Michał Wiśniewski i Dominika Tajner-Wiśniewska, VIVA! 24/2013
Fot. Voyo Bakiewicz
TYLKO U NAS!

Dominika Tajner: „Zaczęłam mu przeszkadzać. Nie porozmawialiśmy do tej pory o rozstaniu”

Żona Michała Wiśniewskiego szczerze o kulisach rozwodu

Krystyna Pytlakowska 7 sierpnia 2019 08:43
Michał Wiśniewski i Dominika Tajner-Wiśniewska, VIVA! 24/2013
Fot. Voyo Bakiewicz

Wiadomość o złożeniu pozwu rozwodowego spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Nie wiedziała, że jej mąż planuje zakończyć związek bez uprzedzenia. I mimo bólu rozstania, układa siebie na nowo. O tym, jak mocno dotknęło ją odejście Michała Wiśniewskiego, dlaczego rozpad małżeństwa był nieunikniony i jak żyje po rozstaniu, Dominika Tajner opowiedziała w intymnej rozmowie z Krystyną Pytlakowską.

Krystyna Pytlakowska: Nie chciałaś rozstania?

Dominika Tajner: Nie chciałam. To Michał złożył pozew o rozwód. Z perspektywy czasu uważam, że dobrze się stało. Ja bym się chyba na ten krok nie zdecydowała.

Chciał rozwodu, a przecież byłaś mu niezbędna.

A jednak zaczęłam mu w jakiś sposób przeszkadzać. Ta decyzja nie była dla niego chyba prosta. Nie wiem, bo nie odbyliśmy jeszcze takiej szczerej rozmowy. Przeszliśmy przez wiele rozmów, ale nie mieliśmy jeszcze do siebie dystansu. Teraz go mam, choć wyprowadziłam się z Magdalenki dopiero przed tygodniem.

Mieszkaliście w takim kryzysie pod jednym dachem? Musieliście się przecież codziennie spotykać, choćby w drzwiach do łazienki.

Tak, mieszkaliśmy obok siebie, ponieważ między nami są poprawne relacje. Natomiast nie porozmawialiśmy o rozstaniu i nie wiem, czy taka rozmowa ma jeszcze jakiś sens.

Dlaczego nie ma sensu? Co Ty opowiadasz?

Bo już jesteśmy za daleko od siebie. Był moment, kiedy chciałam walczyć o niego, coś zmienić, ale zrezygnowałam. Teraz dochodzenie, czyja wina większa, naprawdę jest nikomu niepotrzebne. Szczególnie gdy rozeszliśmy się zawodowo i przestaliśmy mieć wspólne tematy. Nagle wtedy okazało się, że poza karierą Michała nie mamy o czym rozmawiać. Ale gdy ja zaczęłam podejmować swoje wyzwania, to Michał mnie w tym nie ograniczał.

Tylko po prostu go to nie interesowało. Pamiętam, że wdrapałam się na szczyt góry w Tatrach i zadzwoniłam do Michała, mówiąc: „Weszłam tam”, a on na to: „Super, ale teraz szukam igły i nitki. Gdzie one mogą być?”. Wtedy pomyślałam: Boże, jak daleko jesteśmy od siebie! I wtedy przełamałam swoje lęki. Bo ja, dumna z siebie, pokonałam górę, a on mi tu o igle i nitce.

Nie dzielił z Tobą emocji, po prostu.

Nie dzielił. I takich momentów było między nami bardzo dużo. Przestałam jeździć na jego koncerty. Pewnie też mu tego brakowało, że ktoś nie stoi obok i go nie podziwia, nie mówi, jak to wspaniale. Ja go chroniłam jak kruche jajko, a potem nagle przestaliśmy ze sobą współpracować. Już wiedziałam wtedy, że nie chcę dalej być kierowniczką w jego życiu zawodowym.

Pełny wywiad z Dominiką Tajner przeczytasz w najnowszym wydaniu magazynu VIVA!, dostępnym na rynku od czwartku, 8 sierpnia  

Izabela Janachowska, Viva! 16/2019, okładka
Fot. Marta Wojtal

Izabela Janachowska, Viva! 16/2019, okładka
Fot. Marta Wojtal

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?