forum-0769790173, Viki Gabor, Ewelina Gabor, Dariusz Gabor, Pytanie na śniadanie, 16.04.2023
Fot. Joanna Skladanek / Forum
z życia gwiazd

Viki Gabor i jej ojciec padli ofiarą ataku na środku ulicy. To nie pierwszy raz, gdy spotyka ich przykrość publicznie

Siostra artystki zabrała głos i wskazała przyczynę

Marcjanna Maryszewska 12 czerwca 2024 13:00
forum-0769790173, Viki Gabor, Ewelina Gabor, Dariusz Gabor, Pytanie na śniadanie, 16.04.2023
Fot. Joanna Skladanek / Forum

Pomimo młodego wieku 17-letnia Viki Gabor bardzo prężnie rozwija swoją karierę. We wszystkim wspierają ją rodzice, którzy są bardzo dumni z sukcesów córki. "Ich zdanie jest dla mnie najważniejsze" — podkreślała w jednym z wywiadów. Niestety tę kochającą się rodzinę spotkała ostatnio ogromna przykrość. Młoda artystka i jej ojciec zostali zaatakowani na ulicy. Ostra wymiana zdań przerodziła się w bójkę.

Viki Gabor wiele zawdzięcza rodzicom. Po nich odziedziczyła pasję do muzyki

W 2019 roku wzięła udział w hitowym The Voice Kids, w którym zajmujęła drugie miejsce. Po kilku miesiącach została reprezentantką Polski na 17. Konkursie Piosenki Eurowizji Junior i zajęła pierwsze miejsce. Od tamtej pory Viki Gabor sukcesywnie podbija scenę muzyczną, a jej sukcesom z boku przyglądają się przepełnieni dumą rodzice. To właśnie oni zmotywowali córkę do działania.

Viki Gabor, Dariusz Gabor, Ewelina Gabor, Pytanie na śniadanie, 16.04.2023

Viki Gabor, Dariusz Gabor, Ewelina Gabor, Pytanie na śniadanie, 16.04.2023
Fot. Gałązka/AKPA

"Moja rodzina jest bardzo umuzykalniona. Pamiętam, że kiedyś moi rodzice zorganizowali niewielkie karaoke i wtedy po raz pierwszy usłyszeli, jak śpiewam. Wszyscy, którzy mieli okazję posłuchać mojego głosu, byli pod ogromnym wrażeniem. Dlatego postanowiłam pójść za ciosem i spróbować swoich sił w programie The Voice Kids" — wspominała artystka w wywiadzie dla Onetu.

Swoje artystyczne zdolności odziedziczyła właśnie po nich. Państwo Dariusz i Ewelina Gabor prowadzili przed laty zespół folklorystyczny. "Mam romskie korzenie, a moja mama do dziś śpiewa i tańczy w romskim zespole Kale Jakha (Czarne Oczy). To ona nauczyła mnie stawiania dźwięków, frazowania, emisji i interpretacji. To ją podziwiałam na scenie i to ona z moim tatą są dla mnie pierwszymi guru muzycznymi", tłumaczyła w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.

Artystka i jej ojciec brutalnie zaatakowani

Viki Gabor ma również starszą siostrę Melisę, która zajmuje się komponowaniem i pisaniem tekstów. Niestety cała rodzina regularnie spotyka się z przykrym traktowaniem ze względu na swoje pochodzenie. We wtorkowy wieczór doszło do ataku na młodą artystkę oraz jej ojca — mężczyzna został brutalnie pobity, a nastolatka trafiła do kliniki z urazem oczu po użyciu gazu łzawiącego. Melisa zabrała głos i oświadczyła, że to, co spotkało jej najbliższych, miało charakter rasistowski.

Viki Gabor, gala Wiktory 2021, 31.03.2022 r.

Viki Gabor, gala Wiktory 2021, 31.03.2022 Warszawa
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

"Jestem Romką i na co dzień spotykam się z przykrymi sytuacjami. Choćby w sklepie ludzie komentują i robią docinki rasistowskie. Niestety społeczeństwo polskie ma duży problem z akceptacją i traktowaniem Romów. Dziś taką sytuację przeżyła moja siostra" — napisała na Instagramie.

Do awantury doszło na drodze. Ojciec Viki Gabor, próbując ominąć korek do tunelu, przejechał przez linię ciągłą i zablokował drogę prawidłowo jadącemu pojazdowi.

Wówczas pomiędzy kierowcami wywiązała się ostra wymiana zdań, po której pan Dariusz wsiadł do samochodu. Tam został zaatakowany przez drugiego mężczyznę gazem i dostał kilka uderzeń w okolice głowy. "Nie doszło do kolizji, ale przypuszczam, że chodzi o błahostkę. Nic nie usprawiedliwia ataku agresji i bicia ludzi, używania gazu łzawiącego wobec 16-letniej dziewczyny. Nie słyszałem, żeby stłuc człowieka do momentu, aż się osunie na ziemię. To jest zwykły bandytyzm" — podsumował menadżer Viki Gabor w rozmowie z Plejadą 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.