitrus/

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.