Diego Armando Maradona, Diego Maradona Junior
Fot. pixathlon / UKSportsPicsLtd/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Syn Diego Maradony jest w ciężkim stanie. 34-latek walczy o życie

O śmieci ojca dowiedział się od dziennikarzy

Olga Figaszewska 28 listopada 2020 13:51
Diego Armando Maradona, Diego Maradona Junior
Fot. pixathlon / UKSportsPicsLtd/REPORTER

Kilka dni temu świat sportu pogrążył się w żałobie. W środę w wieku 60 lat zmarł legendarny piłkarz, Diego Armando Maradona. W raporcie sekcji zwłok stwierdzono, że przyczyną śmierci był „ostry wtórny obrzęk płuc prowadzący do zaostrzenia przewlekłej niewydolności serca". Teraz do fanów sportowca docierają kolejne smutne wieści na temat jego bliskich. Diego Maradona Junior zmaga się z koronawirusem. Stan syna piłkarza pogorszył się po śmierci ojca.

Diego Maradona Junior zmaga się z chorobą

O śmierci ojca dowiedział się od jednego z dziennikarzy. Jego stan znacząco się pogorszył. Teraz Diego Maradona Junior znajduje się na oddziale intensywnej terapii w szpitalu Cotugno w Neapolu. Od kilku tygodniu 34-latek walczy z koronawirusem. Pozytywny wynik na COVID-19 odebrał 5 listopada. 

„Niestety słynny prezenter telewizyjny odnalazł jego telefon, aby poznać jego reakcję. Tak Diego junior dowiedział się, że stracił tatę. Zostawcie chłopaka w spokoju", napisał na Twitterze oburzony dziennikarz CNN, Tancredi Palmer.

Diego Maradona junior jest nieślubnym dzieckiem piłkarza i włoskiej modelki Cristiny Sinagry. Syn Maradony odziedziczył po nim talent do sportu.  Jednak Diego długo nie przyznawał się do syna. Przełom w ich relacjach nastąpił dopiero w 2016 roku. To wtedy zaprosił syna na pojednawczą kolację.

,,Jesteś moim synem. Jestem bardzo szczęśliwym. Kocham cię i widzę, że jesteś do mnie bardzo podobny”, miał powiedzieć.

Od tamtej pory utrzymywali ze sobą stały kontakt. 

Źródło: sportowefakty.wp.pl, TVP Sport

Diego Armando Maradona, Diego Maradona Junior
Fot. Rex Features/East News

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.