Sylvester Stallone
Fot. Michael Putland/Getty Images
NIEZWYKŁE HISTORIE

Trudne dzieciństwo nie podcięło mu skrzydeł! Jak wiele Sylvester Stallone musiał przeżyć, aby odnieść spektakularny sukces? 

Dzisiaj aktor kończy 76 lat!

Karol Sowa 6 lipca 2022 16:15
Sylvester Stallone
Fot. Michael Putland/Getty Images

Sylvester Stallone to aktor, który kojarzony jest przede wszystkim z dwoma filmami - „Rocky” oraz „Rambo”. W postać Balboa wcielał się aż osiem razy, natomiast w Johna Rambo - pięć. Pierwsza z wyżej wymienionych produkcji otrzymała dziesięć nominacji do Oscara, z czego dostała trzy statuetki. Jednak te sukcesy okupione były ciężką pracą oraz wieloma wyrzeczeniami ze strony Stallone. Sylvester jako dziecko nie miał łatwo. Napięta atmosfera w domu, rozwód rodziców, problemy w szkole, a z czasem zła sytuacja materialna nie budziły w nim optymizmu. Zrozumiał, że zawód aktora spowoduje, że wiele ludzi go pokocha! „W końcu zazna miłości, której nie doświadczył wcześniej”. Jak wyglądały jego trudne chwile oraz co było punktem zwrotnym w jego karierze?     

Jak wyglądało życie Sylvestra Stallone? 

Urodził się 6 lipca 1946 roku w Nowym Jorku. Jest synem włoskiego fryzjera oraz astrolożki, która miała francusko-żydowskie pochodzenie. Już jako dziecko miał pod górkę, ponieważ musiał wychowywać się w rodzinach zastępczych. Jego rodzice bez przerwy się kłócili, przez co ignorowali swoje dzieci – Sylvestra i Franka. Stallone w jednym z wywiadów przyznał, że zainteresowanie aktorstwem było spowodowane pragnieniem do zaskarbienia sobie sympatii obcych ludzi, którzy starali się go wychować. 

W 1957 roku jego rodzice rozwiedli się. Matka filmowego Rambo odnalazła szczęście z innym mężczyzną, po czym przeprowadziła się do Filadelfii. Kiedy przyszły aktor miał 9 lat, zamieszkał ze swoim ojcem. Ten czas wspomina jako traumatyczny. Jak wyglądała jego edukacja? Tutaj też nie było ciekawie. W przeciągu kilku lat wyleciał aż z kilkunastu szkół! W końcu zdecydowano, żeby Sylvester przeprowadził się do swojej matki. Jak się okazało, miał tam problemy ze znalezieniem uczelni. Ostatecznie Jackie (matka) wysłała go na uczelnie w Leysin w Szwajcarii. To właśnie tam zainteresował się sportem. Jego pasją stało się między innymi: podnoszenie ciężarów, piłka nożna czy szermierka. Wszystkie te czynności przydały mu się na planie filmowym. 

CZYTAJ TEŻ: Dzieli ich 13 lat, łączy wielka miłość. Niezwykła historia Olgi i Łukasza Nowickich

Sylvester Stallone – kariera aktorska 

Sylveter Stallone zaczął od epizodów w filmach, gdzie najczęściej był statystą. W 1969 roku, kiedy ledwo wiązał koniec z końcem, zdecydował, że przeprowadzi się do Nowego Jorku. I tak właśnie się stało. Później dowiedział się, że za rolę w „Przyjęcie u Kitty i Studa" może otrzymać aż 200 tysięcy dolarów. Nie zastanawiał się długo i przyjął ofertę. Warto dodać, że kiedy aktor miał już wielką popularność film stał się rozchwytywany. Między innymi ze względu na kategorię produkcji – soft porn. W 2010 roku prawa do tego materiału zakupił Ebay za ponad 410000 dolarów. Z czasem mogliśmy go oglądać między innymi w: „Pożegnanie, moja kochana” czy „Death Race 2000”. Jednak 1976 rok był dla niego przełomowy. Zagrał wtedy w filmie pod tytułem „Rocky”. Przypomnijmy, że scenariusz do tej produkcji napisał sam Sylvester Stallone. Inspiracją do filmu była walka między Muhammadem Alim a Chuckiem Wepnerem. Wyprodukowanie filmu wiązało się z wielkimi problemami, jednak upór aktora się opłacił. Liczne nominacje do Oscarów oraz wygrane statuetki są dowodem wielkiego sukcesu.

Nie można zapomnieć o innej produkcji, która była równie popularna. Mowa tutaj o „Rambo” z 1982 roku. Postać wykreowana przez Sylvestra stała się tak sławna, że otrzymała nominację do listy American Film Institute „100 lat... 100 bohaterów i złoczyńców”. To dzieło stało się inspiracją dla twórców gier wideo, komiksów czy seriali!  

ZOBACZ TEŻ: Katarzyna Błażejewska-Stuhr i Maciej Stuhr: „Pomoc wynika z zaufania. A zaufanie jest jednym z piękniejszych darów”

Sylvester Stallone
Fot. MARIO ANZUONI / Reuters / Forum

Sylvester Stallone - życie prywatne 

Miał trzy żony. W 1974 roku poślubił Sashę Czack, którą poznał w kinie, gdzie razem pracowali. Wraz z nią doczekał się dwóch synów. Ich miłość jednak nie przetrwała próby czasu. Byli ze sobą prawie 10 lat. W 1985 roku wraz z Brigitte Nielsen stanął na ślubnym kobiercu, jednak po dwóch latach rozeszli się. Od 1997 roku do dzisiaj jest związany z Jennifer Flavin, z którą ma trzy córki.  

Ciekawostki na temat Sylvestra Stallone 

Jak wiadomo, w swojej karierze aktorskiej miał wiele wymagających ról. Z tego powodu doznał licznych obrażeń. Jednym z najpoważniejszych było złamanie szyi, co wymagało włożenia metalowej płyty. Mało kto wie, że wraz z Arnoldem Schwarzeneggerem oraz Bruce’em Willisem założyli sieć restauracji o nazwie – Planet Hollywood. 

Dzisiaj aktor kończy 76 lat! Z tej okazji życzymy mu wszystkiego co najlepsze! 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Grzegorz Skawiński o walce z depresją: „nikomu nie życzę podobnych stanów”

ylvester Stallone, Jennifer Flavin
Fot. Mario Anzuoni / Reuters / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.