Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL
Z ŻYCIA GWIAZD

Magda Gessler ma za sobą wielką tragedię. Restauratorka poroniła w 6. miesiącu ciąży...

„Córka miała już imię. Takie, którego nigdy nie powinna mieć”

Rafał Kowalski 8 lipca 2020 17:51
Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL

Magda Gessler dziś jest szczęśliwą matką dwójki dorosłych, świetnie radzących sobie osób – Lary Gessler i Tadeusza Mullera. Restauratorka doświadczyła jednak w swoim życiu także tych smutnych, pełnych bezsilności chwil. Okazuje się, że gwiazda TVN poroniła w przeszłości córkę, dla której miała już nawet imię…

Magda Gessler o poronieniu córki - Ani

Dziś Magdalena Gessler jest w długoletnim związku z Waldemarem Kozerawskim. Wcześniej jednak jej mężem był Piotr Gessler (tata Lary), a jeszcze przed nim - korespondent Der Spiegel Volkhart Müller (tata Tadeusza). I to właśnie ze zmarłym w 1987 roku dziennikarzem gwiazda TVN miała mieć jeszcze jedno dziecko… Niestety, straciła je będąc w 6. miesiącu ciąży Kilka lat temu restauratorka opowiadała w wywiadzie, że ciężko przeżyła te smutne chwile, później podniosła się jednak myśląc o przyszłości. „Należy iść dalej. Myśleć o następnym dziecku, o zachowaniu rodziny, o tym, żeby ból nie przesłonił nam świata. To traumatyczne doświadczenie nauczyło mnie jeszcze bardziej kochać życie, nie odkładać ważnych spraw na później. I, co najważniejsze, nie szukać winnych”, twierdziła w Party Magda Gessler.

Ulubienicy widzów ciężko pogodzić było się z tak ogromną stratą dziecka, szczególnie, że mogło ono żyć… „Już w tym czasie dzieci ratowano. Gdyby dziecko było w odpowiedniej klinice. Nie luksusowej, a dziecięcej”, mówiła Andrzejowi Sołtysikowi Magda Gessler. Restauratorka uważa po latach, że dziewczynka miała otrzymać pechowe imię. "Ta córka miała już imię. Takie, którego nigdy nie powinna mieć. To jest imię, które w mojej rodzinie zawsze się źle kończy. Moja mama też straciła córkę zaraz po urodzeniu. Nazywała się Ania. Moja miała się nazywać Anna Wanda…”, wspominała prezenterka w programie Bagaż osobisty na antenie TTV.

W tym samym magazynie prowadzonym przez Andrzeja Sołtysika wyjawiła, że jej zdaniem to te traumatyczne przeżycia zrujnowały zdrowie i życie jej ówczesnego ukochanego… „Śmierć córki była powodem nawrotu choroby męża. Nie wierzę w to, że to by się zdarzyło, gdybyśmy nie stracili dziecka przez kompletną nieświadomość lekarzy. Mój mąż był Niemcem. Umarł w dniu moich urodzin. Wtedy zaczęłam mówić po niemiecku. My, Polki w najtrudniejszych sytuacjach jesteśmy wspaniałe, mamy wolę przetrwania”, opowiadała w TTV Magda Gessler.

I choć kolejny poród ostatnie się udał to Lara Gessler również musiała być ratowana przez medyków. „Wielokrotnie byłam poddana próbie… Stałam twarzą w twarz ze śmiercią - albo bezpośrednio, albo był to ktoś mi bliski. Wiele razy się udało. Cud! Radość, ale też poczułam stratę. Raz ponad matczyne siły. Potem kolejna próba... poród Lary - był bardzo ciężki. Cesarka trwała 5 godzin. To była jedna z tych chwil, kiedy padło pytanie ostateczne - kogo ratować? Oczywiście, odpowiedz jedna. Córkę”, pisała ostatnio na Facebooku gwiazda. „Do dziś w nieopisanych słowach dziękuję Ordynatorowi Ginekologii, Profesorowi Powolnemu oraz całemu ówczesnemu personelowi Szpitala na Wołoskiej za ratunek mnie i Lary. Kłaniam się najniżej w wielkiej wdzięczności. Ten Szpital jest mi ogromnie bliski właśnie przez tę sytuację”, dodała w poście.

Nie mieliśmy pojęcia, że tak wielkie tragedie wydarzyły się w życiu wiecznie uśmiechniętej na ekranie Magdy Gessler. Podziwiamy jej siłę, odwagę i mamy nadzieję, że zdoła ona nimi obdzielić kolejnych ludzi. 

Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL

Magda Gessler, VIVA! grudzień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.