Sara Boruc, VIVA! Moda 1/2016
Fot. Piotr Stokłosa/Warsaw Creative
O TYM SIĘ MÓWI

Sara Boruc wyproszona z jednej z poznańskich restauracji: „Więcej już tam nie pójdę”

Wszystko przez to, że weszła do niej... z synem

Gabriela Czernecka 27 września 2019 12:51
Sara Boruc, VIVA! Moda 1/2016
Fot. Piotr Stokłosa/Warsaw Creative

Sara Boruc doświadczyła bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Gdy wraz ze swoim kilkumiesięcznym synkiem Noah chciała wejść do jednej z poznańskich restauracji, została wyproszona przez jej pracownika. Żona Artura Boruca postanowiła skomentować to zdarzenie za pośrednictwem swoich social mediów. Na Instagramie Sara Boruc opowiedziała o przykrym incydencie. „Więcej już tam nie pójdę”, mówi oburzona.

Sara Boruc nie wpuszczona do restauracji  

Sara Boruc wraz z synkiem i siostrą chciała wejść do jednej z poznańskich restauracji. Jak sama opisuje sytuację, nagle podszedł do nich pracowników i zwrócił im uwagę na kartkę naklejoną na drzwiach wejściowych. Okazuje się, że jakiś czas temu w tym konkretnym miejscu wprowadzono zakaz wstępu dzieci do lat sześciu. Sara Boruc nie wiedziała jednak o tym rozwiązaniu i była nim nieco zaskoczona. Całą sytuację postanowiła skomentować na Instagramie.

„Słuchajcie, jakie jaja! Poszliśmy po prostu do knajpy na Papavero w Poznaniu i – wnosimy wózek, siostra pomogła mi wnieść wózek – i pan podchodzi do nas i mówi: przepraszam, czy przeczytały panie karteczkę, która jest na drzwiach przyklejona?”, opowiada. Żona Artura Boruca dodaje, że po rozmowie z obsługą faktycznie spostrzegła, że na drzwiach zamieszczono symbol przekreślonego wózka z informacją, że do lokalu nie mogą wchodzić dzieci do szóstego roku życia. Sara wraz z siostrą i swoim kilkumiesięcznym synkiem musiała opuścić restaurację.

„Pierwszy raz z czymś takim się spotykam, a byłam w różnych knajpach na całym świecie. Bardzo muszą się cenić i bardzo dobrze musi im biznes iść skoro sobie na coś takiego pozwalają. Słabe na maksa. Buu, więcej już tam nie pójdę”, mówi oburzona. 

Zdania w kwestii wydarzenia, jakie spotkało gwiazdę są jednak podzielone. Jedni twierdzą, że faktycznie zakaz jest dość dziwny, kontrowersyjny i dla wielu w pewien sposób obraźliwy. Druga grupa zauważa, że Sara Boruc mogła dokładniej poczytać o miejscu, w którym planowała zjeść posiłek. O polityce poznańskiej restauracji głośno zrobiło się w ubiegłym roku. Wówczas wprowadzono tam zasadę wpuszczania do lokalu dzieci tylko powyżej szóstego roku życia. 

„Jak powszednie wiadomo – od 18 lat uchodzi za restaurację idealną na spotkania biznesowe oraz lokal na specjalną okazję, w którym w kameralnych i komfortowych warunkach można spędzić czas, delektować się naszą kuchnią. Nie posiadamy menu dziecięcego, kącika dla maluchów, nie korzystamy także z usług animatorek/ów” – podkreślili restauratorzy w oświadczeniu, które w ubiegłym roku pojawiło się na ich Facebooku. 

Jak twierdzą przedstawiciele restauracji, do wcielenia w życie zakazu wprowadzania wózków dziecięcych do lokalu podyktowane było względami bezpieczeństwa: „Zdajemy sobie sprawę, że każda sytuacja jest inna, każde dziecko i rodzic także. Jednak dla usprawnienia naszej pracy, bezpieczeństwa i komfortu Gości… zapraszamy do Papavero wszystkich powyżej 6 roku życia. Zakaz wprowadzania wózków dziecięcych również podtrzymujemy. Wyjątkiem mogą być rezerwacje grupowe, ale tylko i wyłącznie po wcześniej konsultacji tematu z obsługą”, mieliśmy okazję przeczytać. Sytuacja jest jednak dość nietypowa, a liczba lokali, które zakazują przychodzenia z dziećmi jest niewielka. A Wy, co myślicie o tym, co spotkało Sarę Boruc?  

Artur Boruc, Sara Boruc, dzieci Artura Boruca
Fot. Instagram @mannei_is_her_name

Sara Boruc z dziećmi
Fot. Sara Boruc/Instastories @mannei_is_her_name

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.