Jan Kobuszewski, Hanna Zembrzuska
Fot. TRICOLORS/East News
WSPOMNIENIE

Mija miesiąc od śmierci Jana Kobuszewskiego. „Bez niego jest byle jak”, mówi małżonka

Byli nierozłączni przez sześćdziesiąt lat...

Gabriela Czernecka 31 października 2019 20:45
Jan Kobuszewski, Hanna Zembrzuska
Fot. TRICOLORS/East News

Mija miesiąc od śmierci Jana Kobuszewskiego. Wybitny aktor filmowy i teatralny, znany artysta kabaretowy zmarł w wieku 85 lat. Zawsze podkreślał, że bez względu na to, ile razy pojawiał się w telewizji, radiu i na estradzie, jego drugim domem jest teatr. Pierwszym był oczywiście ten stworzony przez Hannę Zembrzuską. Razem przeżyli ponad sześćdziesiąt lat. W pierwszym wywiadzie po śmierci męża pani Hanna mówi wprost: „Bez niego jest byle jak”.

Jan Kobuszewski i Hanna Zembrzuska

Podobno zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. „Ta miłość spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Nigdy wcześniej nie widziałem piękniejszej dziewczyny”, mówił przed laty Jan Kobuszewski. Swojej przyszłej żonie zaimponował inteligencją i niebanalnym poczuciem humoru. „Gdy przyszedłem do rodziców Hanny, odwaliłem się w garnitur, kupiłem kwiaty, które wręczyłem przyszłej teściowej. Z tremy nie mogła mi jednak przejść przez gardło formuła, że proszę o rękę ich córki. W końcu ojciec Hani się zdenerwował: - „Ty, Janek, zdaje się, że chciałeś o coś poprosić! a my tu sobie gadamy półtorej godziny o niczym!”, wspominał aktor.

Pytany o receptę na szczęśliwe małżeństwo Jan Kobuszewski mówił nieco żartobliwie, że najważniejsza jest cierpliwość, tolerancja i... fantazja, które sprawiają, że do związku nie wkrada się rutyna i nuda. Jak mówiła w jednym z wywiadów jego żona Hanna: „Nigdy nie miałam wątpliwości, że wiążąc się z tym dryblasem z głową w chmurach zrobiłam najlepszą rzecz w życiu. Janek to dwa metry pogody ducha”.  Para przeżyła razem wiele trudnych chwil. Gdy kilka lat temu Jan Kobuszewski dowiedział się, że ma raka, żona nie pozwoliła mu się poddać: „Gdyby nie Hania, nie pokonałbym choroby. Wiele jej zawdzięczam. Była przy mnie w najcięższych chwilach, walczyła razem ze mną i lekarzami o moje życie”, przyznał. Niestety miesiąc temu do publicznej wiadomości podano, że Jan Kobuszewski nie żyje. 

To był wielki cios dla jego fanów, ale przede wszystkim dla jego najbliższych. W rozmowie z Super Expressem żona Jana Kobuszewskiego, Hanna Zembrzuska opowiedziała, jak teraz wygląda jej życie. „Jak sobie radzę? Byle jak. Ciężko mi bez męża”, mówi ze smutkiem w głosie. Na szczęście ma wokół siebie ludzi, na których może polegać: „Mogę liczyć na wsparcie bliskich. Nie jestem sama z tym wszystkim, ale tęsknię. Na szczęście z moim zdrowiem wszystko w porządku”, zdradza. Więcej o historii miłości Jana Kobuszewskiego i Hanny Zembrzuskiej przeczytacie tutaj. 

Jan Kobuszewski
Fot. RAFAL LATOSZEK/FOTONOVA/East News

JAN KOBUSZEWSKI
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.