Cały kraj pęka z dumy po niebywałym sukcesie polskich siatkarzy, którzy po ostatnim wygranym meczu z reprezentacją Stanów Zjednoczonych awansowali do finału Igrzysk Olimpijskich. Jednym z bohaterów tego spotkania był niewątpliwie Tomasz Fornal. W sieci momentalnie zrobiło się głośno o dosadnych słowach młodego zawodnika, którymi zmotywował swoich kolegów do jeszcze większej walki... Dumy z jego postawy nie kryje również tata siatkarza.

Polscy siatkarze w finale Igrzysk. Tomasz Fornal dosadnie zmotywował kolegów

Ostatni mecz polskich siatkarzy przysporzył fanom sporo emocji. Niektórzy z nich mogli nawet na chwilę stracić wiarę w to, że nasza drużyna zakończy mecz wygraną... Po wygranym pierwszym secie straciliśmy dwa kolejne, a sytuacja na boisku zdawała się przesądzona. Dzielni siatkarze jednak ani myśleli się poddać. W krótkiej przerwie zarządzonej przez trenera, Nikolę Grbicia, Tomasz Fornal zagrzał swoich kolegów do jeszcze większej walki w krótkiej, lecz dosadnej przemowie. „Dawać, k***a, n**********y się z nimi!”, zwrócił się do drużyny.

Po tej przerwie drużyna wróciła na boisko z nową energią i nie tylko wyrównała stracone punkty, ale doprowadziła do remisu 2:2. Ostatecznie Polakom udało się wygrać w tie-breaku 3:2, co wywołało nie tylko ogromną radość, ale i sporo wzruszeń, zarówno wśród naszych zawodników, sztabu szkoleniowego, jak i fanów.

Lukasz Kalinowski/East News

Igrzyska Olimpijskie, mecz Polska-Słowenia, 05.08.2024 rok

Krótka, acz dosadna przemowa Tomasza Fornala nie przeszła bez echa w Internecie. Natychmiast głośno było o niej w mediach społecznościowych. Tata siatkarza również nie kryje dumy z syna i tego historycznego osiągnięcia, jakiego wraz z drużyną udało mu się dokonać. „Synu, jesteś wielki! Tego meczu nie zapomnę do końca życia”, napisał na Instagramie. Przypomnijmy, że w tej chwili polska reprezentacja ma już gwarantowany srebrny medal. W sobotę o 13:00 powalczą wraz z reprezentacją Francji o olimpijskie złoto. Trzymamy kciuki!