VIVA! VIDEO

Niezwykła premiera nowości od Żywiec Zdrój! 

Marka wchodzi do świata premium!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 17 czerwca 2019 15:16

Woda jest niezbędna do życia każdemu człowiekowi, ale dla wielu osób równie ważny jest jej sposób podania. Wie o tym marka Żywiec Zdrój i dlatego postanowiła wprowadzić na rynek nowość - piękną, szklaną butelkę wody Żywiec Zdrój! Z tej okazji, 13 czerwca mieliśmy ogromną przyjemność wziąć udział w konferencji „Arcydzieło Natury. U źródeł – trendy i inspiracje”, która odbyła się w designerskim hotelu Warszawa, w Warszawie. To niezwykłe wydarzenie połączone było z interesującym panelem dyskusyjnym na temat znaczenia pochodzenia, smaku oraz designu w kontekście budowania niepowtarzalnego doświadczenia restauracyjnego oraz przepyszną 7-daniową kolacją stworzoną przez znakomitych szefów kuchni! Całe wydarzenie poprowadził z niezwykłą pasją i humorem, niezastąpiony Karol Okrasa. 

Podróż do Beskidu Żywieckiego 

zywiec_zdroj_nowa_butelka
Fot. Mat.prasowe

Jednym z elementów wprowadzenia produktu na rynek, była wyprawa utalentowanych polskich szefów kuchni na Żywiecczyznę. Zainspirowani regionem, stworzyli menu, które już wkrótce wzbogaci kartę dań ich restauracji! Jak sami przyznają, odkryli bogactwo tego malowniczego regionu Beskidu Żywieckiego – naturę, tradycje, lokalne rzemiosło i wreszcie wszystko to, co Żywiecczyzna ma do zaoferowania kulinarnie.

W wyprawie wzięli udział Justyna Słupska-Kartaczowska (Jadka, Wrocław), Patrycja Stefanów-Kot (Restauracja Koncertowa, Krynica-Zdrój), Adam Adamczak (Oskoma, Poznań), Rafał Niewiarowski (Dym na Wodzie, Ustka), Dawid Łagowski (Destylarnia, Pałac Mierzęcin) oraz Robert Trzópek (Bez Gwiazdek, Warszawa). Polskiej grupie towarzyszył Tobyn Excell (Sael Project), jeden z najbardziej utalentowanych i odważnych szefów młodego pokolenia, zapalony forager, researcher z Nordic Food Lab, laboratorium Nomy. Swoim doświadczeniem podzielił się z polską grupą.

zywiec_zdroj_nowa_butelka
Fot. Mat.prasowe

Efektem ich wyprawy była doskonała 7 - daniowa kolacja, która mieliśmy okazję skosztować. Wszystkie inspiracje zebrane z serca Żywiecczyzny, finalnie zostały wkomponowane przez szefów kuchni w ich autorskie dania. Grzybowa prażucha z zielonym lubczykiem i zielonym groszkiem, czekoladowa szyszka z musem z białej czekolady, sorbetem ze świerku i marynowaną szyszką, chłodnik z wody spod ogórków i soku z kalarepy z oscypkowym mlekiem, truskawkami, lubczykowym olejem i pędami świerku – to tylko kilka z nieziemskich dań zaprezentowanych podczas kolacji. Do każdego dania serwowano wodę zamkniętą w pięknych szklanych butelkach, pochodzącą z serca Żywiecczyzny, której delikatny smak nadaje odpowiednia kompozycja składników mineralnych. Co ciekawe, wariant gazowany Żywiec Zdrój został przygotowany we współpracy z hydrosommelierem, Tomaszem Koleckim, który współuczestniczył w wyborze odpowiedniego poziomu nagazowania oraz rozmiaru i rozproszenia bąbelków. Obie wersje, gazowana i niegazowana, wzajemnie się uzupełniają, dzięki czemu woda Żywiec Zdrój stanowi idealne dopełnienie szerokiej gamy smaków i struktur potraw.

Woda Żywiec Zdrój zamknięta w szklanej oprawie!

zywiec_zdroj_nowa_butelka
Fot. Mat.prasowe

Dlaczego krystaliczna górska woda źródlana Żywiec Zdrój świetnie komponuje się z wykwintnymi daniami? Jest naturalnie filtrowana przez piaskowce magurskie, a odpowiednia kompozycja składników mineralnych nadaje wodzie Żywiec Zdrój delikatny smak. Marka postanowiła stworzyć elegancką butelkę, która będzie najlepiej podkreślać wyjątkowość wody. Inspiracją do stworzenia nowego opakowania Żywiec Zdrój były zapierające dech w piersiach krajobrazy Żywiecczyzny. Butelkę stworzono z dbałością o najmniejszy szczegół – minimalistyczna w formie, z jednoczesnym, charakterystycznym nawiązaniem do pochodzenia produktu, regionu żywieckich gór. Produkt dostępny jest w 2 wariantach - niegazowanym i gazowanym, w butelkach o pojemnościach 0,3l i 0,7l.

Artykuł powstał z udziałem marki Żywiec Zdrój

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.