Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
Z ŻYCIA GWIAZD

Robert Lewandowski na wspólnym zdjęciu z mamą! 

Piłkarz w poruszający sposób złożył jej życzenia z okazji urodzin…

Olga Figaszewska 23 maja 2019 11:31
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Ich relacja jest wyjątkowa. Po śmierci męża Iwona Lewandowska samotnie wychowywała dwójkę dzieci – Milenę i Roberta. Kapitan polskiej reprezentacji w piłce nożnej bardzo przeżył stratę taty.  W tym czasie młodemu chłopakowi była najbardziej potrzebna męska ręka. Robert Lewandowski zawsze mógł liczyć na wsparcie mamy, zawdzięcza jej to, kim jest dziś. Z okazji urodzin postanowił w wyjątkowy sposób złożyć mamie życzenia.

Robert Lewandowski na wspólnym zdjęciu z mamą

Na Instagramie piłkarza pojawiła się czarno-biała fotografia z jedną z najważniejszych kobiet jego życia. Zdjęcie Robert Lewandowski opatrzył podpisem: „Wszystkiego najlepszego Mamo <3!”.

Fani są zachwyceni gestem piłkarza i w komentarzach również składają życzenia pani Iwonie. ,,100lat dla mamy", ,,Wszystkiego najlepszego dla mamy", ,,Wszystkiego najlepszego oby ten uśmiech zawsze był", czytamy.

Mama Roberta Lewandowskiego o wychowaniu syna

 Jaki jest  syn w oczach matki? Obowiązkowy, szczery, lojalny, prawy, dotrzymuje obietnic. Nigdy nie mówi „ja”, tylko „drużyna”. Ma to po niej i swoim ojcu, jak podkreśla pani Iwona. Czego uczyła przyszłego mistrza? O wszystkim mówiła dwa lata temu w wywiadzie VIVY! Krystynie Pytlakowskiej.

– To Robert odziedziczył po Pani. A co po ojcu?
Po mężu obowiązkowość, chociaż ja też nie cierpię na jej brak, ale też szczerość, lojalność, prawość i sztukę dyplomacji, co jest bardzo ważne też dla sportowca. Wpajaliśmy Robertowi, że sportowiec musi przede wszystkim być uczciwym, lojalnym człowiekiem, rozumieć innych i podzielić się z nimi sukcesem, jak zajdzie taka potrzeba. Nie może być ponad wszystkimi. Robert nigdy więc nie mówił „ja”, tylko „drużyna”. Nie mówił „zdobyłem gola”, tylko „zdobyliśmy”. I podkreślał zasługi zespołu. To mąż mu wpajał od początku. Oboje z mężem trzymaliśmy rękę na pulsie, żeby w razie czego interweniować, gdyby nasze dziecko się źle zachowało. Tylko że to ja byłam osobą od egzekwowania i wytykania tego, co zrobił nie tak. Mój mąż mawiał: „Bo jak się mama dowie…”.

– Wiedziała Pani już wtedy, że Robert jest taki utalentowany?
Od początku czułam, że będzie grał w pierwszej lidze, bo mama grała, ojciec grał i był mistrzem juniorów Europy w judo. Ale że aż tak daleko zajdzie, to nie przypuszczałam. Już się trochę do tego przyzwyczaiłam. Ale z drugiej strony wiem, że jak nie strzeli bramki, żadna tragedia się nie stanie, bo nie tylko on musi strzelać. Ważne, żeby w ogóle wygrali. Wiem, co w piłkarzach siedzi i że życie prywatne też ma wpływ na ich grę, bo może akurat ktoś zachorował czy zmarł, a oni muszą wyjść i grać jak na scenie. Ja też jako nauczycielka muszę odgrywać swoją rolę tak, żeby wszyscy byli zadowoleni, bo wuef to nie zajęcia za karę, tylko nagroda.

My również przyłączamy się do życzeń!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Best wishes Mom❤️ Wszystkiego najlepszego Mamo! ☺️ #happybirthday #stolat

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Robert Lewandowski, Iwona Lewandowska, VIVA! listopad 2017
Fot. Archiwum prywatne

Iwona Lewandowska, VIVA! listopad 2017
Fot. Marta Wojtal

Iwona Lewandowska, VIVA! listopad 2017, main topic
Fot. Marta Wojtal

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!