Sasha Knezevic, VIVA! 23/2019
Fot. Marlena Bielinska/ MOVE
NOWY NUMER

Sasha Knezevic: „Odkąd zostałem ojcem, mam potrzebę zrobienia czegoś więcej”

Model opowiedział nam o swojej rodzinie

Redakcja VIVA! 14 listopada 2019 07:00
Sasha Knezevic, VIVA! 23/2019
Fot. Marlena Bielinska/ MOVE

Jego twarz znamy z reklam, okładek kolorowych magazynów, kampanii modowych słynnych projektantów i światowych marek. Jego nazwisko – z wywiadów sprzed kilku lat, kiedy był mężem modelki Anji Rubik. Po rozwodzie była para została bliskimi przyjaciółmi, a Sasha Knezevic przeprowadził się na stałe do rodzinnego Wiednia, gdzie ułożył sobie życie na nowo. Tu zaczął tworzyć kolaże, które niemal natychmiast zdobyły uznanie w świecie sztuki – właśnie pracuje nad swoją wystawą, która pokazana będzie w Polsce, na Majorce i w Nowym Jorku. A gdyby od nadmiaru sukcesów miało przewrócić mu się w głowie, jego ząbkujący roczny syn szybko sprowadzi go na ziemię. W najnowszej Vivie! z Sashą Knezevicem porozmawiała z Zuzanna O’Brien.

Sasha Knezevic o synu w najnowszej Vivie!

Większości twórców zdobycie jakiejkolwiek rozpoznawalności zajmuje czasem pół życia, a w Twoim przypadku stało się to bardzo szybko. Jakim cudem?

W moim życiu wszystko do tej pory działo się szybko i raczej niespodziewanie, i tym razem było podobnie. Przede wszystkim poznałem niesamowitą kobietę, artystkę i piękną duszę, Joannę Sarapatę. Ona mnie odkryła, zobaczyła moje prace, została moją mentorką. To wielka radość spotkać kogoś, kto rozumie twoją pasję i od kogo możesz się uczyć. Poza tym Joanna ma duże doświadczenie i odpowiednie kontakty. Zaczęła pokazywać moje kolaże i była zachwycona ich pozytywnym odbiorem. Pokazała je na wystawach już trzykrotnie. Teraz pracujemy nad wystawą, której wernisaż odbędzie się 19 grudnia w Park Cafe w Konstancinie pod Warszawą. Ogromnie się z tego cieszę. Szczególnie dlatego, że wystawa odbędzie się właśnie w Polsce, skąd zawsze dostaję ogromne wsparcie. Wystawa pojedzie potem dalej, do Nowego Jorku i na Majorkę.

W przeszłości mówiłeś kilkakrotnie, że w Polsce czujesz się jak w domu. Nadal tak jest?

Tak, w Polsce czuję się znakomicie. Mam tam mnóstwo naprawdę dobrych przyjaciół, lubię polską kuchnię, to dla mnie przyjazny grunt. Dostaję też sporo ofert pracy z Polski. Ale dom to nie budynek, tylko ludzie, którzy w nim mieszkają, i tak samo jest dla mnie z Polską – czuję się jak w domu, bo mieszkają tam moi bliscy przyjaciele. 

W zeszłym roku zostałeś tatą synka, Andriji. Czy emocje z tym związane widzisz w swoich pracach?

Jak najbardziej. Kiedy z moją dziewczyną dowiedzieliśmy się, że będziemy mieli dziecko, mnóstwo towarzyszących temu emocji znalazło się w moich kolażach. Radość, ekscytacja, oczekiwanie na zmianę, na nieznane, poczucie odpowiedzialności. Teraz, kiedy Andrija ma już rok, jest tego coraz więcej. 

Chcesz zainspirować syna swoją sztuką?

Chcę mu pokazać, jak ważne jest mieć swoją pasję i robić to, co się kocha. Jak wspaniałym i wyzwalającym procesem jest tworzenie. Mam nadzieję, że pokażę mu, że w życiu chodzi o coś więcej niż praca od ósmej do piątej, spanie, jedzenie i czekanie na wakacje. Pasja i kreatywność to dar, który trzeba pielęgnować, bo dzięki nim wnosisz do życia więcej miłości. A czasem, jeśli masz szczęście, możesz ze swojej pasji zrobić swój zawód. 

