O czym mogą marzyć ci, którzy osiągnęli już wszystko? Gwiazdy wspierają „Projekt Marzenie”!
1 z 8
O czym mogą marzyć ci, którzy zawodowo osiągnęli już wszystko? Takie pytanie zadał sobie fotograf Bernard Kwapiński, pomysłodawca Projektu Marzenie. W ciągu czterech lat powstały 24 zdjęcia, na których w rolach marzeń wystąpili między innymi: Andrzej Seweryn, Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski, Janusz Majewski, Maryla Rodowicz, Jerzy Stuhr, Urszula Dudziak, Tomasz Stańko. Cel jest szczytny! Dzięki tym opowieściom gwiazd spełniają się marzenia dzieci, którym los nigdy nie pozwolił na normalny start w dorosłe życie.
Projekt Marzenie
Fotografował Bernard Kwapiński i inni czołowi polscy wirtuozi obiektywu. Efektem jest aukcja niezwykłych zdjęć, która odbędzie się 15 listopada, i wystawa, którą można będzie oglądać w DESA przy placu Konstytucji 2 od 9 listopada. Partnerem projektu jest Fundacja „Mam Marzenie”, na konto której zostanie przekazany dochód z aukcji.
Pierwszym bohaterem, którego zapytano o niespełnione marzenie był Andrzej Seweryn. Jego marzeniem było zagranie Jamesa Bonda. Nigdy nie dostał takiej propozycji, ale udział w projekcie „Marzenie” pozwolił mu przenieść się do świata agenta 007. Z kolei Edward Dwurnik marzył o tym, by być Rolling Stonesem, a Urszula Dudziak chciała zawitać do dziecięcej krainy beztroski.
W naszej galerii znajdziesz część tych niezwykłych prac! Nie zgadniecie, w jakie role wcielili się ich bohaterowie! Sprawdźcie sami!
2 z 8
Urszula Dudziak w krainie dzieciństwa za górą
„W dali widziałam łańcuch gór. Z prawej strony, daleko, daleko stała dumnie wielka góra Klimczok, na wprost stała samotnie góra o nazwie Łysa. Dla mnie to była czarodziejska, niezwykła góra, która chowała w sobie wielką tajemnicę, a ja starałam się ją odgadnąć. Wyobrażałam sobie, że za tą górą jest zupełnie inny świat. Całe dzieciństwo planowałam wspiąć się na tę górę zobaczyć co jest po tamtej stronie i odkryć tę tajemnicę. Wierzyłam głęboko, że za nią był świat, pełen czarów, nieznanych i dziwacznych zwierząt, kwiatów o fantastycznych kształtach i wspaniałych zamków. To była zaczarowana kraina dzieci, zabawy i słodyczy”, tłumaczy Urszula Dudziak.
3 z 8
„To marzenie, o którym mówię trochę w nawiasie, jest ściśle związane z moim dążeniem do wolności. To co robię zawodowo ją ogranicza. Teatr, który oczekuje, że będę artystą o 19.30, albo film w którym na plan jedzie siedem tirów i cała organizacja życia zależy od tylu osób. Natomiast jak wezmę pióro i siądę przed kartką papieru to czuję się wolny”, mówi Jerzy Stuhr.
4 z 8
Beata Tyszkiewicz - jako ZWYKŁA KOBIETA.
„Wszyscy są zdziwieni, że jako spełnienie marzeń wybrałam bycie zwykłą kobietą. Myślę, że wszyscy myśleli: przecież, aktorka powinna mieć wyjątkowe marzenia. Powinna marzyć o tym, by zagrać Gertrudę w "Hamlecie", czy choćby "Antygonę". A ja ku zaskoczeniu wszystkich, chcę być tym, kim jestem i z czego jestem najbardziej dumna - kobietą zajmującą się domem. Bardzo bawi mnie obserwowanie, jak bardzo to nie pasuje do mojego "image’u". Mój koncept wciąż budzi zdziwienie”, tłumaczyła.
5 z 8
Daniel Olbrychski jako WINNETOU
„Gdy zaproponowano mi, żebym wybrał postać, której nie zagrałem, a którą marzyłbym zagrać bądź nią być. Pomyślałem marzenie z dzieciństwa razu - Winnetou. I oto w sesji jako wódz Apaczów wystąpiłem. Czyli… spełniłem swoje marzenia”, mówił Daniel Olbrychski.
6 z 8
Janusz Majewski jako MUZYK JAZZOWY
8 z 8
Pierwszym bohaterem, którego zapytano o niespełnione marzenie był Andrzej Seweryn. Jego marzeniem było zagranie Jamesa Bonda. Nigdy nie dostał takiej propozycji, ale udział w projekcie „Marzenie” pozwolił mu przenieść się do świata agenta 007.