Madeleine McCann, rodzice zaginionej dziewczynki
Fot. LEON NEAL/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Rodzice Madeleine McCann dostali list z informacją, że ich córka nie żyje...

Policja rozpoczyna poszukiwania ciała dziewczynki

Rafał Kowalski 17 czerwca 2020 20:45
Madeleine McCann, rodzice zaginionej dziewczynki
Fot. LEON NEAL/East News

Trzynaście lat temu małżeństwo Kate i Gerry McCann w jedną noc zostało bez swojej ukochanej córki. Madeleine zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach podczas wakacji rodziny w Portugalii. Trzylatka spała w swoim łóżku, podczas gdy jej mama i tata nieopodal wynajętego pokoju jedli kolację… Sprawa wciąż jest w toku, ale wydaje się, że śledczy z kilku krajów są bliscy rozwiązania. Niestety założono najsmutniejszy scenariusz…

Madeleine McCann nie żyje? Tak twierdzi prokurator z Niemiec

Na początku czerwca informowaliśmy o tym, że policja wskazała kolejnego podejrzanego o morderstwo lub porwanie małej Maddie. Tropy śledczych zaprowadziły ich do 43-letniego Christian B. Obywatel Niemiec był w 2007 roku w miejscu zdarzenia, gdzie mieszkał od kilku lat. W wieczór pełny tajemniczych i przerażających zdarzeń wykonał on kilka połączeń telefonicznych, a już następnego dnia wyjechał z Portugalii. Jedno z jego aut bardzo szybko zostało przerejestrowane na kogoś innego, a w jego środku znaleziono dziecięce ubrania… Policja wciąż bada te i inne wątki sprawy. Sytuacji mężczyzny nie poprawia fakt, że odsiaduje on aktualnie wyrok za jeden z wielu gwałtów, których się dopuścił.

Niestety, prokurator z Niemiec poinformował, że dziewczyna najprawdopodobniej nie żyje. „To jest sprawa morderstwa, a nie sprawa zaginięcia. Od początku mówiliśmy, że prowadzimy śledztwo w sprawie morderstwa, a teraz mamy na to dowody” podkreślił w rozmowie z mediami Hans Christian Wolters i dodał, że wysłał rodzicom Maddie list, w którym poinformował ich, że dziewczynka nie żyje. „Nie będziemy wykładać kart na stół i wyjaśniać, skąd wyciągnęliśmy takie wnioski. Ważniejsze jest, żeby śledztwo zakończyło się sukcesem i żebyśmy mieli sprawcę przestępstwa”, tłumaczył prokurator.

Policja zaczęła już przeszukiwać miejsca, w których może być ukryte ciało trzylatki. Oficjalnie nie są znane punkty, które zostaną sprawdzone, ale brytyjskie media dotarły do niepotwierdzonych wieści o tym, że przeszukiwane będą studnie znajdujące się miedzy apartamentem rodziny McCann a ówczesnego mieszkania Niemca. Obie lokalizacje dzieli 30 minut drogi. Nie jest jednak wykluczone, że mężczyzna podróżował z dzieckiem swoim kamperem…

Mamy nadzieję, że kolejne tygodnie przyniosą konkretne odpowiedzi i, jeśli wersja prokuratora jest prawdziwa, rodzice Madeleine będą mogli godnie ją pochować i po raz ostatni się pożegnać.

Sprawa Madeleine McCann z 2007 roku - jak zaginęła?

Przypomnijmy, że Madeleine McCann była najstarszą córką pary brytyjskich lekarzy. Jej młodsze rodzeństwo to bliźnięta Amelie i Sean. Cała rodzina razem z przyjaciółmi spędzała wakacje w portugalskim kurorcie Praia da Luz w regionie Algarve. Wieczorem państwo McCann położyli dzieci spać i wyszli na kolację ze znajomymi. Później zeznali, że regularnie wracali do pokoju, żeby sprawdzić, co u dzieci. Około godziny 22 ich mama zastała łóżko Madeleine puste. Okno w pokoju położonym na parterze było otwarte.

Madeleine McCann kończyłaby w tym roku 17 lat. 

Zaginięcie Madeleine McCann
Fot. Rex Features/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.