Smutne życie Joanny Koroniewskiej: śmierci matki, strata ojca
Fot. East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Porzucenie przez ojca, przedwczesna śmierć matki... Jak Joanna Koroniewska poradziła sobie z traumą z młodości i stworzyła szczęśliwą rodzinę?

Konrad Szczęsny 25 września 2017 20:00
Smutne życie Joanny Koroniewskiej: śmierci matki, strata ojca
Fot. East News

Joanna Koroniewska jest w drugiej ciąży i razem z mężem Maciejem Dowborem w 2017 roku powitają na świecie drugie dziecko. Jednak życie aktorki nie było usłane różami: gdy miała dwa lata, porzucił ją ojciec, Leszek Koroniewski, zaś matka gwiazdy zmarła, gdy ta miała 22 lata. Dlatego tak ważny jest dla niej związek z prezenterem Polsatu i dbanie o świetne relacje z ośmioletnią córką Janiną.

 

Polecamy też: Joanna Koroniewska jest w ciąży! Wiemy, kiedy urodzi!

Zobacz także: Wstrząsający komentarz hejtera pod adresem Joanny Koroniewskiej! „Tu naprawdę kompletnie została przekroczona granica”

 

Joanna Koroniewska nie utrzymuje kontaktów z ojcem

 

Gdy ojciec Joanny Koroniewskiej, Leszek, nawiązał romans z jej matką Teresą, był w związku z inną kobietą. Co więcej, jego ówczesna partnerka była w tym czasie w ciąży z przyrodnim bratem aktorki.

Byłam na początku ciąży. On mi wtedy oznajmił, że chce się rozwieść, bo ma panią w Toruniu. Tajemniczą kobietą okazała się mama Joanny”, zwierzyła się w 2010 roku pani Alicja na łamach tygodnika „Na żywo”. Ujawniła również, że ojciec Joanny Koroniewskiej miał poważne problemy z prawem. „Pewnego dnia do mojego mieszkania wkroczył komornik w asyście policji. Gdy pokazałam dowód i wytłumaczyłam, że on ma już nową rodzinę, dali mi spokój”, wyjaśniła. Dodała także, że musieli oni odwiedzać również młodą córkę Leszka Koroniewskiego i jej matkę.

Mogę sobie tylko wyobrazić, co się w ich domu działo. Przez swojego ojca ta dziewczyna musiała przejść wiele. Dlatego pewnie chce zapomnieć o przeszłości”, wyjawiła.

Z kolei przyrodni brat Joanny Koroniewskiej zwierzył się, że jako dzieci byli bardzo źle traktowani przez ojca. Co więcej, nigdy nie sformalizował on związku z mamą aktorki, Teresą i zostawił ją i małą Joannę, gdy ta miała zaledwie dwa lata. Wyjechał wówczas do Niemiec.

Gdy Joanna Koroniewska została zapytana przez dziennikarzy o relacje z ojcem, poruszającej odpowiedzi w jej imieniu udzieliła agentka aktorki.

Joanna ma tylko jedną rodzinę, tę, z którą jest teraz”, potwierdziła. Aktorka nie utrzymuje kontaktu z ojcem od lat, nie miał on również okazji poznać urodzonej w 2009 roku wnuczki Janiny. Jak udało się ustalić, w Niemczech ożenił się po raz drugi i wraz z nową partnerką ma syna Andreasa. 

Co prawda siostra Leszka Koroniewskiego, Anna, w 2015 roku przedstawiła nieco inną wersję wydarzeń i stanęła w obronie brata.

„Za granicą dostał status uchodźcy politycznego. Z rodziną cały czas był w kontakcie. I pieniądze przysyłał. Na Joasię i jej mamę czekało za granicą wynajęte mieszkanie. Terenia, jej mama, zdecydowała się jednak zostać w Polsce”, zapewniała w tygodniku „Twoje imperium” w 2015 roku.

Aktorka nie skomentowała wówczas tych doniesień. Niewiele osób uwierzyło zresztą w przedstawioną przez siostrą Leszka Koroniewskiego wersję. On sam, zapytany przez dziennikarzy o córkę wyznał, że nie zamierza pierwszy wyciągać ręki na zgodę.

 

Ojciec Joanny Koroniewskiej, Leszek, o relacjach z córką

 

O zmianach w jej życiu wiem z gazet i od rodziny, która mieszka w Polsce. Nie znam żadnych szczegółów. (...) Teraz dogadanie się z córką graniczyłoby chyba z cudem. Wydarzyło się zbyt wiele złego. Ale to nadal moje dziecko. Owoc wielkiej miłości. Oboje z Joasią jesteśmy bardzo do siebie podobni. Fizycznie, ale nie tylko. To pewnie nie ułatwia nam kontaktów. (...) Sam też nie będę się narzucał ” wyznał jakiś czas temu Leszek Koroniewski tygodnikowi „Świat i ludzie”.

