Fot. Olga Majrowska
NIEZWYKŁE HISTORIE

Tomek Jakubiak walczył z nałogiem. Nie chciał dopuścić, by spotkał go taki sam los jak ojca

„Nie chciałem popełnić tego samego błędu co on”

Katarzyna Piątkowska Maria Elas 7 grudnia 2023 20:55
Fot. Olga Majrowska

Tomek i Anastazja Jakubiak przeszli bardzo wiele, by dziś tworzyć silny związek. Chociaż musieli zmierzyć się z problemami finansowymi i hejtem, zamierzali zawalczyć o swoją rodzinę. Gdy na przeszkodzie stanęły używki, Tomek Jakubiak wiedział, że nie chce iść śladami swojego ojca. Postanowił zawalczyć o wspólną przyszłość. Para wspomniała ten moment w rozmowie z Katarzyną Piątkowską.

Byłeś osiedlowym niegrzecznym chłopcem?

Tomek: Podwórkowym, bo mieszkałem na rogu Pięknej i Mokotowskiej. Nie stroniłem od używek i romansów. Chodziłem z chłopakami na ustawki. Żyłem na podwórku od 16. roku życia. Mama robiła karierę, tata jeździł na taksówce, a ja bardzo chciałem, żeby mnie dostrzegli. Dlatego zwiewałem z domu, robiłem różne głupoty, byłem niezłym zadziorem.

Zanim to nastąpiło…

Tomek: Byłem przez mamę chowany pod kloszem, a przez tatę uczony życia. Szkoda, że nie zdążyłem sobie z nim pewnych spraw wyjaśnić. Jego śmierć spadła na nas razem ze wszystkimi nieszczęściami, o których ci opowiadaliśmy.

Czytaj także: Władysław Szpilman na pierwszym miejscu zawsze stawiał rodzinę. Młodszy z synów poszedł w jego ślady

Fot. Olga Majrowska

Anastazja i Tomek Jakubiak, VIVA! 23/2023

Tata był dla Ciebie dobrym ojcem?

Tomek: Bardzo, dopóki w pewnym momencie się nie poróżniliśmy. Tata był alkoholikiem, a ja nie rozumiałem, że to nie jest jego wybór, tylko choroba. Nie mogłem mu wybaczyć, że ciągnie na dno nie tylko siebie samego, ale też bliskich, moją mamę, siostrę. Gdy w końcu zrozumiałem, że on jest po prostu chorym człowiekiem, pojechałem do niego z Bąblem. Niestety, nie zdążyłem. Odszedł pięć minut przed naszym przyjazdem.

Kiedy zrozumiałeś, że tata jest chory?

Tomek: Kiedy sam zachorowałem. Ale ja, w przeciwieństwie do niego, powiedziałem sobie: „Basta!”. Gdy z Anastazją zawieźliśmy go do szpitala, po trzech minutach od naszego odjazdu uciekł tylnymi drzwiami. Nie chciałem popełnić tego samego błędu co on. 

Długa droga wiodła Was do momentu, w którym się znaleźliście.

Tomek: Bardzo długa.

Anastazja: Spotkaliśmy się dzięki zrządzeniu losu.

Tomek: Najwyraźniej ktoś na górze stwierdził, że szkoda by było, żeby takie wybitne jednostki jak my marnowały się na tym świecie oddzielnie (śmiech).  

Zobacz  również: Syn Krzysztofa Krawczyka jest skonfliktowany z jego żoną. Ewa Krawczyk pragnie pojednania

Cały wywiad z Tomkiem Jakubiakiem i Anastazją Jakubiak w nowej VIVIE!. Magazyn dostępny w punktach sprzedaży od czwartku, 7 grudnia.

Fot. Olga Majrowska

Anastazja i Tomek Jakubiak, VIVA! 23/2023

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.