Reni Jusis, Tomek Makowiecki
Fot. PRESS PHOTO CENTER/EAST NEWS
Z ŻYCIA GWIAZD

Dzieliło ich 9 lat, łączyło zamiłowanie do ekologii. Oto historia miłości Tomka Makowieckiego i Reni Jusis

Artyści są już 2 lata po rozwodzie

Rafał Kowalski 17 września 2021 16:52
Reni Jusis, Tomek Makowiecki
Fot. PRESS PHOTO CENTER/EAST NEWS

Był rok 2007, gdy Reni Jusis poznała swojego przyszłego męża Tomka Makowieckiego. Okoliczności poznania piosenkarki i o 9 lat młodszego od niej muzyka nie są dokładnie znane, ale już kilkanaście miesięcy później zakochani byli po ślubie! Doczekali się dwójki dzieci i życiowej stabilizacji, ale niestety 11 lat po weselu rozwiedli się. Jaka jest historia tej miłości?

Reni Jusis i Tomasz Makowiecki – ślub, dzieci

Połączyła ich muzyka, dzielił wiek. Mimo to wokalista i artystka podjęli szybką decyzję o zorganizowaniu ślubu. Data nie była przypadkowa, bo 08.08.08. Wiele młodych par wierzy, że tak ułożone cyfry przynoszą szczęście. Tak było i w tym przypadku, ale tylko trochę ponad dekadę…

Zakochani pobrali się podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie w parafii Matki Boskiej Anielskiej. Reni Jusis podjechała pod kościół nieco spóźniona, ale już chwilę później tata poprowadził ją do ołtarza. W ceremonii uczestniczyło kilka znanych osób,  w tym Monika Brodka, Agnieszka Jastrzębska, Karolina Korwin Piotrowska czy Marcin Dorociński. Po zabawie do białego rana młodzi wyjechali w podróż poślubną do Stanów Zjednoczonych.

CZYTAJ TEŻ: Co dziś robi Tomasz Makowiecki? 20 lat temu debiutował przed milionami widzów, teraz wraca do muzyki. Jaki jest prywatnie?

Reni Jusis, Tomasz Maakowiecki ŚLUB
Fot. ADAM NOCON/East News

Minęły niecałe dwa lata a na świecie pojawiło się pierwsze dziecko małżonków – syn Teofil. Dwa lata później, w roku 2012, urodziła się z kolei córka Gaja. Dziś chłopiec ma lat 11, a dziewczynka dziewięć. Jak w tej artystycznej rodzinie udawało się wychowywanie dzieci? „Mam to szczęście, że oboje z Reni jesteśmy muzykami i oboje zdajemy sobie sprawę z plusów i minusów tego zawodu. Jest w tej kwestii spora doza wyrozumiałości między nami. Bycia ojcem wciąż się uczę. Trudno jest pogodzić życie rodzinne z artystycznym. Zawsze ktoś na tym cierpi”, opowiadał Tomasz Makowiecki w magazynie Prestiż.

Po narodzinach dzieci cała rodzina przeprowadziła się z zatłoczonej Warszawy do Trójmiasta. Był to pomysł piosenkarki… „Nad morzem niebo jest błękitniejsze niż w Warszawie. Czasem jemy śniadania w knajpce przy molo. Tego widoku nie zamieniłabym na nic. Dopiero kiedy opuściłam Warszawę zrozumiałam, jak bardzo to miasto mnie stresowało. Zauważyłam, że gdy mamy przyjechać na weekend do rodziny męża, to na samą myśl o powrocie do stolicy, zaczyna mnie boleć głowa. Miałam też dosyć betonowej dżungli. Tęskniłam za ciszą i zielenią”, opowiadała gwiazda w magazynie PANI.

Reni Jusis, Tomasz Maakowiecki
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Ekologia w domu Reni Jusis i Tomasza Makowieckiego. Rozstanie

Poza muzyką zakochanych łączyło też zamiłowanie do stylu życia, który jest bliski środowisku. „My jako rodzina mamy jazdę na zdrowe i smaczne jedzenie, ale nie jest to naszą religią. Takie rzeczy pojawiają się w momencie przyjścia na świat własnych dzieci, przestajesz myśleć tylko i wyłącznie o sobie. Chciałbym, aby dzieci wychowywały się nie tylko w zdrowej atmosferze, ale i w zdrowym środowisku. Reni była jedną z pierwszych, która zaczęła propagować ten styl życia w Polsce. Żyjemy w symbiozie, więc ją w tym w pełni wspieram”, opowiadał Tomasz Makowiecki w wywiadzie dla gazety Prestiż.

Z kolei Reni, która równie rzadko mówiła w mediach o sprawach prywatnych, raz oceniła różnicę wieku, jaka dzieliła ją i ówczesnego męża. To 9 lat. „Tomek jest ode mnie młodszy, ale nikt się nas tym nie zastanawia, jak przychodzi ten impuls. Ale np. sprzeczamy się bardzo muzycznie i wtedy lubię dyrygować, chociaż staram się jak najrzadziej. Poza tym ja jestem niedojrzała, a on nad wyraz dojrzały i spotykamy się gdzieś pośrodku”, przyznała ulubienica publiczności w 2016 roku Kubie Wojewódzkiemu.

Zobacz też: Jej przeboje nuciła cała Polska, jednak Ewelina Flinta zniknęła z show-biznesu

Niestety, już od dwóch lat rodzice Teofila i Gai nie są razem. Według mediów para rozstawała się stopniowo, aż w końcu przypieczętowano to rozwodem, do którego doszło jedenaście lat po ślubie. Dziś każde z małżonków układa swoje życie na nowo. O Tomaszu Makowieckim wiadomo, że spotyka się on z tajemniczą, piękną brunetką…

Zarówno Reni, jak i jej byłemu mężowi życzymy wszystkiego dobrego. 

Reni Jusis, Tomek Makowiecki
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.