rebel
Fot. materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Podaruj bliskim wspólnie spędzony czas

Mamy pomysł na prezent doskonały!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 15 listopada 2021 09:32
rebel
Fot. materiały prasowe

Szukasz upominku, który zostanie z obdarowaną osobą na dłużej? Takiego, który zapewni wiele wspaniałych chwil pełnych śmiechu i pozwoli spędzić wartościowy czas z najbliższymi? Wybierz nowoczesne gry planszowe! To propozycja dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci i zainteresowań. Doskonale prezentują się pod choinką i można je wykorzystać od razu po rozpakowaniu, jeszcze podczas świątecznego wieczoru!

Satysfakcjonująca zabawa

Nowoczesne gry rodzinne są tworzone w taki sposób, by zachować prostotę zasad (dzięki czemu nadają się dla dzieci i osób starszych) przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnie angażującej zabawy.

wsiąść-do-pociągu-europa
Fot. materiały prasowe

Jeśli obdarowywana osoba dopiero zaczyna swoją przygodę z planszówkami, a prezent ma być możliwie jak najbardziej uniwersalny, wybór jest prosty: Wsiąść do Pociągu: Europa. To rodzinna gra o wielkiej, kolejowej przygodzie, w której będziemy starali się zrealizować możliwie jak najwięcej wylosowanych tras. Aby tego dokonać, będziemy zbierali kolorowe karty wagonów, a następnie wydawali je, by odcinek po odcinku zajmować kolejne części planszy, przybliżając się do realizacji celów.

Wiek nie gra roli

Gdy szukamy gier dla najmłodszych członków rodziny, warto zwrócić uwagę na bardziej uniwersalne tytuły. Dzięki temu mamy większą gwarancję, że zabawa, którą sprezentowaliśmy maluchowi, będzie satysfakcjonująca i przyjemna dla obu stron, nawet po piątej czy dziesiątej rozegranej partii.

dobble
Fot. materiały prasowe

Przykładem takiej gry są Dobble: popularna karcianka, w której naszym zadaniem jest poszukiwanie na kartach par identycznych symboli. Dowolne dwie karty z talii zawsze łączy dokładnie jeden wspólny symbol, a my musimy jak najszybciej go wypatrzeć i nazwać – zanim zrobią to przeciwnicy! Zasady Dobble tłumaczy się w kilka chwil, zabawa jest dynamiczna i angażująca, a instrukcja opisuje aż 5 wariantów gry, które pozwolą urozmaicić domowe rozgrywki!

Alternatywa dla gier wideo

No dobrze, a co z najbardziej kapryśną grupą odbiorców: starszymi dziećmi, dla których słowo „gra” jednoznacznie kojarzy się z komputerem, telefonem lub konsolą? Jeśli zależy nam na zaangażowaniu ich we wspólne spędzanie czasu przy planszy, warto wybrać tytuł, który będzie dla nich atrakcyjny, choćby ze względu na tematykę.

world-of-warcraft-wrath-of-the-lich-king
Fot. materiały prasowe

Jedną z takich propozycji jest World of Warcraft: Wrath of the Lich King, czyli połączenie kultowego już świata komputerowego Warcrafta z popularną grą planszową Pandemic. Podczas zabawy naszym zadaniem jest przedarcie się przez hordy nikczemnych nieumarłych, pokonywanie zagrożeń napotykanych po drodze, a finalnie sforsowanie murów cytadeli i pokonanie rezydującego w niej Króla Lisza. Co ważne, jest to gra kooperacyjna, więc podczas rozgrywki musimy ściśle współpracować, jak najlepiej wykorzystując zdolności naszych bohaterów.

Materiał powstał z udziałem marki Rebel

TAGI #prezenty

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.