O TYM JEST GŁOŚNO

Rok temu Ola Kowalska trafiła do szpitala. Jak dziś czuje się córka Kasi Kowalskiej?

„Prawie straciłam życie..."

Rafał Kowalski 24 marca 2021 13:55

Dokładnie 27 marca 2020 roku Kasia Kowalska zamieściła w sieci przejmujący film, w którym przyznała, że jej córka mieszkająca w Londynie trafiła do jednej z klinik i musi być intubowana. W tamtym momencie większość internautów myślała, że Ola Kowalska jest kolejną pacjentką zmagającą się z koronawirusem. Prawda okazała się inna. Jak po roku wygląda życie 24-latki?

Na co chorowała Ola Kowalska?

„Dzisiaj dostałam telefon z Anglii z jednego ze szpitali, w którym leży moja córka. Czy zgadzam się na jej intubację. […] Chciałabym tym filmikiem sprowokować was do myślenia, czy rzeczywiście musicie wychodzić z domu i czy naprawdę to jest konieczne”, mówiła zmartwiona mama Oli Kowalskiej w filmiku zamieszczonym w sieci rok temu. Wtedy nawet sama Kasia Kowalska nie wiedziała, że córka wcale nie jest chora na koronawirusa. Gwiazda nie miała kontaktu ze szpitalem, w którym leżała Ola. Nie mogła też polecieć do Wielkiej Brytanii przez pandemię.

Aleksandra Ola Kowalska, VIVA! sierpień 2018, 17/2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Po niemal dwóch miesiącach początkująca projektantka mody wyszła ze szpitala i opublikowała w sieci pierwsze zdjęcie, dając znać, że czuje się lepiej. Informacje te potwierdziła w czerwcu mama 24-latki.

W wywiadzie dla Pani zdradziła też, że córka zachorowała na adenowirusa, którego część objawów pokrywa się z koronawirusem. „„Niektórzy pisali, że moja córka przedawkowała. Nie będę tego komentować... Nie mogłam do niej polecieć, granice zamknięte. Czułam się bezsilna”, czytaliśmy w miesięczniku. Chwilę potem piosenkarka i jej dziecko musiały zmierzyć się z hejtem. Część internautów poczuło się oszukanych przez wokalistkę, która sugerowała, że Ola to kolejny pacjent z COVID-19. Nieuzasadniona krytyka artystki, która sama została wprowadzona w błąd, na szczęście szybko ucichła.

Kasia Kowalska, Aleksandra Ola Kowalska, VIVA! sierpień 2018, 17/2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Ola Kowalska rok po chorobie – gdzie mieszka, co robi?

Wybudzona ze śpiączki farmakologicznej Ola Kowalska nie pamiętała niczego, co działo się przez czas, w którym walczyła o zdrowie. 24-latka skupiła się na rehabilitacji, która latem 2020 była jej bardzo potrzebna. Miłośniczka mody wyjechała też do Grecji. Na wakacjach towarzyszył jej chłopak, mama i brat, który obchodził tam swoje 12. urodziny.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @olahontaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @olahontaz

W sierpniu zeszłego roku okazało się, że przebyta choroba wpłynęła na kondycję włosów 24-latki, która pracuje także dzięki swojemu wizerunkowi. „Straciłam prawie wszystkie włosy przez leczenie. Jakieś rozwiązania? Uratujcie mnie, ludzie. Porady, produkty, cokolwiek!”, prosiła Ola Kowalska publicznie o pomoc. Wkrótce zapewniła, że ma już listę potrzebnych leków i wcierek. Kilka tygodni później córka Kasi Kowalskiej zdecydowała się obciąć swoje długie włosy. Do dziś krótka fryzura gwiazdy sieci miała już kilka różnych kolorów w tym zielony i różowy. Ola nie boi się eksperymentować ze swoim wyglądem i w każdej z wersji wygląda genialnie. Gdy nowy look zaczyna się jej nudzić, 24-latka sięga po peruki. W kilku z nich Ola pokazała się fanom na Instagramie.

Jak na razie projektantka mody nie wróciła do Londynu, w którym żyła od kilku lat. Spokój, równowagę i radość z małych rzeczy Ola Kowalska odnajduje mieszkając w domu swojej mamy położonym na warszawskim Żoliborzu. Dzięki przedłużającej się pandemii 24-latka spędza dużo czasu ze swoim młodszym bratem i zwierzętami. Na Instagramie pokazuje też od czasu do czasu prezenty, które otrzymuje od marek a także projekty, które chciałaby w najbliższym czasie dokończyć szyć.

Mamy nadzieję, że najbliższe miesiące przyniosą ulubienicy internautów jeszcze więcej powodów do radości.

Ola Kowalska rok po chorobie, jak wygląda
Fot. Instastory @Olahontaz

Ola Kowalska o adenowirusie i pobycie w szpitali

Dziś też córka Kasi Kowalskiej zamieściła w sieci post, w którym nawiązała do trudnego czasu w jej życiu. „Rok temu prawie straciłam życie. Doceniaj swoje ciało, ono i tak robi już tak wiele, nawet jedynie stojąc czy siedząc. Kochaj je. Bądź dobry dla siebie samego i zawsze bądź wdzięczny. Dziś wysyłam wszystkim dużo, dużo miłości”, napisała do fanów na swoim InstaStory i pokazała zdjęcie ze szpitala.

Życzymy mnóstwa zdrowia. 

ZOBACZ TEŻOla Kowalska dodała nowe zdjęcia na Instagramie. Fani: „Myślałam, że to Twoja mama!”

Ola Kowalska w szpitalu, zdjęcie sprzed roku
Fot. Instastory @OlaHontaz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @olahontaz

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.