Smartfon z usługami Huawei – co ma do zaoferowania?
Dajcie się zaprosić do świata Huawei Mobile Services, a nie pożałujecie
Huawei rośnie w siłę. Producent uniezależnił się od rozwiązań stosowanych przez inne firmy i bardzo mocno skupił się na rozwijaniu własnych usług, aby stworzyć samowystarczalny i kompletny organizm. Jednym z elementów tej strategii jest jego autorski ekosystem – Huawei Mobile Services. Wyposażone w niego są najnowsze smartfony marki. Rozwijany od 2019 roku HMS stał się dziś świetną alternatywą dla istniejących już na rynku oprogramowań. Na świecie 390 milionów użytkowników ma aktywne ID Huawei, w Polsce – aż 2,4 miliona. I wszystko wskazuje na to, że ta liczba będzie w błyskawicznym tempie rosnąć.
Dajcie się więc zabrać w podróż po usługach Huawei. Z czego składa się ten ekosystem?
ID Huawei - konto użytkownika
Przygodę z HMS zacząć trzeba od ID Huawei. To spersonalizowane konto użytkownika, pozwalające na logowanie się do systemu i wybranych aplikacji. Założenie go jest banalnie proste – możemy wykorzystać dowolny dotychczasowy adres e-mail lub skojarzyć je z kontem Google czy Facebooka. ID zapewnia również synchronizację danych pomiędzy urządzeniami a Chmurą, co bardzo ułatwia poruszanie się po aplikacjach i usługach Huwaei, bo nie każe nam za każdym razem dokonywać autoryzacji. Logowanie się do Chmury jest łatwe i bezpieczne – robi się to za pomocą kodu 2D i kamery.
AppGallery – sklep z aplikacjami
Za zasilanie naszego konta w aplikacje odpowiada AppGallery. Daje nam dostęp zarówno do lokalnych, jak i globalnych dostawców. Wśród nich są aplikacje bankowe, te związane z rozrywką (m.in. Player, Ipla, Tidal czy Deezer), z podróżami (Booking, Trip, Tui), gastronomią (Pyszne.pl, Bolt, KFC), zakupami (Allegro, Lidl Plus, Rossmann) czy nawigacją i transportem (Jak Dojadę, Bolt, iTaxi). Jeśli danej aplikacji nie ma akurat w sklepie, to albo zaproponuje on nam równie dobry zamiennik, albo i tak nam ją wyszuka, po czym odeśle do strony producenta, skąd bez problemu możemy pobrać to, co nas interesuje. AppGallery gwarantuje aktualizacje wszystkich aplikacji niezależnie od tego, jak zostały zainstalowane. Czymś, co odróżnia HMS od innych dostępnych na rynku ekosystemów, są częste promocje i prezenty czekające na najbardziej aktywnych klientów w AppGallery. Za zgromadzone punkty lub kupony rabatowe można otrzymać rozmaite produkty lub usługi HMS.
Coraz więcej aplikacji bankowych
Wróćmy na chwilę do wspomnianych już aplikacji bankowych, bo Huawei kładzie szczególny nacisk na możliwość dokonywania opłat bez użycia gotówki. Obecnie ekosystem zintegrowany jest z siedmioma dostawcami (PKO BP, Bank Millenium, mBank, Crédit Agricole, Noble Bank, Getin Bank, Alior Bank), a oferta cały czas rośnie. Aplikacje te oferują wiele opcji płatności: za pomocą karty płatniczej, Huawei Points, carrier billing (dopisywanie wydatków do comiesięcznego rachunku za telefon) w sieciach Play, Plus i T-Mobile oraz PayPala i PayU, ale te dwie ostatnie są uzależnione od właściciela aplikacji. Możliwe jest również płacenie BLIKiem.
Z Petal Maps się nie zgubisz
Dzięki Petal Maps bez problemu zaplanujemy trasę w oparciu o rzeczywisty ruch na drodze, także dzięki możliwości podejrzenia aktualnych warunków na całej trasie. Łatwo dodaje się tam przystanki, a będąc na autostradzie warto skorzystać z sugerowanych przez mapę stref odpoczynku. Problemem nie będzie też zmiana środka transportu - dostępne są rozmaite tryby nawigacji: samochód, rower, komunikacja miejsca, tryb pieszy itp. Petal Maps pozwalają również zapisać oraz zsynchronizować ulubione miejsca i historię nawigacji z Chmurą w ramach ID Huwaei. Fanów nowoczesnych rozwiązań zainteresować powinien dostępny w HMS tryb wyświetlania informacji na szybie samochodu, czyli Head Up Display (HUD).
Chmura Huawei – szybki dostęp do danych
Przechowamy tu wszystkie nasze dane, od ustawień telefonu przez kontakty, zdjęcia, dokumenty, wydarzenia w kalendarzu aż po dane aplikacji firm trzecich, np. Facebooka czy WhatsAppa. Ryzyko utraty tych informacji jest praktycznie zerowe, bo Chmura tworzy ich kopie zapasowe oraz umożliwia łatwe i szybkie przywracanie danych. Dostać do niej możemy się nie tylko ze smartfona, ale również – poprzez portal cloud.huawei.com - z każdego innego urządzenia podłączonego do Internetu. Huawei Drive to z kolei osobisty dysk sieciowy, oddzielna przestrzeń na dane w Chmurze, zapewniająca łatwy dostęp do plików.
Świetną sprawą jest też usługa „Znajdź urządzenie”, która znacząco zwiększa bezpieczeństwo naszych danych i możliwość odnalezienia urządzenia. Dzięki niej można zlokalizować i zadzwonić na swojego smartfona, zablokować go i śledzić, a także zdalnie usunąć dane z innego mobilnego urządzenia z twoim ID Huawei.
Petal Search – nasz osobisty doradca
Dzięki HMS-owej przeglądarce internetowej znajdziemy odpowiedź na każde nurtujące nas pytanie. Petal Search dodatkowo ułatwi nam zadanie oferując wiele podpowiedzi i ustawiając potrzebne filtry. Pomoże nam również znaleźć aplikacje oraz ich aktualizacje, wskaże pobliskie atrakcje, wyszuka najlepsze oferty zakupowe, przetłumaczy potrzebne informacje, a także sprawdzi aktualny kurs walut.
Nie bójmy się nowego!
Smartfony Huawei znane są ze świetnego designu, funkcjonalności i wydajności, a także z fenomenalnych aparatów (doceniane przez profesjonalnych fotografów obiektywy Leica). Stale poszerza też swoją ofertę - już 21 października premierę będzie miał nowy smartfon z serii Nova.
Proponując swój autorski ekosystem, Huawei również nie zawodzi, a nawet przewyższa oczekiwania. Jest on przyjazny użytkownikowi, intuicyjny, bezpieczny oraz bogaty w oferty i funkcje, których nie znajdziemy w innych ekosystemach. Dołącz do świata usług Huwei Mobile Services!
Materiał powstał z udziałem marki Huawei