Poznaj ciekawostki
Fot. STOCK ADOBE
O tym się mówi!

Co zrobić, aby choinka nie gubiła igieł i dłużej stała?

Ten trik sprawi, że wytrzyma do Nowego Roku!

Aleksandra Frankowska 17 grudnia 2020 17:27
Poznaj ciekawostki
Fot. STOCK ADOBE

Choinka to drzewko niezbędne w każdym domu podczas Bożego Narodzenia. Drzewko oznaczające nowe życie i zwiastujące szczęście jest ozdobą każdego wnętrza w grudniu. Niestety w domowych warunkach choinka szybko obumiera, traci igły i wysycha. Istnieje jednak niezwykły sposób, który pozwoli jej przetrwać dłużej.

Choinka 2020 – świąteczna tradycja na całym świecie

Od wieków choinka jest nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia. Nawet ozdoby, które się na niej pojawiają mają wyjątkowe znaczenie związane z postaciami z Biblii. Jej obecność w domu oznacza nowe życie, szczęście i dostatek.

Jak ubrać choinkę?
Fot. STOCK ADOBE

Jak przedłużyć życie choinki w domu na Święta 2020?

Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja, czyli w tym przypadku regularne nawadnianie drzewka. Co roku pojawia się jednak kluczowe pytanie – ile wody potrzebuje choinka? Pomoże w tym prosty trik z piłeczką pingpongową.

Do pojemnika z wodą, w którym stoi choinka wystarczy włożyć piłeczkę. Jeśli widać ją na powierzchni, to znaczy, że wody jest wystarczająco. Jeśli zaś znajduje się poza polem widzenia, to znak, że czas podlać drzewko. Ciekawostką jest fakt, że by nie gubiło ono igieł, warto podlewać je letnią wodą z odrobiną cukru lub soli. Woda może być też lekko ciepła.

Ponadto zaleca się, aby nie wnosić od razu żywego drzewka do mieszkania. Choinkę należy powoli przyzwyczajać do temperatury pokojowej - najpierw stawiając ją np. na balkonie, potem w piwnicy lub komórce, aż w końcu w pokoju. Nie należy zapominać także o podcięciu pnia - około 2 cm pozwoli ujrzeć świeże słoje drzewa, które łatwiej będzie przyjmować wodę.

Ważną kwestią jest też wybór odpowiedniego drzewko. Jednym z tych, które w nienaruszonym stanie przetrwają w około 20 stopniach kilka dobrych tygodni jest jodła kaukaska. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.