Jej kreacje z czerwonego dywanu zachwycają!

Marcin Brzeziński 14 stycznia 2020 15:29

Charlize Theron jest nominowana do Oscara w kategorii „najlepsza aktorka" za rolę w filmie Gorący temat. Oprócz niej w obrazie wyreżyserowanym przez Jaya Roacha grają również m.in. Nicole Kidman i Margot Robie (nominowana za rolę drugoplanową). Lecz nawet jeśli historia kobiet, które powiedziały „dość" wszechwładnemu szefowi stacji Fox News nie zapewni kolejnego Oscara Charlize Thereon i tak była dla niej wyjątkowo szczęśliwa. Dzięki roli Megyn Kelly aktorka trzymała już nominację do tegorocznych Złotych Globów i miała wile okazji by pojawiać się na czerwonych dywanach licznych światowych premier i festiwali.

Charlize Thereon. Królowa metamorfoz

To z kolei było i dla nas wielką przyjemnością. Charlize Theron jest bowiem jedna z najlepiej ubranych aktorek na świecie. Ma też cechę naprawdę wyjątkową. Ta była modelka świetnie prezentuje się w najrozmaitszych stylizacjach i z łatwością przechodzi zdumiewające metamorfozy. W ostatnim czasie widzieliśmy ją zarówno jako ostrą, rockową dziewczynę, jak i tancerkę z rewii z lat 30. XX wieku. Może być romantyczna i futurystyczna, seksowna i skromna, dziewczęca i dojrzała, a jej perfekcyjna figura sprawia, że projekty wielkich domów takich jak Christian Dior czy Givenchy mody leżą na niej, jak na nikim innym. Osobne omówienie powinno dotyczyć zaś fantastycznych codziennych stylizacji aktorki, która uważana jest za prawdziwą ikonę street stylu z górnej półki.

Charlize Theron. Kariera i życie prywatne

Charlize Theron przyszła na świat 7 sierpnia 1975 roku w Benoni koło Johanesburga w RPA jako córka Gerdy i Charlesa Theron. Podczas jednej z awantur, gdy jej ojciec alkoholik znęcał się nad bliskimi i groził im śmiercią, matka Charlize w samoobronie zastrzeliła swojego męża.
Charlize Theron uczęszczała do Putfontein Primary School, następnie studiowała na National School of the Arts w Johannesburgu. Początkowo marzyła o karierze tancerki. W wieku szesnastu lat podpisała kontrakt z agencją modelek. Przez rok pracowała w całej Europie, potem przeprowadziła się z matką do Stanów Zjednoczonych i zaczęła uczęszczać do Joffrey Ballet School. Jej życie zmieniło się, gdy przypadkowo - w kolejce w banku - poznała agenta gwiazd Johna Crosby'ego.
Zaczęła grać w 1995 roku. Jej pierwszymi filmami były: Dzieci kukurydzy III (1995), Dwa dni z życia doliny (1996), Szaleństwa młodości (1996), Prywatne śledztwo (1997), Prawem na lewo (1997). Kariera aktorki nabrała przyśpieszenia po tym, jak wcieliła się w postać Mary Ann Lomax w filmie Adwokat Diabła (1997).
Następnie przyszły role m.in. w filmach: Wielki Joe (1998), Celebrity (1998), Żona astronauty (1999), Wbrew regułom (1999), Uwikłany (2000). W 2003 roku Theron otrzymała Oscara jako najlepsza pierwszoplanowa aktorka za rolę Aileen Wuornos w filmie Monster. W 2004 roku została uhonorowana Nagrodą im. Krzysztofa Kieślowskiego podczas festiwalu Camerimage w Łodzi. Już jako laureatka Oscara zagrała m.in. w produkcjach: Włoska robota (2003), Daleka północ (2005), Granice miłości (2008), Hancock (2008), Kobieta na skraju dojrzałości (2011), Prometeusz (2012), Królewna Śnieżka i Łowca (2012), Mad Max: na drodze gniewu (2015).
Charlize Theron przez dziewięć lat spotykała się z aktorem Stuartem Townsendem, następnie z aktorem Seanem Pennem. Zerwali w 2015 roku. Theron wychowuje samotnie dwoje adoptowanych dzieci: syna Jacksona i córkę August. Na koniec zaś bardzo miła wiadomość. Charlize Theron była... jedną z najlepiej opłacanych aktorek w 2019 roku. Oby tak dalej! 

1/9
Charlize Theron stylizacje  nominacja do oscara
Copyright @East News
1/9

Charlize Theron w kreacji Celine by Hedi Slimane na Critic’s Choice Awards 2020!

2/9
Charlize Theron stylizacje  nominacja do oscara
Copyright @East News
2/9

Charlize Theron w kreacji Diora na premierze filmu „Gorący temat” w Nowym Jorku, 2019.

3/9
Charlize Theron stylizacje  nominacja do oscara
Copyright @East News
3/9

Charlize Theron w kreacji Diora na premierze filmu „Gorący temat” w Los Angeles, 2019.

4/9
Charlize Theron stylizacje  nominacja do oscara
Copyright @East News
4/9

Charlize Theron w kreacji Diora na imprezie The Charlize Theron Africa Outreach Project w Nowym Jorku, 2019.

5/9
Charlize Theron stylizacje  nominacja do oscara
Copyright @East News
5/9

Charlize Theron w kreacji Alexandra McQueena na Hollywood Film Awards 2019.

6/9
Charlize Theron stylizacje  nominacja do oscara
Copyright @East News
6/9

Charlize Theron w kreacji Toma Forda na Governors Awards 2019.

7/9
Charlize Theron stylizacje  nominacja do oscara
Copyright @East News
7/9

Charlize Theron w kreacji Louis Vuitton na gali Elle Women In Hollywood 2019.

8/9
Charlize Theron stylizacje  nominacja do oscara
Copyright @East News
8/9

Charlize Theron w kreacji Givenchy na premierze filmu „Gorący temat” w West Hollywood, 2019.

9/9
Charlize Theron stylizacje  nominacja do oscara
Copyright @East News
9/9

Charlize Theron w kreacji Diora na premierze animowanego filmu „Rodzina Addamsów” w Los Angeles, 2019.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!