Grzegorz Ciechowski i Anna Skrobiszewska, 1999 rok
Fot. Wojda/REPORTER/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Żona Grzegorza Ciechowskiego nakręciła film o ich uczuciu...

„Ukrywanie naszego uczucia było bardzo trudne”

Weronika Kostyra 10 czerwca 2019 15:46
Grzegorz Ciechowski i Anna Skrobiszewska, 1999 rok
Fot. Wojda/REPORTER/East News

Miłość Grzegorza Ciechowskiego i jego żony Anny przed laty budziła duże emocje. Legendarny lider zespołu Republika miał romans, a następnie ożenił się ze swoją fanką i opiekunką swojego dziecka. Był wtedy z związku z aktorką Małgorzatą Potocką i jego sytuacja rodzinna była bardzo skomplikowana. Grzegorz Ciechowski założył jednak z Anną rodzinę i był z nią do swojej śmierci w 2001 roku. Anna Skrobiszewska postanowiła opowiedzieć teraz prawdę o łączącym ich uczuciu.

Film dokumentalny o miłości Grzegorza Ciechowskiego

Muzyk pod koniec lat 70. żonaty z Jolantą Muchlińską. Pięć lat późnej zakochał się w aktorce, Małgorzacie Potockiej. Początki ich związku były burzliwe. Potocka i Ciechowski zamieszkali w domu pod Warszawą, wtedy Weronika przyszła na świat.

Anna Wędrowska poznała Grzegorza Ciechowskiego, kiedy miała 19 lat. On był wielką gwiazdą, ona była jego fanką i została zatrudniona do pomocy w opiece nad dzieckiem i prowadzeniem domu. Początkowo nic nie wskazywało na to, że nawiążą romans. Grzegorz oszalał na punkcie córki, która była spełnieniem jego marzeń.  Życia napisało jednak inny scenariusz. Małgorzata Potocka rzadko przebywała w domu, natomiast, Grzegorz pracował w domowym studiu. Po pewnym czasie on i Anna zbliżyli się do siebie. „Stawaliśmy się sobie coraz bardziej bliscy i to się w końcu stało. Zaczęliśmy ze sobą sypiać. Małgorzata w domu bywała. Kiedy się pojawiała, wszyscy robiliśmy dobrą minę do złej gry. To trwało miesiącami, właściwie latami. Ukrywanie naszego uczucia było bardzo trudne”, powiedziała Anna Skrobiszewska dokumencie.

By przed nim uciec, Anna wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Po czterech miesiącach na koncerty w Nowym Jorku przyjechał Ciechowski. Oświadczył się Annie od razu, jeszcze na lotnisku. Pobrali się w 1994 roku. Doczekali się trójki dzieci: Heleny (24), Brunona (23) i Józefiny (17). Byli razem do śmierci muzyka w 2001 roku.

Razem z obecnym mężem, Wojciechem Skrobiszewskim, postanowiła opowiedzieć o swoim wyjątkowym związku z Grzegorzem Ciechowskim. Film Obywatel Miłość to debiut reżyserski Skrobiszewskiego. Mąż długo namawiał Annę, by wyznała prawdę o tamtej miłości. „Wiedziałam, że ta historia wiążę się z pewnymi sekretami, tajemnicami rodzinnymi. Nie byłam gotowa mówić o tym, poza tym ze względu na dzieciaki na pewno też. To było dla mnie trudne”, tłumaczyła Anna Skrobiszewska w programie Dzień dobry TVN. 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!