Z OSTATNIEJ CHWILI: Wiesław Michnikowski nie żyje. Wybitny aktor miał 95 lat
Nie żyje Wiesław Michnikowski. Wybitny polski aktor komediowy, odtwórca pamiętnej roli Jej Ekscelencji w „Seksmisji” Juliusza Machulskiego, zmarł w wieku 95 lat. O jego śmierci poinformował syn, Marcin Michnikowski.
Nie żyje Wiesław Michnikowski
Wiesław Michnikowski zagrał w conajmniej 50 filmach i serialach telewizyjnych. Choć na swoim koncie ma także udział w kabaretach, sam uważał się przede wszystkim za aktora teatralnego. Był wykonawcą najsłynniejszych przebojów Kabaretu Starszych Panów. „Wesołe jest życie staruszka”, „Addio pomidory” czy „Jeżeli kochać” to tylko jedne z nielicznych utworów, jakie mieliśmy okazję usłyszeć w jego wykonaniu. Jednymi z najsłynniejszych produkcji filmowych z udziałem aktora są: „Hallo Szpicbródka”, „Seksmisja” czy „Hydrozagadka”. Wiesław Michnikowski urodził się 3 czerwca 1922 roku. Grał na deskach teatralnych: Teatru Współczesnego w Warszawie, Młodej Warszawy, Teatru Komedia czy Teatru Klasycznego w Warszawie.
Wiesław Michnikowski Papą Smerfem
Najmłodsza publiczność z pewnością zna głos Wiesława Michnikowskiego. Niewielu wie, że to właśnie Wiesław Michnikowski genialnie zdubbingował postać Papy Smerfa do serialu animowanego „Smerfy”. Aktor wcielił się także w Doktora Paj-Ch-Wo w Akademii pana Kleksa. Zdubbingował również postać Kota Dziwaka w „Alicji w Krainie Czarów” czy lorda Fogga w „Wielkiej podróży Bolka i Lolka”.
Życie prywatne Wiesława Michnikowskiego
„Michnikowski urodził się dla Mrożka”, mówił o nim reżyser teatralny Erwin Axer. „To jest facet, który wszystko umie, bo ma w sobie syntezę prawdy” - mówił o nim Edward Dziewoński. Najsłynniejszą piosenką wykonywaną przez Wiesława Michnikowskiego pozostanie „Addio pomidory”. Syn Wiesława, Marcin Michnikowski w jednym z wywiadów wyznał, że ojciec nie lubił jak kojarzyło się go z tą piosenką. Sam bardziej doceniał taki utwór jak „Inwokacja”. „Z pomidorów to ojciec najbardziej lubi gołąbki w sosie pomidorowym” powiedział syn aktora w jednym z wywiadów.
Aktor był żonaty z historyczką sztuki, Marią Sobieszek. Osierocił dwóch synów: rzeźbiarza Piotra i Marcina, pracownika Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN w Warszawie. Informację o śmierci Wiesława Michnikowskiego potwierdził jego syn, Marcin Michnikowski.