Maciej Cempura, Ranczo
Fot. Materiały prasowe
Z ŻYCIA GWIAZD

Widzowie pokochali go za rolę Szymka Solejuka w serialu „Ranczo”. Co dziś robi i jak wygląda Maciej Cempura?   

Aktor ma już 25 lat i jest nie do poznania

Damian Brillowski 5 marca 2022 07:54
Maciej Cempura, Ranczo
Fot. Materiały prasowe

Serca Polaków skradł jako Szymek, czyli najmądrzejsze dziecko Solejuków z serialu „Ranczo”. Aktor, odgrywający tę rolę podczas kręcenie zdjęć był dzieckiem, dziś to już dorosły mężczyzna. Niedawno skończył 25 lat i jest nie do poznania. Na najnowszych zdjęciach trudno rozpoznać w nim małego Solejuka. Zobacz, czym się dziś zajmuje i jak wygląda? 

Maciej Cempura jako Szymek Solejuk w serialu „Ranczo”

Serial "Ranczo" był emitowany na antenie TVP1 od 2006 roku do 2016 roku. Przez dziesięć lat perypetie mieszkańców Wilkowyj śledziły miliony Polaków. Mimo że od zakończenia produkcji minęło już sporo czasu, widzowie z chęcią wracają do oglądania powtórek serialu, czy to w telewizji, czy na platformie Netflix. 

W serialu wystąpiła plejada polskich gwiazd. Na ekranie mogliśmy podziwiać kunszt aktorski Cezarego Żaka, Marty Lipińskiej, Artura Barcisia czy Jacka Kawalca. Oczywiście, największe emocje budził wątek miłosny między głównymi bohaterami Lucy i Kusym, granymi przez Ilonę Ostrowską i śp. Pawła Królikowskiego.

Serial poruszał istotne problemy wiejskiej społeczności, często traktując je z przymrużeniem oka. Można było się pośmiać, jak i wzruszyć. Jednym z wątków, który wywoływał pozytywne emocje był ten dotyczący rodziny Solejuków. W rolę gospodyni domowej brawurowo wcielała się Katarzyna Żak, jej męża „bywalca ławeczki” i smakosza wina Mamrot zagrał Sylwester Maciejewski. Małżeństwo doczekało się siedmiorga dzieci. Wśród nich znalazło się jedno wybitnie uzdolnione. Był nim Szymek Solejuk, niezwykle błyskotliwy i mądry chłopak, który za dobre wyniki w nauce otrzymał stypendium naukowe. Postać tę kreował dziecięcy aktor Maciej Cempura.

Czytaj także: Polacy pokochali ją za sprawą „Quo Vadis”. Jak żyje dziś Magdalena Mielcarz?

Maciej Cempura, Ranczo
Fot. Materiały prasowe

Maciej Cempura jako Szymek Solejuk w serialu "Ranczo" TVP

Maciej Cempura, Ranczo
Fot. Materiały prasowe

Maciej Cempura jako Szymek Solejuk w serialu "Ranczo" TVP

Maciej Cempura, 11.03.2014 Warszawa Premiera filmu Obietnica
Fot. Tomasz Urbanek/East News

Maciej Cempura, premiera filmu "Obietnica", Warszawa, 11.03.2014 rok

Jak wygląda i co robi Szymek Solejuk, czyli Maciej Cempura? 

Obecnie serialowy Szymek Solejuk ma już 25 lat. O tym jak teraz wygląda można dowiedzieć się, przeglądając jego media społecznościowe. Mężczyzna aktywnie prowadzi swoje profile, chociażby ten na Instagramie, na którym publikuje swoje portrety. Aktualnie aktor ma długie włosy oraz zarost. 

Okazuje się, że po zakończeniu przygody z serialem „Ranczo” Maciej Cempura kontynuował ścieżkę aktorską. W 2020 roku został absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie. Oprócz gry w „Ranczu” ma za sobą występy w filmach „Obietnica” i „Ułaskawienie”, a także epizody w innych polskich serialach typu „Na dobre i na złe”, „Lekarze”, „Prawo Agaty” czy „Odwróceni”.  

Maciej Cempura jest także uzdolnionym muzykiem. Zanim skończył studia aktorskie zdobył wykształcenie muzyczne. Skończył szkołę muzyczną I i II stopnia w Płocku. Pasji do muzyki nigdy nie porzucił. Na co dzień gra na gitarze basowej w zespole „The Eat R”. W internecie można znaleźć i posłuchać kilka piosenek jego autorstwa. 

Zobacz, jak obecnie wygląda Szymek Solejuk z „Rancza”.  Trzeba przyznać, że przeszedł imponującą metamorfozę.  

Czytaj także: „Galerianki” miały premierę 13 lat temu. Jak dziś wygląda filmowa Milena?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.