KSIĘŻNA KAte przemoc
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
króLEWSKIE ŻYCIE

Zdjęcie „pobitej” księżnej Kate trafiło do sieci. Fotografia szokuje, ale jest kłamstwem

Zdjęcie księżnej Cambridge w kampanii przeciw przemocy

Gabriela Czernecka 29 listopada 2021 13:45
KSIĘŻNA KAte przemoc
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Zdjęcie posiniaczonej księżnej Kate pojawiło się na plakatach w całej Europie. Fotografia opisana jest słowami, sugerującymi, że książę William od lat stosuje wobec żony przemoc. I choć zdjęcie rzeczywiście szokuje, to okazuje się, że jest tylko bezprawnym użyciem wizerunku księżnej… 

Posiniaczona księżna Kate w kampanii przeciwko przemocy

Księżna Kate i książę William od lat udzielają się charytatywnie. Para od dekady uważana jest za jedną z najbardziej wpływowych par na świecie. Oboje chętnie udzielają się publicznie, promują ważne dla nich inicjatywy i zachęcają innych do podejmowania działań charytatywnych. Mimo to takiego udziału księżnej w promocji kampanii przeciwko przemocy chyba nikt się nie spodziewał. Na projekcie włoskiego artysty i aktywisty, Alexandro Palombo, widzimy pobitą i posiniaczoną księżną Cambridge. Do zdjęcia dołączony jest napis, który sugeruje, że książę William stosuje wobec żony przemoc: „Zgłosiła go, ale: nikt jej nie uwierzył, została sama, nie była chroniona – on nie został zatrzymany. I tak została zabita” czytamy. 

Zobacz: Przytulają się, całują, obejmują. Tak książę William i księżna Kate okazują sobie czułość

Plakaty z posiniaczoną księzną Kate pojawiły się w całej Europie i wywołały nie lada kontrowersje. Okazuje się jednak, że fotografie to tylko efekt kampanii, która ma na celu nagłośnienie problemu, jakim jest przemoc wobec kobiet. Problem polega jednak na tym, że fotografie księżnej wykorzystano bezprawnie. Według The Sun, brytyjska rodzina królewska nie została poinformowana o wykorzystaniu wizerunku Kate w taki sposób.

Wizerunek księżnej Kate bezprawnie wykorzystany 

Rzecznik pałacu przyznał, że choć księżna Cambridge od lat udziela się charytatywnie i działa na rzecz potrzebujących, to nie wyraziła zgody na to, by opublikowano jej wizerunek w takiej formie. Trudno nie zauważyć, że projekt artysty wyraźnie sugeruje, że książę William stosuje wobec Kate przemoc.

Zobacz również: Gdzie mieszkają księżna Kate i książę William? Oto tajemnice pałacu Kensington

W kampanii wykorystano także wizerunek innej członkini rodziny królewskiej, hiszpańskiej królowej Letizii, ale także wcieprezydent USA Kamali Harris czy szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Sam autor projektu, Alexandro Palombo przyznał, że chciał podkreślić nieskuteczność systemu wsparcia ofiar. Jego wytłumaczenie nie spotkało się jednak z przychylnością internautów, którzy pod jego postami w sieci wyrażają swoje niezadowolenie: „To jawne wprowadzenie w błąd”, pisze jeden z nich. „Nie używaj wizerunku kobiet, które nie udzieliły Ci upoważnienia”, dodaje drugi. Nie ma jednak wątpliwości, że efekt kampanii został jednak osiągnięty - jego plakaty wywołują szok u widza i z pewnością zapadają w pamięć...  

KSIĘŻNA KAte przemoc
Fot. Anwar Hussein/WireImage

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.