Z bulionem, imbirem, a może ruskie? Oto ranking najlepszych pierogów świata
Które miejsce zajęły nasze polskie pierogi?
Czy istnieje Boże Narodzenie w Polsce bez pierogów? O to chyba trudno, bo są nieodłącznym elementem świątecznego stołu w polskich domach. Tak się składa, że Taste Atlas przygotował ranking najlepszych pierogów na świecie i chociaż nasze polskie nie wygrały, to zajęły dość wysoką pozycję. Czy to możliwe, że istnieją lepsze pierogi, niż te naszych babć?
Najlepsze pierogi na świecie
Pierogi, choć wydawałoby się, że są polskim daniem, są znane na całym świecie. Podawane z różnymi dodatkami czy nadzienie, potrafią absolutnie skraść podniebienia każdego smakosza. Taste Atlas, przewodnik po kulinariach z całego świata stworzył więc ranking najlepszych pierogów i klusek świata. Jak kształtuje się pierwsza piątka?
1. Siomay, indonezyjskie pierożki rybne gotowane na parze z sosem orzechowym
2. Guotie, chińskie pierożki z mieloną wieprzowiną, kapustą i imbirem
3. Tangbao, chińskie pierożki z bulionem w środku
4. Gyoza hamamatsu, japońskie smażone pierożki
5. Jiaozi, chińskie pierożki
Polskie pierogi w światowym rankingu
Szóste miejsce w światowym rankingu Taste Atlas zdobyły polskie pierogi! Te ukochane przez nas specjały, które najczęściej podajemy z mięsem, gotowanymi ziemniakami i twarogiem, czy jagodami został docenione na arenie międzynarodowej.
„Kiedyś potrawa jedzona przez chłopów, dziś jedno z uwielbianych polskich dań. Każda rodzina ma własną interpretację nadzienia, którą ogranicza wyłącznie wyobraźnia szefa kuchni. Pierogi mogą być słodkie, wytrawne lub pikantne. Do najbardziej popularnych wypełnień zaliczają się m.in. ser, cebula, mięso mielone, grzyby, ziemniaki i kapusta kwaszona. Pierogi na słodko mogą być wypełnione różnymi owocami takimi jak truskawki czy jagody. Zgodnie z tradycją pierogi to jedno z 12 dań, które podawane są na Boże Narodzenie. Wówczas cały posiłek musi być bezmięsny, więc nadzienie zazwyczaj składa się z grzybów i kapusty”. - uargumentował to Taste Atlas.