wypadanie-włosów
Fot. Adobe Stock
VIVA! Tylko u nas

Piękne włosy po ciąży? To da się zrobić!

Większość kobiet po narodzinach dziecka skarży się na nadmierne wypadanie włosów

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 15 listopada 2021 15:50
wypadanie-włosów
Fot. Adobe Stock

To zupełnie naturalna sytuacja, podyktowana zmianami hormonalnymi. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, jak bezpiecznie i skutecznie wzmocnić włosy.

Kobiety w ciąży nie skarżą się na pogorszenie kondycji włosów, natomiast ich nadmierne wypadanie już po urodzeniu to nie mit, ale fakt. Obserwuje je bowiem nawet 90 procent kobiet. W okresie laktacji występuje fizjologiczna utrata włosów, związana ze zmianami hormonalnymi. Zazwyczaj to zjawisko chwilowe, a w dodatku istnieją metody, by wzmocnić włosy w sposób zupełnie bezpieczny. Ale po kolei.

Dlaczego włosy po porodzie wypadają?

Przyczyna nadmiernego wypadania włosów po urodzeniu dziecka jest prosta: w ciąży organizm kobiety produkuje więcej estrogenów, które zmniejszają ilość naturalnie wypadających włosów. Dlatego kobiety widzą, że ich kosmyki są mocniejsze i jest ich więcej. Jednak po porodzie poziom estrogenów mocno spada, a włosy przechodzą w fazę schyłkową – telogen, i... zaczynają wypadać. Proces ten zaczyna się dwa, trzy miesiące po porodzie i zazwyczaj trwa około sześć miesięcy. Ale nie stresuj się – jest całkowicie naturalny i odwracalny!

Jak wzmocnić włosy?

Absolutnie nie musisz czekać z tym aż do odstawienia malucha od piersi! Kobiety karmiące obawiają się używania niesprawdzonych produktów, bo nie chcą zaszkodzić dziecku. Mają sporo racji, bo nie każdy preparat może być przez nie stosowany. W okresie laktacji możesz sięgnąć po szampony i wcierki wzmacniające cebulki włosów oraz po suplementację. Jednak wybieraj tylko przebadane i w pełni bezpieczne dla kobiet karmiących produkty, na przykład VITAPIL® mama, który zalecany jest w celu uzupełnienia diety w substancje odżywcze i naturalny krzem z bambusa.

vitapil-mama
Fot. materiały prasowe

Właściwie dobrane składniki wspierają od wewnątrz nie tylko łodygę włosa, ale przede wszystkim cebulkę i gruczoły łojowe. To wszystko sprawia, że włosy stają się mocne, elastyczne i bardziej lśniące.

Odpowiednio dobrane substancje aktywne, m.in. biotyna, selen i cynk, pomagają zachować zdrowe włosy. Miedź pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowej pigmentacji włosów. Cynk sprzyja właściwej syntezie białek włosa. Witamina B12, foliany oraz cynk biorą udział w procesie podziału komórek, w tym cebulki włosa. Cynk, jod oraz niacyna pomagają zachować zdrową skórę głowy. Miedź i cynk wspierają ochronę komórek przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i stresem oksydacyjnym, który powstaje podczas m.in. ekspozycji na słońce, mróz, farbowanie lub suszenie włosów. VITAPIL® mama został wzbogacony o kompleks AMINQ3® – połączenie aminokwasów siarkowych: L-metioniny i L-cysteiny, z których zbudowana jest łodyga włosa oraz aminokwasu L-lizyny – odpowiedzialnej za kształt i objętość włosów. Witamina B6 pomaga w prawidłowej syntezie L-cysteiny. Bambus to roślina, która słynie z szybkiego wzrostu i bogactwa składników odżywczych, będąc naturalnym źródłem krzemu, który jest składnikiem strukturalnym włosów. 

Kompozycja składników została tak dobrana, aby kompleksowo działały zarówno na włosy, jak i na skórę głowy. Dzięki suplementacji ominie cię stres związany z wypadaniem włosów, a zamiast tego będziesz cieszyć się macierzyństwem.

Vitapil® mama

To pierwszy preparat stworzony specjalnie dla kobiet karmiących piersią w celu poprawy kondycji włosów i skóry głowy. Skuteczny dla mamy i bezpieczny dla dziecka. Wystarczy zażywać 1 kapsułkę dziennie, aby szybko zauważyć poprawę. Opakowanie wystarcza na 2 miesiące suplementacji.

Materiał powstał z udziałem firmy NutroPharma Sp. z o.o

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.