Weronika Kostyra 8 marca 2016 20:18
1/7
Ewa Wachowicz, Aneta Kręglicka i Bogna Sworowska na okładce Vivy!
Copyright @
1/7

Piękne, silne i pewne siebie kobiety od zawsze są bohaterkami VIVY! Trudno zliczyć wszystkie wywiady, w których opowiadały o swojej kobiecości w wielu odsłonach, jako córki, żony, matki, artystki. Dla każdej bycie kobietą jest niezwykle ważne, ale każda okazuje to i przeżywa na własny sposób. Tylko dziś z okazji Dnia Kobiet przypominamy, co mówiły na ten temat i przypominamy najbardziej kobiece okładki.

 

Hanna Lis: Myślę, że nie tylko wygląd, kobiecość tkwi w nas, w naszym sposobie bycia, w odbieraniu świata, w emocjonalności. W świecie mediów, zwłaszcza kiedy jesteś bardzo młoda, kobiecość równa się aparycja. (...) Intensywnie starałam się zasygnalizować, że wśród moich całkiem dobrze funkcjonujących organów jest mózg, a opakowanie, długość nóg, rozmiar miseczki – to cechy trzeciorzędne. (...) Uwielbiam kobiety, są znacznie bardziej skomplikowane, ciekawsze, intrygujące niż mężczyźni, w każdym razie statystycznie, bo na szczęście są wyjątki. Im jestem starsza, tym bardziej doceniam ich towarzystwo. Kobiet 70-letnich, 40-letnich i moich córek. To nie jest żadne feministyczne exposé, naprawdę nie mam najmniejszego zamiaru podważać sensu i wagi męskości, ale kobiety po prostu uwielbiam.

 

Małgorzata Socha: Kobiety są wielozadaniowe. Mamy życie zawodowe, jesteśmy matkami, żonami, organizatorkami życia domowego, takie zwykłe rzeczy sprawiają, że czujemy się potrzebne.

 

Kobiecość to coś czego można nauczyć się w rodzinnym domu, jak siostry Steczkowskie: Agata Steczkowska: Uważam, że to, jakimi jesteśmy kobietami, zawdzięczamy przede wszystkim naszemu wspaniałemu ojcu. Sposób, w jaki postrzegał i traktował swoją żonę oraz córki, zbudował naszą kobiecość.

 

Czasami o kobiecość trzeba walczyć, jak Monika Kuszyńska, która swoją odzyskała dzięki mężowi:
To właśnie dzięki Kubie odzyskałam ją na nowo. Trzy - cztery lata temu nie uwierzyłbym, że kiedykolwiek coś takiego głośno powiem. Z drugiej strony ja mam specyficzny charakter, nie jestem ckliwa. Dla mnie znacznie więcej znaczą czyny niż słowa, a jednak przy Kubie doceniłam wartość słów: jesteś piękna, kocham cię. Każdego dnia od nowa budowały moją wiarę w siebie i moją kobiecość.

 

Również panowie mówili nam czemu kobiecość jest tak ważna i pociągająca, chociaż Artur Żmijewski miał problem z jej zdefiniowaniem: Nie potrafię dokładnie opisać, na czym polega kobiecość. Ale to czuję. To, co przyciąga moją uwagę, to właśnie kobiecość. Jeśli kobiecie jej brakuje – a tak się przecież zdarza – nic we mnie nie budzi. Dla mnie kobieta nie powinna być do końca samodzielna i samowystarczalna. Lubię kobiety, które nie wstydzą się przyznać, że potrzebują męskiego wsparcia. Które potrafią być chwilami bezradne. Które szukają u mężczyzny akceptacji i potwierdzenia własnej kobiecości.

 

Wszystkim kobietom z okazji ich święta, życzymy dużo szczęścia i radości!

 

Na zdjęciu: Ewa Wachowicz, Aneta Kręglicka i Bogna Sworowska na okładce Vivy!

 

Zobacz także: Wyjątkowa sesja zdjęciowa byłych Miss.

2/7
Małgorzata Kożuchowska, Joanna Brodzik, Magdalena Różczka, Agnieszka Dygant na sylwestrowej okładce, "Viva!" grudzień 2005
Copyright @"Viva!"
2/7
4/7
Danuta Stenka, Dominika Ostałowska i Maja Ostaszewska na okładce Vivy!, maj 2006
Copyright @Piotr Porębski
4/7

Danuta Stenka, Dominika Ostałowska i Maja Ostaszewska na okładce Vivy!, maj 2006.

5/7
Okładka Vivy! luty 2002
Copyright @Marcin Tyszka / Warsaw Creatives
5/7
6/7
Edyta Herbuś, Natasza Urbańska i Małgorzata Socha, "Viva!" październik 2010
Copyright @Mateusz Stankiewicz / AF Photo
6/7

Edyta Herbuś, Natasza Urbańska i Małgorzata Socha, "Viva!" październik 2010.

7/7
Siostry Steczkowskie, "Viva!" styczeń 2016
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF Photo
7/7

Agata, Krystyna, Justyna i Magda Steczkowskie, "Viva!" styczeń 2016

 

Zobacz także: Siostry Steczkowskie o tym , kto nauczył je kobiecości.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.