ZE ŚWIATA FILMU

9 filmów, dzięki którym uwierzysz w cuda!

Idealne na wielkanocny seans!

Ida Marszałek 8 kwietnia 2023 17:30

Rozpoczęło się wielkanocne świętowanie. Warto przez ten świąteczny weekend na chwilę zapomnieć o problemach i cieszyć tym, co mamy. Optymizmem mogą natchnąć nas też filmy przedstawiające wydarzenia, które przeczą wszelkim prawom logiki. Niektóre opowiadają o ingerencji świata nadprzyrodzonego, ale są też takie, które udowadniają, że cuda możemy dostrzec nawet w najbardziej prozaicznej codzienności. W końcu jeśli mamy uwierzyć w niemożliwe, to kiedy, jak nie w ten szczególny czas?

Filmy, w których dzieją się cuda

1. W Dniu świstaka Bill Murray gra zmęczonego życiem, nieprzyjemnego prezentera pogody, który dostaje od losu zadziwiającą szansę. Z niewytłumaczalnego powodu przeżywa ten sam dzień wciąż od nowa. Początkowo nie potrafi poradzić sobie z tą pętlą czasową, lecz później odkrywa, że jedyny sposób, aby ruszyć naprzód to zmiana swojego stosunku do świata.

Filmy na Wielkanoc
Fot. Materiały prasowe

2. Cudowny chłopak pokazuje, że cud niekoniecznie wymaga zjawisk nadprzyrodzonych. Może się wydarzyć na przykład wtedy, gdy ktoś pokona swoje uprzedzenia. Tak jak zrobili to szkolni koledzy małego Auggie'go, chłopca cierpiącego na deformację twarzy.

Filmy na Wielkanoc
Fot. Materiały prasowe

3. Piękna bohaterka Wieku Adaline urodziła się na początku XX wieku, a wieku 29 lat uległa wypadkowi samochodowemu. Jej zdrowie jednak nie ucierpiało, wręcz przeciwnie zyskała pewne nadprzyrodzone zdolności. Od tamtego momentu kobieta nie zestarzała się ani o dzień. Wieczna młodość nie daje jej jednak satysfakcji, a staje się źródłem cierpienia. Ale spokojnie, znajdzie się tutaj miejsce na happy end.

Filmy na Wielkanoc
Fot. Materiały prasowe

4. Niezwykle poruszające Wszystko będzie dobrze z Robertem Więckiewiczem w roli pogrążonego w alkoholizmie nauczyciela WF-u, który pomaga jednemu ze swoich uczniów w trakcie biegu z nadmorskiej miejscowości do Częstochowy. Chłopak odbywa morderczy maraton, by wyprosić łaskę dla swojej chorej na raka mamy. Dosłownej ingerencji sił wyższych w tym filmie nie doświadczymy, ale ta wyprawa z pewnością odmieni życie obu bohaterów. 

Filmy na Wielkanoc
Fot. Materiały prasowe

5. Siedem dusz - dokładnie tyle chce ocalić Ben Thomas (Will Smith) kosztem własnego zdrowia i życia. Mężczyznę przytłaczają wyrzuty sumienia po wypadku samochodowym, z którego jako jedyny wyszedł cało. Siedem osób, w tym jego ukochana, zginęło. Postanawia odkupić swoją winę pomagając śmiertelnie chorym osobom. Cud sprawi, że ktoś uleczy także jego.

Filmy na Wielkanoc
Fot. Materiały prasowe

6. Jedna z najpiękniejszych historii miłosnych wszech czasów. Uwierz w ducha to opowieść o Samie i Molly - dwójce zakochanych, których szczęście zostaje niespodziewanie przerwane. Podczas powrotu do domu mężczyzna zostaje zastrzelony przez bandytę. Sam wraca jednak z zaświatów jako duch, by czuwać nad swoją ukochaną. Nawiązuje z nią kontakt za pomocą spirytystki i próbuje ostrzec przed śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Filmy na Wielkanoc
Fot. Materiały prasowe

7. Bruce Wszechmogący to wprawdzie komedia, ale w każdym żarcie jest część prawdy. Jim Carrey wcielił się w reportera telewizyjnego, który po wyjątkowo kiepskim dniu kieruje swoje żale do Boga, obarczając go wszystkimi nieszczęściami, jakie mu się przydarzyły. Niespodziewanie Bóg objawia się bohaterowi i na tydzień powierza mu wszystkie swoje moce.

Filmy na Wielkanoc
Fot. Materiały prasowe

8. Nawiedzona narzeczona to kolejny przykład podejścia do tematyki cudów z przymrużeniem oka. Narzeczona Henry'ego ginie zaraz przed planowanym ślubem. Mężczyzna jest zrozpaczony i szuka pomocy u medium. Kobieta, która go odwiedza jest jednak bardzo atrakcyjna i po jakimś czasie Henry zaczyna coś do niej czuć. Jednak duch jego narzeczonej ma inne plany i nie podda się bez walki.

Filmy na Wielkanoc
Fot. Materiały prasowe

9. Czy jest jakiś sposób, by pogodzić się ze stratą dziecka? Rozpaczający po porwaniu ukochanej córki Mackenzie, bohater filmu Chata, nie potrafi sobie odpowiedzieć na to pytanie. A jednak, pewnego dnia dostaje list od samego Boga, który zaprasza go w pewne tajemnicze miejsce.

Filmy na Wielkanoc
Fot. Materiały prasowe

TAGI #Wielkanoc #film

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.