Z ŻYCIA GWIAZD

Jak dziś wygląda i co robi Piotr Galiński? Dziewięć lat temu zniknął z Tańca z gwiazdami!

Od tamtej pory, poza tańcem, ma też inną pasję…

Rafał Kowalski 10 grudnia 2020 16:03

Kilkanaście lat temu, kiedy Taniec z gwiazdami emitowany w TVN i święcił największe triumfy, trudno było sobie wyobrazić program bez „Czarnej Mamby” czy Piotra Galińskiego w jury. Ale gdy program przeszedł do Polsatu, lubianego choreografa już w nim nie było. Co dziś robi 61-letni Piotr Galiński?

Jak wygląda dziś Piotr Galiński z jury Tańca z gwiazdami?

Przez trzynaście edycji oceniał uczestników ulubionego show Polaków, ale kiedy program przejęła telewizja Polsat, usunął się w cień. Od tamtego czasu Piotr Galiński, o którym mowa, poświęcił się pracy sędziego i choreografa. W 2013 roku surowy juror Tańca z gwiazdami został także prowadzącym programu kulinarnego Taniec z garami, który emitowany był na kanale TVR. To kolejna aktywność związana z gotowaniem, której po wydaniu książki kucharskiej, podjął się ulubieniec widzów.

Jedyny powrót do telewizji, na jaki zdecydował się Piotr Galiński, miał miejsce w 2016 roku i również był związany z kulinariami. 61-latek zdecydował się zostać uczestnikiem specjalnej edycji Top Chefa, w której gotowały gwiazdy. Galiński nie nacieszył się jednak długo udziałem w programie, bo zajął 8 miejsce na 13 możliwych.

Dziś zajmuje się czymś zupełnie innym. Prowadzi ekogospodartwo pod Mrągowem, które cieszy się sporym sukcesem. Były juror tanecznego show jest jednym z najbardziej znanych na Mazurach... hodowców kur! A dokładniej zielononóżek kuropatwianych, bardzo cenionej polskiej rasy.

Czy możliwe, że gwiazdor wróci do pracy przed kamerą? Wątpliwe. Jeszcze za czasów największej popularności opowiadał o tym, że telewizja to nie jego żywioł. „Nie jestem człowiekiem, który łączy przyszłość z telewizją. Absolutnie, to był bardzo miły epizod w moim życiu. Ja nie zabiegam jakoś specjalnie o popularność, wręcz odwrotnie, odmawiam”, mówił Galiński dziennikarzom Be Slow.

W naszej galerii możesz sprawdzić, jak zmienił się Piotr Galiński. Brakuje go w Tańcu z gwiazdami? ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?