Reklama

Gala 28. Polskich Nagród Filmowych Orły jak co roku przyciągnęła największe gwiazdy polskiego kina – i wywołała równie wielkie emocje na czerwonym dywanie. Obok filmowych triumfów to właśnie stylizacje aktorek i aktorów stały się jednym z najbardziej komentowanych tematów wieczoru.

ZOBACZ TAKŻE: Tak powstają statuetki Polskich Nagród Filmowych Orły. Odwiedziliśmy z kamerą pracownię ich twórcy

Klasyczna elegancja i modowe niespodzianki sprawiły, że tegoroczna gala zamieniła się w prawdziwy pokaz stylu. Kto zachwycił spektakularną kreacją, a kto postawił na minimalistyczną klasę? Zobacz stylizacje z czerwonego dywanu podczas gali Orłów 2026!

Gala Orły 2026: najlepsze stylizacje gwiazd

Podczas tegorocznej gali obok klasycznych sukni pojawiły się także bardziej nowoczesne formy, ciekawe faktury tkanin i wyraziste dodatki. Niektóre kreacje zachwycały prostotą, inne przyciągały uwagę konstrukcją lub detalem – wszystkie jednak idealnie wpisały się w uroczysty charakter wydarzenia.

Na minimalistyczną, ale niezwykle efektowną czerń zdecydowała się Małgorzata Kożuchowska. Aktorka pojawiła się w dopasowanych spodniach i półtransparentnej bluzce zestawionej z aksamitną peleryną. Stylizacja była zmysłowa, ale zachowała elegancki, galowy charakter, a subtelna biżuteria i klasyczna kopertówka doskonale uzupełniły całość.

Z kolei Marta Żmuda-Trzebiatowska wybrała dopasowaną suknię w odcieniu beżu z efektownymi marszczeniami i wysokim kołnierzem. Kreacja pięknie podkreślała sylwetkę, a dodatki w modny wzór skóry węża – szpilki i torebka – dodały stylizacji wyrazistości. Całość była spójna, nowoczesna i doskonale wpisywała się w elegancki charakter gali.

Gwiazda "Domu dobrego", Agata Turkot postawiła na efektowną, złotą suknię o rzeźbiarskim kroju, która natychmiast przyciągała uwagę na czerwonym dywanie. Kreacja z opadającymi ramionami pięknie podkreślała sylwetkę, a delikatnie drapowany dół dodawał całości lekkości i elegancji. Subtelna biżuteria i naturalny makijaż sprawiły, że stylizacja zachowała równowagę między teatralnym charakterem sukni a minimalistycznym wykończeniem.

CZYTAJ TEŻ: To oni mają szanse na najważniejsze nagrody w polskim kinie! Oto nominowani do Orłów 2026

Sandra Drzymalska zaprezentowała się w jasnej, długiej sukni o bardzo prostym, niemal ascetycznym kroju. Delikatna faktura materiału i długie rękawy nadały stylizacji elegancji w duchu nowoczesnego minimalizmu. Aktorka dobrała do niej czarną kopertówkę oraz długą biżuterię, które przełamały monochromatyczną paletę i dodały całości subtelnego kontrastu.

Na klasyczną elegancję postawiła także Sonia Bohosiewicz, która pojawiła się w czarnej, gorsetowej sukni zestawionej z rozkloszowanym dołem w głębokim granacie. Kontrast dwóch tkanin – matowego aksamitu i połyskującej spódnicy – nadał stylizacji wyjątkowego charakteru. Całość dopełnił efektowny naszyjnik, która podkreślała wieczorowy charakter kreacji.

Bardzo ciekawą interpretację wieczorowej mody zaprezentowała Katarzyna Herman. Aktorka zestawiła obszerną, jasną spódnicę z czarną kamizelką o wyraźnie zarysowanych ramionach. To połączenie klasycznej formy z bardziej nowoczesnym, niemal męskim elementem garderoby stworzyło stylizację elegancką, ale jednocześnie nieoczywistą.

Reklama
Reklama
Reklama