Poznaj ciekawostki
Fot. STOCK ADOBE
Magiczne Święta

Co zrobić, aby choinka nie gubiła igieł i dłużej stała?

Ten trik sprawi, że wytrzyma do Nowego Roku!

Aleksandra Frankowska 26 grudnia 2022 16:45
Poznaj ciekawostki
Fot. STOCK ADOBE

Choinka to drzewko niezbędne w każdym domu podczas Bożego Narodzenia. Drzewko oznaczające nowe życie i zwiastujące szczęście jest ozdobą każdego wnętrza w grudniu. Niestety w domowych warunkach choinka szybko obumiera, traci igły i wysycha. Istnieje jednak niezwykły sposób, który pozwoli jej przetrwać dłużej.

ZOBACZ TEŻ: Boże Narodzenie 2022: jak udekorować wigilijny stół?

Choinka 2022 – świąteczna tradycja na całym świecie

Od wieków choinka jest nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia. Nawet ozdoby, które się na niej pojawiają mają wyjątkowe znaczenie związane z postaciami z Biblii. Jej obecność w domu oznacza nowe życie, szczęście i dostatek.

Jak ubrać choinkę?
Fot. STOCK ADOBE

Jak przedłużyć życie choinki w domu na Święta 2022?

Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja, czyli w tym przypadku regularne nawadnianie drzewka. Co roku pojawia się jednak kluczowe pytanie – ile wody potrzebuje choinka? Pomoże w tym prosty trik z piłeczką pingpongową.

Do pojemnika z wodą, w którym stoi choinka wystarczy włożyć piłeczkę. Jeśli widać ją na powierzchni, to znaczy, że wody jest wystarczająco. Jeśli zaś znajduje się poza polem widzenia, to znak, że czas podlać drzewko. Ciekawostką jest fakt, że by nie gubiło ono igieł, warto podlewać je letnią wodą z odrobiną cukru lub soli. Woda może być też lekko ciepła.

Ponadto zaleca się, aby nie wnosić od razu żywego drzewka do mieszkania. Choinkę należy powoli przyzwyczajać do temperatury pokojowej - najpierw stawiając ją np. na balkonie, potem w piwnicy lub komórce, aż w końcu w pokoju. Nie należy zapominać także o podcięciu pnia - około 2 cm pozwoli ujrzeć świeże słoje drzewa, które łatwiej będzie przyjmować wodę.

Ważną kwestią jest też wybór odpowiedniego drzewko. Jednym z tych, które w nienaruszonym stanie przetrwają w około 20 stopniach kilka dobrych tygodni jest jodła kaukaska. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.