Reklama

Każdy rodzic wie, że wychowywanie dzieci to nie bułka z masłem. Żaden z nich na pewno nie pogardziłby dodatkową pomocą. Gdzie jej szukać? W nowo otwartej Akademii 5. 10. 15.

Reklama

Akademia 5. 10. 15. to projekt aktywnie wspierający rodziców w codziennych wyzwaniach związanych z posiadaniem dzieci (m.in. wychowanie, pielęgnacja, żywienie, kwestie psychologiczne, bezpieczeństwo, problemy w przedszkolu czy szkole).

Materiały prasowe

Celem projektu jest podzielenie się wiedzą i doświadczeniem, które marka 5. 10. 15. zbierała przez wszystkie lata istnienia na rynku. Do tej pory była doradcą w kwestii komfortowego i modnego ubioru. Teraz, dzięki powstaniu Akademii, będzie partnerem i towarzyszem w ważnych rodzinnych momentach, a także codziennych problemach i trudnościach, które są nieodłączną częścią rodzicielstwa.

Do Akademii 5. 10. 15. została zaproszona ekspertka Małgorzata Ohme – znana psycholog rodzinna, która ma ogromne i wieloletnie doświadczenie w kwestiach wychowania dzieci.

Materiały prasowe

Przy okazji projektu podzieliła się z nami poradami dotyczącymi bardzo aktualnej kwestii: jak wytłumaczyć dziecku, że dawanie prezentów jest równie ważne, jak ich otrzymywanie?

Zbliżające się wielkimi krokami święta będą świetną okazją, aby porozmawiać o tym z najmłodszymi członkami rodziny.

Istnieje takie przekonanie, że dawanie jest czymś ważniejszym i lepszym niż branie i że trzeba dzieci nauczyć przede wszystkim obdarowywania innych. Tak naprawdę przyjmowanie jest równie ważne jak branie, a obie lekcje to niezwykle cenna nauka, którą możemy dać swojemu dziecku – mówi Ohme.

Czasem sami zapominamy, że prezent to tylko symbol. W dodatku symbol nie byle jaki, bo symbol wyrażający uczucia. Każdy podarunek to czas, który ktoś musiał poświęcić na wybranie czegoś specjalnie dla nas. Właśnie tego powinniśmy uczyć nasze dzieci.

Prezent wyraża komunikat „jesteś dla mnie ważny“, „pamiętam o tobie“, „słucham, co do mnie mówisz“ – dodaje.

O czym jeszcze powinni pamiętać rodzice?

Warto też wzmacniać w dziecku poczucie dumy i wartości poprzez podkreślanie, że prezenty są wyrazem tego, że kogoś lubimy i szanujemy. Umiejętność przyjmowania prezentów przekłada się potem na wiele innych, znacznie ważniejszych spraw, jak uznawanie tego, co ofiarowują nam ludzie w relacjach za to, co nam się należy. Szacunku, miłości, oddania.

Okazuje się, że z pozoru tak błaha sprawa jak dawanie lub otrzymywanie prezentu, to dla małego człowieka bardzo ważna lekcja życia. Jak podkreśla Małgorzata Ohme to kształtuje potrzebę równości, sprawiedliwości, która staje się strażnikiem naszych granic i potrzeb i nie pozwala nam pozostawać w gorszej pozycji w związku, w grupie.

Prezenty to pośrednicy między ludźmi. Niejednokrotnie pomagają nam wyrazić splątane myśli, łatają trudność w mówieniu o uczuciach. Dzieci powinny rozumieć, że dawanie prezentów to nie tylko kupowanie. To jest coś, co zaczyna się od pierwszej myśli o drugim człowieku, a kończy w jego radości, wzruszeniu lub wdzięczności –wyjaśnia psycholog.

Materiały prasowe

Te i inne porady znajdziecie w Akademii 5. 10. 15.

A więc Mamo, Tato - pozwólcie sobie na przyjęcie pomocnej dłoni w codziennych wyzwaniach związanych z rodzicielstwem. Niech będzie ono dziecinnie proste!

Zobacz, co na otwarciu Akademii 5. 10. 15 mówiła psycholog, Małgorzata Ohme i modelka, Karolina Malinowska, mama trzech synów:

Reklama

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na blog www.51015kids.eu/blog

Reklama
Reklama
Reklama