Ferie 2020
Fot. STOCK ADOBE
PODRÓŻE

Przegląd najlepszych kurortów narciarskich w Polsce!

Tam warto spędzić ferie 2023!

Marta Baran 7 stycznia 2023 12:30
Ferie 2020
Fot. STOCK ADOBE

Wypoczynek w górach to świetna opcja na spędzenie zimowych ferii 2023. Jednak, aby poszaleć na nartach, wcale nie trzeba jechać za granicę! W Polsce czeka aż 494 kilometrów tras zjazdowych. W naszym kraju znajdziemy imponujące pasma górskie, od Gór Stołowych po Wysokie Tatry i Karpaty. Zastanawiasz się, gdzie nauczyć się jeździć na nartach? Zrobiliśmy zestawienie najciekawszych miejsc, w które warto wybrać się na ferie z rodziną lub wypad ze znajomymi zimą. Miejsca z pewnością będą przyjazne początkującym oraz spodobają się doświadczonym narciarzom i snowboardzistom!

ZOBACZ TAKŻE: Oto najpiękniejsze zimowe krajobrazy. Zapierają dech w piersiach!

Ferie 2023: gdzie pojechać - Zakopane

To miasto na skrajnym południu Polski, leży między Tatrami, a Wzgórzem Gubałówką. Miasto znane jest jako zimowa stolica Polski. Jeśli chodzi o turystykę górską oraz narciarstwo, Zakopane z pewnością jest jednym z popularniejszych miejsc, aby uprawiać sporty zimowe. Do jazdy na nartach i snowboardzie ośrodek oferuje aż 15 kilometrów tras zjazdowych. Obszar sportowy znajduje się na wysokości od 1014 do 1987 metrów i jest to najwyżej położony ośrodek narciarski w Polsce. Z Kasprowego Wierchu roztacza się przepiękny widok na Tatry Wysokie oraz Zakopane. Warto wybrać właśnie tą lokalizację, aby spróbować swoich sił na początku nauki jazdy na nartach, ale to również odpowiednie miejsce dla bardzo zaawansowanych miłośników białego szaleństwa.

Ferie 2020
Fot. STOCK ADOBE

Ferie 2023: gdzie pojechać - Szczyrk

Miasteczko położone jest na paśmie górskim Beskidu Śląskiego, około 600 m n.p.m, w dolinie rzeki Żylicy. Miejsce jest popularne ze względu na fantastyczne warunki klimatyczne zarówno latem, jak i zimą. To jeden z największych zimowych kurortów w Polsce, który jest idealny do jazdy na nartach oraz snowboardzie. Wyciągi transportują turystów na stoki oraz szczyty takie jak – Skrzyczne (1257 m), Małe Skrzyczne (1211 m) oraz Wierch Pośredni (1000 m). Stoki są na tyle zróżnicowane, że odnajdą się tam początkujący narciarze, a Ci bardziej doświadczeni mogą znaleźć prawdziwe wyzwanie na nieco trudniejszych trasach. A w przerwie od sportów zimowych warto się wybrać do miasteczka Szczyrk lub w pobliskich miejscowości – Czyrna lub Solisko.

Ferie 2020
Fot. STOCK ADOBE

Ferie 2023: gdzie pojechać - Karpacz

Karpacz jest jednym z najważniejszych ośrodków narciarskich, oferującym skoki narciarskie i trasy do górskich wędrówek w Polsce. Oprócz tego, że jest znanym ośrodkiem sportów zimowych, jest także jednym z bardziej popularnych uzdrowisk w kraju. Położony jest w Karkonoszach, kurorcie o coraz większym znaczeniu dla turystyki jako alternatywy dla Alp. Dzięki fantastycznej lokalizacji i zaletom środowiska Karpacz jest ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym zarówno latem, jak i zimą. Znajdują się tam głównie trasy dla początkujących i średnio zaawansowanych oraz dla snowboardzistów.

Ferie 2020
Fot. STOCK ADOBE

Ferie 2023: gdzie pojechać - Białka Tatrzańska

Kotelnica to malownicza wioska składająca się z 2 ośrodków narciarskich, Kotelnica i Bania. Razem tworzą dwa największe i najlepsze tereny narciarskie w Polsce. Do dyspozycji początkujących narciarzy są instruktorzy, którzy pomagają stawiać pierwsze kroki w nartach. Można również znaleźć wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i snowboardowego, a także klimatyczne chatki ze smacznym jedzeniem i ciepłymi napojami.

Ferie 2020
Fot. STOCK ADOBE

CZYTAJ TEŻ: Księżna Diana była królową stoków! Oto jej najciekawsze narciarskie stylizacje

Ferie 2023: gdzie pojechać - Szklarska Poręba

To ważny regionalny i krajowy ośrodek turystyki górskiej, rowerowej i narciarstwa, położonym w dolinie Kamiennej, między Karkonoszami na południu i Górami Izerskimi na zachodzie. To idealne miejsce dla każdego turysty poszukującego przygody, ciszy i spokoju lub chcącego po prostu spędzić trochę czasu na łonie natury. Centrum miasta to Szrenica, ośrodek narciarski z pięcioma trasami narciarskimi o różnym stopniu trudności, którego główną atrakcją jest Karkonosz Express, wyciąg krzesełkowy z kanapami dla sześciu osób.  

Ferie 2020
Fot. STOCK ADOBE

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.