Avicii, Tim Bergling
Fot. Instagram, Avicii
ZE ŚWIATA MUZYKI

Odszedł ponad rok temu, ale jego muzyka wciąż żyje. Zobacz ostatni klip Avicii'ego

Wzruszający teledysk to zapis wakacji muzyka

Rafał Kowalski 26 czerwca 2019 16:30
Avicii, Tim Bergling
Fot. Instagram, Avicii

W kwietniu 2018 roku w wieku 28 lat Avicii niespodziewanie odebrał sobie życie. Znany na całym świecie Dj podczas pobytu w Omanie podciął sobie żyły kawałkiem butelki po rozbitym winie i wykrwawił się na śmierć. Rodzina i bliscy muzyka podkreślali w oficjalnych oświadczeniach, że Tim Bergling (bo tak brzmiało jego prawdziwe imię i nazwisko) często zadawał sobie pytania o sens życia. Zawsze uważał, że dla niego najważniejsza jest muzyka…

Najnowszy, ostatni teledysk z Aviciim

Dj szwedzkiego pochodzenia w 2016 roku postanowił z powodów zdrowotnych zrezygnować z występów na żywo. Miał być wyczerpany. Chciał odzyskać też równowagę i spokój. Dalej tworzył muzykę i dużo podróżował, ale jednocześnie zmagał się z problemami psychicznymi. Cierpiał także na ostre zapalenie trzustki. Przyczyną była zbyt duża ilość spożywanego alkoholu. Cztery lata przed śmiercią lekarze zdecydowali o usunięciu Szwedowi wyrostka robaczkowego oraz pęcherzyka żółciowego.

I choć od ponad roku Aviciiego nie ma z nami, to na początku czerwca miała miejsce premiera jego ostatniej, pośmiertnej płyty Tim. Zebrane na albumie piosenki to efekt prac muzyka i jego przyjaciół z ostatnich kilku lat. Krążek promuje między innymi singiel o nazwie Heaven. Utwór powstał w 2014 roku, a dwa lata później Biergling wypracował jego finalną wersję. Wykonawcą piosenki jest Chris Martin z zespołu Coldplay. To  właśnie do kawała Heaven powstał piękny, wzruszający teledysk.

Jest to zapis wakacji, które Tim Biergling spędził z Levanem Tsikurishvilim na Madagaskarze. Panowie razem współpracowali i przyjaźnili się. Po ostatnim koncercie DJa w 2016 roku obaj wybrali się na wyspę, gdzie odpoczywali przez 19 dni. Podczas tego czasu, jak opisuje Tsikurishvili, który odpowiada za klip, on i Avicii obserwowali lemury, grali w Monopoly i zwiedzali wyspę. Teledysk jest bardzo wzruszający, ponieważ przyjaciel Dja 2,5 roku po ich wyjeździe wrócił w te same miejsca, które odwiedzili. Klip składa się z chwil zarejestrowanych, kiedy Tim Biergling żył i zestawienia ich z tymi nagranymi w 2019 roku.

Krajobrazy pozostały te same, brakuje tylko jednego z najzdolniejszych muzyków młodego pokolenia naszych czasów… Zobaczcie wideo do Heaven, po którym wiele z fanów Avicii’ego uroniło łzę. 

Avicii, Dj Avicii, Tim Berling
Fot. Facebook @Avicii

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.