Urszula Sipińska i Seweryn Krajewski. Nie było ślubu, ale był romans? Historia relacji artystów
Fot. PAP/Ryszard Okoński/PAP/Stefan Kraszewski
NIEZWYKŁE HISTORIE

Urszula Sipińska i Seweryn Krajewski. Nie było ślubu, ale był romans? Historia relacji artystów

Pod koniec lat 60. plotkowała o nich cała Polska

Dorota Falkowska 22 lutego 2022 16:45
Urszula Sipińska i Seweryn Krajewski. Nie było ślubu, ale był romans? Historia relacji artystów
Fot. PAP/Ryszard Okoński/PAP/Stefan Kraszewski

"Ach, cóż to za romans był, nakręcić by można film. Hollywood niech schowa się ze swą magią serc", śpiewała Urszula Sipińska pod koniec lat siedemdziesiątych w utworze napisanym przez Andrzeja Kuryło. Plotkowano, że tekst powstał na fali plotek sprzed kilku lat, kiedy to w obieg poszła informacja o ślubie artystki z Sewerynem Krajewskim.

Co łączyło Urszulę Sipińską i Seweryna Krajewskiego? 

Pod koniec lat 60. znała ich cała Polska. Ją porównywano do Maryli Rodowicz, były z resztą największymi rywalkami, a on zdobywał sławę i uwielbienie kobiet jako lider zespołu Czerwone Gitary. Trudno stwierdzić, które z nich było wtedy bardziej popularne, ich kariery toczyły się oddzielnym torem, Seweryn Krajewski grał w zespole, Urszula Sipińska śpiewała solo, ale pewne jest, że oboje byli znani i lubiani. A do tego piękni i młodzi, co tylko spotęgowało zainteresowanie ludzi ich tematem. Jedni zastanawiali się, czy para jest razem, inni byli pewni, że są w związku, bo widać było, jak mają się ku sobie. 

Urszula Sipińska i Seweryn Krajewski. Nie było ślubu, ale był romans? Historia relacji artystów
Fot. PAP/CAF- Ryszard Okoński

Relacja między tym dwojgiem na długo pozostała jednak w sferze domysłów, a sami zainteresowani im nie zaprzeczali. Pewnego dnia w obieg poszła informacja o tym, że Seweryn Krajewski zjawił się z wizytą w domu państwa Sipińskich w Święta Wielkanocne. Wszyscy, którzy doszukiwali się wówczas między artystami związku, dopisali sobie do tego wydarzenia resztę historii o tym, że lider Czerwonych Gitar z pewnością przyjechał prosić o rękę ukochanej. Od jednej plotki do drugiej i nie wiadomo kiedy i jak, doszło do tego, że tłum fanów przyjechał na ulicę Pamiątkową w Poznaniu, gdzie znajdowało się mieszkanie rodziny Sipińskich i wyczekiwał ślubu artystów. 

Czytaj też: Tak wygląda dziś życie Urszuli Sipińskiej. Jej obecna profesja nie ma nic wspólnego z muzyką...

Urszula Sipińska i Seweryn Krajewski. Nie było ślubu, ale był romans? Historia relacji artystów
Fot. PAP/Ryszard Okońsk

Urszula Sipińska i Seweryn Krajewski: ślub, którego nie było 

Niedzielny obiad, godzina 16:00, rodzina Sipińskich zasiadła do stołu. Z okna obserwowali, jak grupy ludzi migrują w stronę kościoła pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego. Z minuty na minutę robiło się coraz bardziej tłoczno. "Jakie wydarzenie ich tu wszystkich ściągnęło?", zaczęła zastanawiać się Urszula Sipińska. Jej ojciec z każdą chwilą stawał się coraz bardziej zirytowany, bo na ich klatce schodowej zrobiło się naprawdę głośno i nie mogli w spokoju zjeść posiłku. Kiedy w końcu otworzył drzwi, żeby przegnać tłumek, zdębiał. Pod drzwiami mieszkania zobaczył zbiorowisko młodych ludzi, a na ich twarzach malował się pewien rodzaj wyczekiwania i zniecierpliwienia. Wszyscy trzymali w rękach płyty i zdjęcia z podobizną Urszuli i Seweryna. "Panie Sipiński! Ślub miał być o trzeciej! A już po czwartej! Kiedy oni wreszcie wyjdą?!", usłyszał od jednej z dziewczyn ojciec wokalistki. 

