Gdzie kupować rzeczy w stylu vintage?
To nie tylko sklepy stacjonarne, ale również aplikacje
Moda na ubrania z drugiej ręki staje się niemal codziennością. Poszukiwania perełek w sklepach vintage, ale też kolejnych nowych aplikacjach sprawia, że nie trzeba już wydawać milionów na markowe i dobrej jakości rzeczy. Aplikacje vintage powinna mieć w swoim telefonie każda fashionistka, bo perełki pojawiają się i znikają w mgnieniu oka, a ceny… zaskakują. Dziś mamy dla Was nie tylko przegląd mobilnych narzędzi do poszukiwania vintage skarbów, ale również kilka świetnych adresów w dwóch największych miastach w Polsce, gdzie upolujecie najpiękniejsze okazje.
ZOBACZ TEŻ: 7 najlepszych sklepów vintage w Warszawie
Aplikacja Depop
Jedna z najpopularniejszych aplikacji w takich krajach, jak Wielka Brytania, Włochy oraz Stany Zjednoczone. Dostępna jest również w Polsce, a na świecie działa już od 9 lat. Swoje ubrania sprzedają tam nie tylko przeciętne osoby, ale także gwiazdy z całego świata. Aplikacja Depop została zaprojektowana tak, aby jej interfejs był przyjazny dla użytkownika. Każdego miesiąca do grona jej użytkowników dołączają tysiące nowych osób.
Vinted
Niech rzuci kamieniem ten, kto nie korzystał z litewskiej aplikacji, niezwykle rozpowszechnionej w Polsce. Działająca na rynku od 2008 roku aplikacja, wciąż rozszerza się na rynki kolejnych krajów. Ubrania są tutaj w bardzo niskich cenach, a sprzedający sam ustala ich cenę. Konto jest bezpłatne, zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego. Wystawiając ogłoszenie należy podać wszelkie niezbędne informacje, jak marka, rozmiar, ewentualne wady produktu, a także cena.
Less
Jakiś czas temu o aplikacji Less stało się w Polsce bardzo głośno. Wszystko to za sprawą gwiazd, które zaczęły wyprzedawać tam swoje szafy. Były wśród nich między innymi Anna Lewandowska, Julia Wieniawa czy Katarzyna Glinka. Less to nie tylko aplikacja sprzedażowa, ale również edukacyjna. Można znaleźć na niej wiele informacji o ekologii i świadomym konsumpcjonizmie.
CZYTAJ TEŻ: Moda na ubrania vintage to coraz mocniejszy trend. Jak z niego korzystać?
Vestiaire Collective
Poszukujesz prawdziwych perełek ekskluzywnych domów mody? Ta francuska aplikacja jest stworzona dla Ciebie. Działająca od 2009 roku, zrzesza osoby, które sprzedają i kupują produkty takie jak Chanel, Givenchy, Bottega Beneta, Dolce&Gabbana czy Dior. Zaskakująco korzystne ceny sprawiają, że można upolować tutaj prawdziwe perełki.
Najlepsze sklepy vintage w Warszawie
Jeśli mieszkacie w stolicy, lub wybieracie się tam na kilka dni, Waszej uwadze nie powinno umknąć kilka nazw. New Lady in Town Vintage, Vintimiglia oraz Safripsti czy Koty Vintage Store to miejsca, które zrzeszają prawdziwych miłośników mody vintage. Nie są to typowe second handy, a sklepy z wyselekcjonowanymi ubraniami najwyższej jakości. Dostępne oczywiście w świetnych cenach.
Najlepsze sklepy vintage w Krakowie
W ostatnim rankingu Jewellerybox, Kraków zyskał zaszczytne drugie miejsce na świecie, jako miejsce z najlepszą ofertą sklepów vintage. Jego mieszkańcy bezapelacyjnie potwierdzają, że najlepsze second handy w Krakowie znaleźć można przy ul. Starowiślanej. Niemal na każdym rogu można spotkać sklepy, które zachwycają swoim asortymentem. Wśród najpopularniejszych są między innymi Kex Vintage Store przy Starowiślanej 43, Flaming Vintage Shop przy Starowiślanej 16 oraz Flyin’ Vintage przy Grodzkiej 61.
Jeśli mogą vintage nie jest Wam obca, chcecie nieco odświeżyć swoją szafę i dać ubraniom drugie życie, koniecznie sprawdźcie powyższe aplikacje i adresy.