Fot. instagram.com/sumocitrus/
KUCHNIA

Ten niezwykły owoc jest prawdziwą gwiazdą na Instagramie!

„Mandarynkowa pomarańcza” podbija świat!

Ksenia Krasko 17 listopada 2019 10:30
Fot. instagram.com/sumocitrus/

Nie sposób jej nie zauważyć: ta pomarańcza rzuca się w oczy! Oryginalna nazwa niezwykłego cytrusa to Dekopon – powstał w wyniku genetycznej modyfikacji w Japonii w 1972 roku. W Europie i Stanach Zjednoczonych sprzedawany jest jako Sumo Citrus. Co wyróżnia ten niezwykły owoc? Łączy słodycz mandarynki i kwaskowatość pomarańczy, a także bardzo łatwo się obiera!

Jak wygląda odmiana pomarańczy Sumo?

W 2011 roku David Karp, pomolog i pisarz, ujawnił w Los Angeles Times, że po ponad dziesięciu latach prób firma cytrusowa Suntreat z powodzeniem zebrała pierwszy plon pomarańczy, przygotowany na sprzedaż. W tym samym czasie oryginalną nazwę Dekopon zmieniono na Sumo, ze względu na hołd dla kultury Japonii, a także nietypowy wymiar i kształt owoców. Pierwsza uprawa była niewielka, ale niezwykłymi cytrusami zainteresowali się inni producenci.

Eksperci twierdzą, że sukces tej odmiany potwierdza teorię o zapotrzebowaniu na nietypowe produkty spożywcze. Chociaż stała się popularna dopiero teraz, zainteresowanie na Instagramie nie pozostawia wątpliwości – „mandarynkowa pomarańcza” Sumo to prawdziwa owocowa influencerka!  

Fot. instagram.com/sumocitrus/

Fot. instagram.com/sumocitrus/

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.