Maciej Cempura, Ranczo
Fot. Materiały prasowe
Z ŻYCIA GWIAZD

Widzowie pokochali go za rolę Szymka Solejuka w serialu „Ranczo”. Co dziś robi i jak wygląda Maciej Cempura?   

Aktor ma już 27 lat i jest nie do poznania

Damian Brillowski 9 maja 2023 08:56
Maciej Cempura, Ranczo
Fot. Materiały prasowe

Serca Polaków skradł jako Szymek, czyli najmądrzejsze dziecko Solejuków z serialu „Ranczo”. Aktor, odgrywający tę rolę podczas kręcenia zdjęć był dzieckiem, dziś to już dorosły mężczyzna. Ma 27 lat i jest nie do poznania. Na najnowszych zdjęciach trudno rozpoznać w nim małego Solejuka. Zobacz, czym się dziś zajmuje i jak wygląda? 

Maciej Cempura jako Szymek Solejuk w serialu „Ranczo”

Serial „Ranczo" był emitowany na antenie TVP1 od 2006 roku do 2016 roku. Przez dziesięć lat perypetie mieszkańców Wilkowyj śledziły miliony Polaków. Mimo że od zakończenia produkcji minęło już sporo czasu, widzowie z chęcią wracają do oglądania powtórek serialu, czy to w telewizji, czy na platformie Netflix. 

W serialu wystąpiła plejada polskich gwiazd. Na ekranie mogliśmy podziwiać kunszt aktorski Cezarego Żaka, Marty Lipińskiej, Artura Barcisia czy Jacka Kawalca. Oczywiście, największe emocje budził wątek miłosny między głównymi bohaterami Lucy i Kusym, granymi przez Ilonę Ostrowską i śp. Pawła Królikowskiego.

Serial poruszał istotne problemy wiejskiej społeczności, często traktując je z przymrużeniem oka. Można było się pośmiać, jak i wzruszyć. Jednym z wątków, który wywoływał pozytywne emocje był ten dotyczący rodziny Solejuków. W rolę gospodyni domowej brawurowo wcielała się Katarzyna Żak, jej męża „bywalca ławeczki” i smakosza wina Mamrot zagrał Sylwester Maciejewski. Małżeństwo doczekało się siedmiorga dzieci. Wśród nich znalazło się jedno wybitnie uzdolnione. Był nim Szymek Solejuk, niezwykle błyskotliwy i mądry chłopak, który za dobre wyniki w nauce otrzymał stypendium naukowe. Postać tę kreował dziecięcy aktor Maciej Cempura.

Czytaj także: ''Nasz nowy dom'' zostaje na antenie. Nowa prowadząca jest już wybrana

Maciej Cempura, Ranczo
Fot. Materiały prasowe

Maciej Cempura jako Szymek Solejuk w serialu "Ranczo" TVP

Maciej Cempura, Ranczo
Fot. Materiały prasowe

Maciej Cempura jako Szymek Solejuk w serialu "Ranczo" TVP

Maciej Cempura, 11.03.2014 Warszawa Premiera filmu Obietnica
Fot. Tomasz Urbanek/East News

Maciej Cempura, premiera filmu "Obietnica", Warszawa, 11.03.2014 rok

Jak wygląda i co robi Szymek Solejuk, czyli Maciej Cempura? 

Obecnie serialowy Szymek Solejuk ma już 27 lat. O tym jak teraz wygląda, można dowiedzieć się, przeglądając jego media społecznościowe. Mężczyzna aktywnie prowadzi swoje profile, chociażby ten na Instagramie, na którym publikuje swoje portrety. Aktualnie aktor ma długie włosy oraz zarost. 

Okazuje się, że po zakończeniu przygody z serialem „Ranczo” Maciej Cempura kontynuował ścieżkę aktorską. W 2020 roku został absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie. Oprócz gry w „Ranczu” ma za sobą występy w filmach „Obietnica” i „Ułaskawienie”, a także epizody w innych polskich serialach typu „Na dobre i na złe”, „Lekarze”, „Prawo Agaty” czy „Odwróceni”.  

Maciej Cempura jest także uzdolnionym muzykiem. Zanim skończył studia aktorskie, zdobył wykształcenie muzyczne. Skończył szkołę muzyczną I i II stopnia w Płocku. Pasji do muzyki nigdy nie porzucił. Na co dzień gra na gitarze basowej w zespole „The Eat R”. W internecie można znaleźć i posłuchać kilka piosenek jego autorstwa. 

Zobacz, jak obecnie wygląda Szymek Solejuk z „Rancza”.  Trzeba przyznać, że przeszedł imponującą metamorfozę.  

Czytaj także: Tak wygląda 28-letnia córka Huberta Urbańskiego! To prawdziwa piękność

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?