Druga edycja imprezy „Spragnieni Piękna” pokaz mody w Muzeum Narodowym w Warszawie
Fot. Materiały prasowe; Kreacje duetu Paprocki&Brzozowski, Lidii Kality, Ani Kuczyńskiej, Łukasza Jemioła, MMC Studio.
ZE ŚWIATA MODY

Wczoraj w Muzeum Narodowym w Warszawie odbyła się aukcja kreacji polskich projektantów! Zgadniecie czyja suknia została sprzedana najdrożej?

Marcin Brzeziński 5 grudnia 2017 18:30
Druga edycja imprezy „Spragnieni Piękna” pokaz mody w Muzeum Narodowym w Warszawie
Fot. Materiały prasowe; Kreacje duetu Paprocki&Brzozowski, Lidii Kality, Ani Kuczyńskiej, Łukasza Jemioła, MMC Studio.

W Muzeum Narodowym w Warszawie odbył się niezwykły pokaz mody zatytułowany „Nowoczesność lata 50. i 60.” . To druga edycja imprezy „Spragnieni Piękna”, którą zorganizowało liczące 101 lat Stowarzyszenie „Przyjaciele MNW”. W zeszłym roku inspiracją cyklu wydarzeń była sztuka dwudziestolecia międzywojennego, tym razem tematyka pokazu była związana zaś ze zbliżającym się otwarciem w warszawskim Muzeum Narodowym Galerii Wzornictwa Polskiego.

 

Polecamy też: Wystawa, pokaz mody i… wielki bal w Muzeum Narodowym w Warszawie! Z jakiej okazji?
 

Cicha aukcja pięknych sukien od polskich projektantów

Ale wracajmy do pokazu. Podczas show w reżyserii Katarzyny Sokołowskiej zobaczyliśmy stworzone specjalnie na ten wieczór suknie wieczorowe Łukasza Jemioła, Ani Kuczyńskiej, Lidii Kality, Marlu, MMC Studio, Tomasza Ossolińskiego, duetu Paprocki&Brzozowski, Bohoboco, Weave oraz Macieja Zienia. Po pokazie kreacje można było nabyć na cichej licytacji. Jako, że aukcja była cicha, sumy za jakie sprzedano suknie pozostają tajemnicą. Możemy wam jednak zdradzić, że najwyższą kwotę (10 500 zł) zapłacono za projekt… Lidii Kality! To nie koniec imprez w tegorocznym cyklu „Spragnieni piękna”. 12 lutego 2018 roku także w MNW będzie miał miejsce II Balu Dobroczynny. Dochód z obu wydarzeń zostanie przekazany rzecz jasna Muzeum Narodowemu w Warszawie. To się nazywa połączyć… przyjemne z pożytecznym!

 

Druga edycja imprezy „Spragnieni Piękna” pokaz mody w Muzeum Narodowym w Warszawie
Fot. Materiały prasowe

Kreacje Weave, Tomasza Ossolińskiego, Marlu, Bohoboco, Macieja Zienia.

 

Polecamy też: Amal Clooney zachwyciła w sukni vintage! Zobaczcie 10 gwiazd, które przed nią wystąpiły w kreacjach z… przeszłości! Podoba wam się ten trend?

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.