 

Jednak porzucenie przez ojca to nie jedyna trauma, z którą zmaga się aktorka. Gdy miała 22 lata, spadł na nią ogromny cios.

 

Polecamy też: Skąd wzięły się plotki o kryzysie w związku Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora? Czy są prawdziwe?

 

Skromne dzieciństwo i młodość Joanny Koroniewskiej

 

Po porzuceniu przez ojca aktorka musiała szybko wydorośleć. Mama robiła wszystko, by zapewnić córce godne życie, ale ich dom nie opływał w luksusy i brakowało w nim wygód.

Byłam dzieckiem z kluczem na szyi, mama nie miała dla mnie dużo czasu, szybko wydoroślałam”, zwierzyła się w wywiadzie.

Już jako 11-latka podjęła się pierwszych prac: sprzątała klatki schodowe i sprzedawała ubrania, by dołożyć się do rodzinnego budżetu. 

Jednak największy cios spadł na nią w 2000 roku...

Joanna Koroniewska z mamą
Fot. Instagram

Joanna Koroniewska z mamą Teresą. Archiwum prywatne aktorki

Zobacz też: TYLKO U NAS Joanna Koroniewska opowiada o powrocie do „M jak miłość”

 

Joanna Koroniewska o śmierci matki Teresy: „Była moją jedyną ostoją”


Gdy w 2014 roku partnerka Macieja Dowbora opowiedziała, dlaczego włączyła się w akcję „Kwiat kobiecości”, mającą na celu nakłanianie kobiet do poddawania się regularnym badaniom cytologicznym, wiele osób było poruszonych jej szczerością.

Miałam 22 lata gdy zmarła moja mama. To ważny okres w życiu kobiety, kiedy wychodzi ona z domu, gdy poznaje mężczyzn, gdy nie wie, w którą stronę ma iść. Ja miałam szczególnie ciężką sytuację, bo nie mam rodzeństwa, nie wychowałam się z ojcem, więc tak naprawdę mama była moją jedyną ostoją. To wciąż jest dla mnie bardzo ciężka strata”, podkreślała wyraźnie wzruszona Joanna Koroniewska w „Dzień Dobry TVN”. Aktorka opowiedziała również, jak wielką traumą był proces umierania jej ukochanej mamy i jak dużym piętnem odcisnęło się to na jej późniejszym życiu. 

Gdy były już przerzuty, byłam na czwartym roku studiów i robiłam dyplomy, szalenie pomogli mi wtedy moi koledzy studenci. To, co się wtedy wydarzyło, bardzo mnie ukształtowało. Też urodzenie dziecka uświadomiło mi, jak bardzo brakuje mi mamy. W takich trudnych momentach myślę sobie o wszystkich innych ludzkich tragediach wokół i myślę sobie, że nie jest źle”, zwierzyła się wówczas partnerka Macieja Dowbora.

Po odejściu ukochanej matki wiedziała, że może liczyć wyłącznie na siebie.

W pewnym momencie uzmysłowiłam sobie, że tak naprawdę nie mam na świecie nikogo”, dodała Joanna Koroniewska w innym wywiadzie.

 

Zobacz też: Joanna Koroniewska: „Chcia­łam zo­stać ak­tor­ką, bo uwiel­biam się zmieniać”. A jak się zmieniała?

 

Dzieci Joanny Koroniewskiej. Aktorka jest w drugiej ciąży. Znamy płeć jej dziecka

 

Ogromnym wsparciem po śmierci matki była dla Joanny Koroniewskiej jej babcia Genowefa. Jednak prawdziwe szczęście zawitało w życiu aktorki w 2009 roku, gdy powitała na świecie ukochaną córkę Janinkę. Kolejny powód do radości pojawił się w życiu aktorki i Macieja Dowbora w tym roku, gdy dowiedzieli się, że za kilka miesięcy zostaną rodzicami po raz drugi. Jak dowiedział się magazyn „Party”, Joanna Koroniewska urodzi w styczniu 2018 roku dziewczynkę.

 

Zobacz także: Joanna Koroniewska powróci do „M jak miłość”? Zależy na tym nie tylko jej fanom!

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie de Luxe VIVA!, a w nim: ANJA RUBIK o tym, jak się czuje w roli singielki i o planach na przyszłość. Intymna sesja KINGI KORTY z synkiem GREYSONEM i inspirująca rozmowa na temat późnego macierzyństwa. Skandalista i geniusz – ELTON JOHN. RODZINA KOKCZYŃSKICH, właścicieli Park Cafe w Konstancinie, o tym, jak stworzyć „fajne miejsce”.