Piotr Trojan
Fot. Mateusz Grochocki/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Po publicznym coming oucie Piotr Trojan dostawał pogróżki: „Ryzykowałem totalnie"

Dziś strzeże prywatności

Rafał Kowalski 1 lipca 2023 14:55
Piotr Trojan
Fot. Mateusz Grochocki/East News

Jego rola w filmie o księdzu Janu Kaczkowskim wyciskała łzy. Prywatnie Piotr Trojan musiał wiele przejść. Wszystko przez orientację, którą publicznie wyjawił kilka lat temu. Polska zmienia się nieustannie, ale w tamtym czasie artysta bał się o swoje bezpieczeństwo. Uważa, że wiele ryzykował.

Piotr Trojan o coming oucie przed publicznością

Choć od wywiadów, w których ulubieniec widzów opowiadał o swoich prywatnych sprawach, minęło już kilka lat, na koniec miesiąca dumy – czerwca – przypomniały pełne emocji wspomnienia Piotra Trojana. Był rok 2015, kiedy to w TR Warszawa pojawiło się przedstawienie „Grind/r”. O tej specyficznej aplikacji nikt wcześniej nie odważył się tak odważnie opowiedzieć. Dlatego też o przedstawieniu z Piotrem Trojanem było bardzo głośno.

Opowiadając o Grindrze i przy okazji robiąc publiczny coming out, aktor dostawał pogróżki. „Ryzykowałem totalnie, bo wystawiając spektakl, postronni ludzie dowiedzieli się o Grindrze i o mnie, zdradziłem wiele rzeczy. Najbardziej bałem się, że będę teraz obrywał na ulicy. Dostaję już i pogróżki, i żale. Ale nie żałuję”, mówił Piotr Trojan w Newsweeku.

Artysta musiał też tłumaczyć heteroseksualnym aktorom, czym tak naprawdę charakteryzuje się aplikacja popularna wśród gejów. „Pokazywałem im, jak to działa, jak wyglądają takie spotkania, to był dla nich zupełnie nowy świat. Tłumaczyłem im, że w tych wszystkich perwersyjnych spotkaniach podświadomie chodzi o zatrzymanie kogoś na całe życie, że taka myśl pojawia się z tyłu głowy”, opowiadał portalowi I-d.vice.com.

Piotr Trojan
Fot. Lukasz Dejnarowicz / Forum

Piotr Trojan prywatnie

Dziś ulubieniec widzów ceniony jest przede wszystkim za role teatralne, serialowe i filmowe. Jego udział w produkcji o księdzu Janu Kaczkowskim został okrzyknięty przez wielu ogromnym sukcesem.

Ale większa popularność wcale nie oznacza w przypadku Piotra Trojana większej otwartości w kontaktach z dziennikarzami. Artysta trzyma swoją prywatność dla siebie. „Bardzo lubię to, że to życie jest moje, prywatne, a nie jest życiem portali plotkarskich. Nigdy nie chciałbym dostawać pracy za to, że z kimś jestem w związku lub z kimś się rozstałem. Chciałbym dostawać propozycje za moją pracę, osiągnięcia, wrażliwość, za mój talent, a nie za to, co pokazuję. Zawsze będę tego strzegł”, mówił portalowi cozatydzien.tvn.pl.

Serdecznie pozdrawiamy! 

ZOBACZ TEŻ: Rodzice nie okazywali mu miłości. Olivier Janiak usłyszał od mamy ''kocham'', gdy miał 30 lat

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.