Kenzo Takada, 14.11.2018
Fot. JOEL SAGET/AFP/East News
O tym się mówi!

Nie żyje Kenzo Takada! Projektant zmarł na COVID-19!

Były twórca ubrań słynnej marki miał 81 lat!

Aleksandra Frankowska 4 października 2020 18:20
Kenzo Takada, 14.11.2018
Fot. JOEL SAGET/AFP/East News

Koronawirus zbiera na świecie potężne żniwa. Dziś zabrał kolejną ważną osobę dla świata mody. Nie żyje Kenzo Takada. Projektant słynnego domu mody przegrał walkę z koronawirusem w wieku 81 lat. Jak poinformował jego rzecznik prasowy, Takada odszedł dziś w amerykańskim szpitalu w Neuilly-Sur-Seine. Na co dzień mieszkał we Francji i to właśnie tam spędził ostatnie lata swojego życia, gdzie zrobił prawdziwą, międzynarodową karierę, jako pierwszy japoński projektant.

W wieku 81 lat zmarł Kenzo Takada

Japoński projektant, który na stałe mieszkał we Francji, odszedł dziś w jednym ze szpitali. Powikłania związane z koronawirusem, którym się zaraził były na tyle poważne, że organizm projektanta sobie z nimi nie poradził. Świat mody zamarł! Dziś odszedł jeden z jego największych twórców i wielka legenda.

Kenzo Takada, 14.11.2018
Fot. JOEL SAGET/AFP/East News

Kenzo Takada - wielki projektant mody

Projektant urodził się w Japonii, kraju kwitnącej wiśni w 1939 roku. Od maleńkości był artystyczną duszą i interesował się szyciem. Pięknie rysował i odzwierciedlał w ten sposób swoją kreatywną wyobraźnię. Do Francji, w której spędził niemal całe swoje życie przyjechał w 1965 roku. Raptem pięć lat później założył dom domy Kenzo, który projektował zarówno ubrania, obuwie, akcesoria, jak i perfumy. W 1993 roku wielki projektant odsprzedał swoją markę firmie LVHM, jednemu z gigantów w świecie mody. Z branży mody Takada wycofał się w 1999 roku. Mając na swoim koncie ponad 8 tysięcy projektów, mężczyzna nigdy nie przestał celebrować zarówno mody, jak i sztuki. Była ona całym jego życiem. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It’s an honour to share K三 with you⁣ -⁣ #K三 #K3 #interiordesign #kenzotakada #kenzo #luxury #textiledesign

Post udostępniony przez Kenzo Takada - K三 (@kenzotakada_official)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.