Grzegorz Ciechowski i Anna Skrobiszewska, 1999 rok
Fot. Wojda/REPORTER/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Ukrywanie naszego uczucia było bardzo trudne”. Historia miłości Grzegorza Ciechowskiego i jego żony Anny 

Kilka lat temu Anna Skrobiszewska wyznała prawdę o ich relacji

Weronika Kostyra 11 grudnia 2022 17:52
Grzegorz Ciechowski i Anna Skrobiszewska, 1999 rok
Fot. Wojda/REPORTER/East News

Miłość Grzegorza Ciechowskiego i jego żony Anny przed laty budziła duże emocje. Legendarny lider zespołu Republika miał romans, a następnie ożenił się ze swoją fanką i opiekunką swojego dziecka. Był wtedy z związku z aktorką Małgorzatą Potocką i jego sytuacja rodzinna była bardzo skomplikowana. Grzegorz Ciechowski założył jednak z Anną rodzinę i był z nią do swojej śmierci w 2001 roku. Kilka lat temu Anna Skrobiszewska postanowiła opowiedzieć teraz prawdę o łączącym ich uczuciu.

Anna Skrobiszewska i Grzegorz Ciechowski: historia miłości 

Muzyk pod koniec lat 70. był mężem Jolanty Muchlińskiej. Pięć lat późnej zakochał się w aktorce, Małgorzacie Potockiej. Początki ich związku były burzliwe. Potocka i Ciechowski zamieszkali w domu pod Warszawą, wtedy przyszła na świat ich córka, Weronika. 

Anna Wędrowska poznała Grzegorza Ciechowskiego, kiedy miała 19 lat. On był wielką gwiazdą, ona była jego fanką i została zatrudniona do pomocy w opiece nad dzieckiem i prowadzeniem domu. Początkowo nic nie wskazywało na to, że nawiążą romans. Grzegorz oszalał na punkcie córki, która była spełnieniem jego marzeń.  Życia napisało jednak inny scenariusz. Małgorzata Potocka rzadko przebywała w domu, natomiast, Grzegorz pracował w domowym studiu. Po pewnym czasie on i Anna zbliżyli się do siebie. „Stawaliśmy się sobie coraz bardziej bliscy i to się w końcu stało. Zaczęliśmy ze sobą sypiać. Małgorzata w domu bywała. Kiedy się pojawiała, wszyscy robiliśmy dobrą minę do złej gry. To trwało miesiącami, właściwie latami. Ukrywanie naszego uczucia było bardzo trudne”, powiedziała Anna Skrobiszewska dokumencie "Obywatel Miłość", który ukazał się w 2018 roku. 

Zobacz także: Ich współpraca przerodziła się w miłość. Dziś pozostają przyjaciółmi. Historia Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta

Anna Skrobiszewska i Grzegorz Ciechowski: historia miłości 
Fot. Mieczyslaw Wlodarski/Reporter

By przed nim uciec, Anna wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Po czterech miesiącach na koncerty w Nowym Jorku przyjechał Ciechowski. Oświadczył się Annie od razu, jeszcze na lotnisku. Pobrali się w 1994 roku. Doczekali się trójki dzieci: Heleny (24), Brunona (23) i Józefiny (17). Byli razem do śmierci muzyka w 2001 roku.

Razem z obecnym mężem, Wojciechem Skrobiszewskim, postanowiła opowiedzieć o swoim wyjątkowym związku z Grzegorzem Ciechowskim. Film Obywatel Miłość to debiut reżyserski Skrobiszewskiego. Mąż długo namawiał Annę, by wyznała prawdę o tamtej miłości. „Wiedziałam, że ta historia wiążę się z pewnymi sekretami, tajemnicami rodzinnymi. Nie byłam gotowa mówić o tym, poza tym ze względu na dzieciaki na pewno też. To było dla mnie trudne”, tłumaczyła Anna Skrobiszewska w programie Dzień dobry TVN. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.