Bottega Veneta 2021
Fot. East News
Ze świata mody

Luksusowa marka Bottega Veneta wycofała się z social mediów?

Nagle zniknęły konta na Facebooku, Instagramie i Twitterze!

Redakcja VIVA! 8 stycznia 2021 17:31
Bottega Veneta 2021
Fot. East News

Czy świat mody buntuje się przeciwko promocji w social mediach? Czy rok 2021 będzie promował trend #nosocial #nosocialmediafashion? Kilka dni temu znana marka luksusowa Bottega Veneta, usunęła swoje konta na Instagramie, Facebooku i Twitterze. Przepraszamy, ta strona jest niedostępna - można przeczytać próbując otworzyć profil marki na Instagramie, na którym miała ona ponad 2,5 miliona obserwujących. Media branżowe poświęcone modzie informują, że to nie jest skutek żadnej awarii technicznej, ale świadoma decyzja firmy, a dokładniej Daniela Lee, jej dyrektora kreatywnego. Ten wielokrotnie miał bowiem wyrażać swój brak zrozumienia i niejako niechęć do rosnącej popularności mediów społecznościowych. Nic zatem dziwnego, że to właśnie on podejmuje tak interesujące i zaskakujące kroki w digital marketingu.

Social media, a branża mody

Zdania są oczywiście podzielone. Eksperci spekulują, że może to być chwyt reklamowy lub nawet usterka techniczna i że konto zostanie wkrótce przywrócone, inni sugerują, że dyrektor kreatywny Daniel Lee podjął decyzję o usunięciu marki z mediów społecznościowych, aby wywołać więcej ruchu wokół brandu. Odkąd Lee przejął markę, popularność Bottega Veneta gwałtownie wzrosła dzięki temu, że projektant wymyślił markę na nowo, co doprowadziło do powstania niezwykle popularnych kont, w tym New Bottega i Bottega By Daniel Lee. Marki luksusowe, oczywiście nie chcą się przyznawać do tego, że tak naprawdę promocja produktów w dużej mierze przeniosła się do social mediów. Próbują się buntować pokazywać swoją niezależność i odmienność. Podkreślać w ten sposób luksusowy charakter marki. Ale tak naprawdę w dużej mierze są uzależnione od Instagrama czy FB. Prawie każda marka modowa, od Chanel i Balenciagi po Evana Kinori i Ziggy Chen, prowadzi jakieś aktywności w internecie. Bottega Veneta wykorzystywała media społecznościowe przez 15 ostatnich miesięcy, odkąd Lee dołączył do zespołu tego domu mody.

Dlaczego zatem konta zostały zamknięte?

Bottega Veneta - czy to nowa kampania w social mediach?

Amerykański Vogue zwrócił z kolei uwagę, że nieco ponad miesiąc temu Bottega Veneta zamieściła ofertę rekrutacyjną na stanowisko globalnego menedżera mediów społecznościowych, co może oznaczać, że konta marki wkrótce wrócą do social mediów. Czy zamykanie kont w social mediach, to będzie nowy trend 2021 roku? Czy w ten sposób marki będą pracowały nad zasięgami i wzbudzały zainteresowanie? Konto na Instagramie już wróciło! Zobaczcie jakie instastory marka wrzuciła na początek.. 
 
Bottega-Veneta-insta
Fot. Instagram/newbottega

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.