URODZINY GWIAZD

Doda kończy 36 lat. Tak piosenkarka zmieniała się w sesjach dla VIVY!

Zobacz jej spektakularną metamorfozę

Olga Figaszewska 15 lutego 2020 13:31

Co zmieniło się jej w życiu? Czy wydoroślała? „Czy wydoroślałam? Przecież ja nawet nie wiem, na czym to doroślenie polega. Nie czuję różnicy między sobą dawniej a sobą dzisiaj. Kiedy spotykam starego znajomego, wiecznie słyszę: »Oj, Doda,Doda! Nic się nie zmieniłaś«”- wyznała w jednym z wywiadów dla VIVY!. Piosenkarka obchodzi dzisiaj urodziny!

Doda o wieku, starzeniu się i dojrzewaniu

Czy zastanawia się czasem, jaka będzie, mając 40 lat? „Obawiam się, że będę jedną z tych szalonych staruszek, co to chodzą po lasach i czerpią energię z drzew. Mój ojciec tak łaził ze mną, jak byłam mała. Albo wyjadę do jakiejś egzotycznej plemiennej wioski. Na pewno nie chciałabym cały czas tkwić w show-biznesie” — odpowiedziała Krystynie Pytlakowskiej, z typowym dla siebie humorem.

Metamorfoza Dody: największe przeboje, filmografia

„Nie daj się”, „Dżaga”, „Bad Girls”, „Znak pokoju”— tymi utworami zdobyła serca fanów. To z pewnością jej czas. Jest jedną z najbardziej charakterystycznych osobowości polskiego show-biznesu. Wraz z zespołem Virgin, po 10 latach, nagrała nową płytę. A jeden z jej utworów promował film Patryka Vegi - „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Sama zresztą wystąpiła na dużym ekranie w kolejnej części hitowego „Pitbulla” w roli kobiety mafii. Co ciekawe, w jednym z wywiadów dla VIVY!, zdradziła: „(…) mogłabym być przywódczynią mafii, rządzić grupą przestępczą bez żadnych skrupułów. Wszyscy chodziliby w garniturach, a damy w długich sukniach, pieniędzy byśmy nie liczyli, tylko je ważyli. Chciałabym być takim ojcem chrzestnym dużej rodziny”. 

Co daje jej siłę?

Dla niej nie istnieją tematy „tabu”. Szczera, bezkompromisowa, dowcipna, przebojowa i przenikliwie inteligentna… Jest kreatorką tego, co będzie w przyszłości. Tutaj nie ma prawa się nic nie udać. To ją uznaje się za jedną z pierwszych celebrytek w Polsce. Przez 36 lat przeżyła bardzo dużo. Zdrady, rozstania, ataki mediów. Mimo tgo nie traci poczucia humoru. Nie dopuszcza do siebie złych myśli. Każdy, kto choć trochę zna Dorotę Rabczewską, wie, że przede wszystkim rodzina jest dla niej najważniejsza.

„Praca w ogóle mnie nie stresuje. Sprawy zawodowe w żaden sposób nie mogą mnie zasmucić. Może dlatego, że mam świadomość, iż w każdej chwili mogę zmienić całe swoje życie, pracę czy miejsce zamieszkania. Nie jestem niewolnikiem swojej profesji. Dla mnie najważniejsze są prywatne sprawy i rodzina”, zwierzyła się w wywiadzie Krystynie Pytlakowskiej.

Niepowtarzalny wizerunek sceniczny Dody

Jej mocno określony wizerunek w mediach uznawany jest za dość kontrowersyjny. Początkowo Doda inspirowała się wyglądem Christiny Aguilery, a następnie Kate Moss, Lady Gagą czy Victorią Beckham. Z biegiem czasu piosenkarka wyrobiła sobie własny styl, któremu pozostaje wierna. Artystka przerabia ubrania według własnych koncepcji, a w jej garderobie mieści się nieprawdopodobna ilość butów. Jako jedna z nielicznych artystów, wykorzystuje elementy scenografii na scenie. Jej koncerty często porównuje się do produkcji zagranicznych muzyków. Doda potrafi stworzyć niezwykłe przedstawienie.

„Niczego ludziom nie zazdroszczę. Ani pracy, ani pieniędzy, ani sukcesów, domów, samochodów. To dla mnie nic nie znaczy. Już byłam sławna i bogata. Ale wiesz, wszystko, co mam, oddałabym za prawdziwą miłość”, wyznała w 2011. Upragnione uczucie i szczęście odnalazła u boku Emila Stępnia, producenta filmowego. Ślub wzięli w kwietniu 2018 roku.

Z okazji urodzin przypominamy wywiad Krystyny Pytlakowskiej z Dodą z 2016 roku i zapraszamy do obejrzenia galerii z archiwalnymi zdjęciami VIVY!.   ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.