Ale kiedy się ma małe dziecko, znalezienie czasu na własne pasje jest prawdziwym wyzwaniem. Jak Ci się to udaje?

Z trudem! Wiadomo, że taki maluch potrzebuje cię praktycznie cały czas i staram się jak mogę, żeby tego czasu spędzać z nim jak najwięcej. Ale z drugiej strony, z racji tego, że tych chwil tylko dla mnie jest mniej, jestem teraz bardziej zorganizowany i efektywny. Dziecko może być ogromną inspiracją. Ja z pewnością, odkąd zostałem ojcem, mam potrzebę zrobienia czegoś więcej, większego ode mnie. Do niektórych spraw podchodzę poważniej. Nie tylko dlatego, że jestem odpowiedzialny za tego nowego człowieka, ale chcę, żeby moja rodzina była ze mnie dumna. 

W jakim języku mówisz do syna?

Po serbsko-chorwacku. To mój pierwszy język. 

Chcesz, żeby Andrija był dwujęzyczny?

Ja mówię płynnie w pięciu językach i każdy z nich to nieodłączna część mojej osobowości. Andrija na pewno szybko nauczy się niemieckiego, bo rzeczywistość wokół niego toczy się w tym języku, ale chciałbym, żeby zanim to nastąpi, znał mój ojczysty język. Da mu to przewagę w przyszłości, kiedy będzie chciał nauczyć się kolejnych. Kiedy znasz dobrze inne języki, to jakbyś miał dodatkową duszę.  

Cały wywiad znajdziecie w najnowszym numerze z Otylią Jędrzejczyk na okładce

Okłada VIVA! 23/2019, Otylia Jędrzejczak z dziećmi
Fot. Olga Majrowska

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Rabat do 40% na sprzęt, odzież... więcej»
Kod rabatowy:SPORT
Zobacz
+
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Online
Stacjonarnie

Rabat do 40% na sprzęt, odzież i akcesoria sportowe dostępny w sklepie stacjonarnym i na Sportano.pl. Szczegóły w sklepie i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SPORT
Zobacz
-20% na całą ofertę sklepu
-20% na całą ofertę sklepu
20% rabatu na wszystkie produk... więcej»
Kod rabatowy:szzw20
Zobacz
+
-20% na całą ofertę sklepu
Online

20% rabatu na wszystkie produkty nieprzecenione z wyłączeniem marki HKliving. Oferta dostępna na dutchhouse.pl. Szczegóły na stronie.  

Najniższa cena produktu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 389,99 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 311,99 zł.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:szzw20
Zobacz
-20% przy zakupach za min. 250 zł
-20% przy zakupach za min. 250 zł
Rabat 20% dla wszystkich klien... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
+
-20% przy zakupach za min. 250 zł
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% dla wszystkich klientów przy zakupach za min. 250zł. Oferta obowiązuje w sklepach stacjonarnych oraz na www.intimissimi.com, nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły w sklepach i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
Wybrane marki nawet do -40%
Wybrane marki nawet do -40%
Twoje ulubione produkty w wyją... więcej»
Zobacz
+
Wybrane marki nawet do -40%
Online

Twoje ulubione produkty w wyjątkowych cenach. Rabat do -40% na wybrany asortyment dostępny na cocolita.pl. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
-40% na co 2 sztukę
-40% na co 2 sztukę
Rabat nalicza się automatyczni... więcej»
Zobacz
+
-40% na co 2 sztukę
Online

Rabat nalicza się automatycznie w koszyku. Oferta dostępna na aniakruk.pl. Promocja obowiązuje na prawie całą ofertę, z wyjątkiem produktów przecenionych, kart podarunkowych i zestawów. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
20% rabatu na wszystko
20% rabatu na wszystko
Rabat 20% na wszystkie produkt... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
+
20% rabatu na wszystko
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na wszystkie produkty Sisley i Hair Rituel by Sisley w butiku internetowym sisley-paris.pl i stacjonarnie w Maison Sisley w Warszawie. Promocja nie dotyczy nowości, zestawów i produktów z zakładki "Ostatnia Szansa". Szczegóły dostępne u Partnera.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.