VIVA! Man

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Te wnętrza robią wrażenie

Marta Cieplak, Rafał Kowalski 24 listopada 2023 11:30

Krzysztof Miruć jest aktualnie chyba najbardziej znanym architektem w Polsce i ma swoich wiernych fanów, którzy uwielbiają jego charakterystyczny styl. Czy w jego podwarszawskim domu, w Połomce, też dominuje czerń? Przekonajcie się sami!

ZOBACZ TAKŻE: Tak wygląda zamek Maćka Musiałowskiego od środka. Byliśmy w nim z naszą kamerą

Jak mieszka Krzysztof Miruć?

Oczywiście w Połomce (nazwanej tak na cześć Jerzego Połomskiego, do którego wcześniej należał dom) nie zabrakło czerni. Czarny jest ganek, czarna jest kuchnia. Ale poza tym dominują jednak jasne, uspokajające kolory – beż i biel. Całość strefy dziennej robi bardzo przytulne wrażenie poprzez ciekawy dobór materiałów – mamy len na obiciach krzeseł, cegły na ścianach, drewno na suficie... Dzięki temu połączeniu Krzysztof Miruć stworzył przestrzeń, w której chce się przebywać. Która jest stworzona do relaksu.  Jest też oczywiście kominek, którego światło i ciepło nadaje wnętrzu wyjątkowego klimatu.

Sam architekt przyznaje, że chciał zachować część oryginalnych elementów – starą podłogę i więźbę dachową, ale powiększył okna, by do domu wpadało więcej światła. Okien jest dużo nawet w sypialni, więc leżąc na łóżku można podziwiać piękny ogród. Zagłówek został wykonany z... XVII-wiecznych drzwi z Tybetu i jest to ulubiony element Krzysztofa Mirucia w tym pokoju. Widzicie się w podobnym domu? 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.