"Tata wrócił kompletnie zdezorientowany. Rozłożył bezradnie ręce i zaczął mówić podniesionym głosem:  »Musimy coś z tym zrobić! Oni myślą, że Ula bierze ślub z Krajewskim!«" – przytoczyła kuriozalną sytuację w swojej książce „Hodowcy lalek” Urszula Sipińska. Potencjalna panna młoda, która o swoim ślubie nic nie wiedziała, była w szoku. Zanim pan Sipiński wpadł w szał, zdążyła tylko powiedzieć: „Ale ja go nie kocham... O ślubie nie ma mowy!”. W odpowiedzi usłyszała: "Idź, zobacz te dziewczyny! Wariują, bo myślą, że za chwilę zobaczą ciebie i Seweryna. Powiedziałem im, że to bzdura, ale nie chcą słuchać. Twierdzą, że wasz ślub był w zapowiedziach". 

Urszula Sipińska i Seweryn Krajewski. Nie było ślubu, ale był romans? Historia relacji artystów
Fot. PAP/Jan Morek

Zobacz: Urszula Sipińska i Maryla Rodowicz – dwie piękne blondynki, dlaczego nie mogły na siebie patrzeć?

Sytuacja z minuty na minutę zaczynała być coraz bardziej nieprzyjemna, a narada rodzinna nie przynosiła żadnych rozwiązań. W końcu Urszula Sipińska wpadła na pomysł, żeby dać fanom to, po co przyszli. "Wyjęłam kwiaty z wazonu, z szafy mój biały strój i zawołałam szwagra Grzesia, który był trochę podobny do Seweryna. Rozkazałam: »Wskakuj w garnitur ojca od ślubu. Zrobimy kawał! To jedyny sposób na rozładowanie atmosfery. Weźmiemy ślub!«" - relacjonowała po latach z uśmiechem na ustach wokalistka. 

Szwagier przez chwilę się temu szalonemu pomysłowi opierał, ale ostatecznie uległ. "Para młoda" wyszła z mieszkania i pod rękę zmierzała w stronę kościoła. Tłum zamilkł, dało się słyszeć szepty i zdziwione reakcje, aż w pewnym momencie Sipińska odwróciła się w stronę kroczącej za nimi grupy i krzyknęła: „Żadnego ślubu z Krajewskim nie biorę! Nawet nie wiem, gdzie on teraz jest! Ale może być autograf!”. Po ponad dwugodzinnym rozdawaniu autografów tłum się rozszedł. 

A jak naprawdę wyglądała relacja Urszuli Sipińskiej i Seweryna Krajewskiego, artystka opowiedziała dopiero po latach, w 2018 roku. "Z Krajewskim byłam dwa lata i było fajnie, ale nam nie wyszło" - podsumowała krótko. W późniejszych latach artystka dwukrotnie wychodziła za mąż. Jej drugi mąż, Jerzy Konrad, okazał się miłością jej życia. 

Czytaj także: Wielkie uczucie w cieniu bolesnej tragedii. Historia miłości Seweryna i Elżbiety Krajewskich

Urszula Sipińska i Seweryn Krajewski. Nie było ślubu, ale był romans? Historia relacji artystów
Fot. PAP/DPA Maja Lopatta

Źródła: Historie ukryte w piosenkach/Facebook, kobieta.onet.pl, Paula Rodak YouTube

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.