Kenzo Takada, 14.11.2018
Fot. JOEL SAGET/AFP/East News
O tym się mówi!

Nie żyje Kenzo Takada! Projektant zmarł na COVID-19!

Były twórca ubrań słynnej marki miał 81 lat!

Aleksandra Frankowska 4 października 2020 18:20
Kenzo Takada, 14.11.2018
Fot. JOEL SAGET/AFP/East News

Koronawirus zbiera na świecie potężne żniwa. Dziś zabrał kolejną ważną osobę dla świata mody. Nie żyje Kenzo Takada. Projektant słynnego domu mody przegrał walkę z koronawirusem w wieku 81 lat. Jak poinformował jego rzecznik prasowy, Takada odszedł dziś w amerykańskim szpitalu w Neuilly-Sur-Seine. Na co dzień mieszkał we Francji i to właśnie tam spędził ostatnie lata swojego życia, gdzie zrobił prawdziwą, międzynarodową karierę, jako pierwszy japoński projektant.

W wieku 81 lat zmarł Kenzo Takada

Japoński projektant, który na stałe mieszkał we Francji, odszedł dziś w jednym ze szpitali. Powikłania związane z koronawirusem, którym się zaraził były na tyle poważne, że organizm projektanta sobie z nimi nie poradził. Świat mody zamarł! Dziś odszedł jeden z jego największych twórców i wielka legenda.

Kenzo Takada, 14.11.2018
Fot. JOEL SAGET/AFP/East News

Kenzo Takada - wielki projektant mody

Projektant urodził się w Japonii, kraju kwitnącej wiśni w 1939 roku. Od maleńkości był artystyczną duszą i interesował się szyciem. Pięknie rysował i odzwierciedlał w ten sposób swoją kreatywną wyobraźnię. Do Francji, w której spędził niemal całe swoje życie przyjechał w 1965 roku. Raptem pięć lat później założył dom domy Kenzo, który projektował zarówno ubrania, obuwie, akcesoria, jak i perfumy. W 1993 roku wielki projektant odsprzedał swoją markę firmie LVHM, jednemu z gigantów w świecie mody. Z branży mody Takada wycofał się w 1999 roku. Mając na swoim koncie ponad 8 tysięcy projektów, mężczyzna nigdy nie przestał celebrować zarówno mody, jak i sztuki. Była ona całym jego życiem. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It’s an honour to share K三 with you⁣ -⁣ #K三 #K3 #interiordesign #kenzotakada #kenzo #luxury #textiledesign

Post udostępniony przez Kenzo Takada - K三 (@kenzotakada_official)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.