Od tamtej pory, poza tańcem, ma też inną pasję…

Rafał Kowalski 20 września 2021 15:53

Kilkanaście lat temu, kiedy Taniec z gwiazdami emitowany w TVN i święcił największe triumfy, trudno było sobie wyobrazić program bez „Czarnej Mamby” czy Piotra Galińskiego w jury. Ale gdy format przeszedł do Polsatu, lubianego choreografa już w nim nie było. Co dziś robi 62-letni Piotr Galiński?

Piotr Galiński z jury Tańca z gwiazdami - kariera

Przez trzynaście edycji oceniał uczestników ulubionego show Polaków, ale kiedy program przejęła telewizja Polsat, usunął się w cień. Od tamtego czasu Piotr Galiński, o którym mowa, poświęcił się pracy sędziego i choreografa. W 2013 roku surowy juror Tańca z gwiazdami został także prowadzącym programu kulinarnego Taniec z garami, który emitowany był na kanale TVR. To kolejna aktywność związana z gotowaniem, której po wydaniu książki kucharskiej, podjął się ulubieniec widzów.

Jedyny powrót do telewizji, na jaki zdecydował się Piotr Galiński, miał miejsce w 2016 roku i również był związany z kulinariami. 62-latek zdecydował się zostać uczestnikiem specjalnej edycji Top Chefa, w której gotowały gwiazdy. Galiński nie nacieszył się jednak długo udziałem w programie, bo zajął 8 miejsce na 13 możliwych.

Czytaj także: Tworzyli jedną z najpiękniejszych par. Dlaczego Beata Tyszkiewicz i Andrzej Wajda rozstali się?

Co dziś robi Piotr Galiński? Nowe zdjęcia

Dziś na co dzień ulubieniec widzów zajmuje się czymś zupełnie innym. Prowadzi ekogospodartwo pod Mrągowem, które cieszy się sporym sukcesem. Były juror tanecznego show jest jednym z najbardziej znanych na Mazurach... hodowców kur! A dokładniej zielononóżek kuropatwianych, bardzo cenionej polskiej rasy.

O swojej hodowli, dwóch hektarach lasu, ale i ogromnej ośmiohektarowej działce kupionej już w 1998 roku pod dom i ogród, gwiazdor opowiadał w zeszłym roku z wielką pasją. „Podobają mi się te dwa światy – tańca i wsi. O godzinie 9 pracuję jeszcze przy kurach, o 11 wsiadam w samochód, bo o 16 zaczynam próby w Warszawie. Możliwość łączenia tych dwóch światów to chyba moje szczęście. I czasami przekleństwo”, czytaliśmy w Dużym Formacie.

W tym samym wywiadzie 62-latek wyznał, że choć działkę i dom pod Mrągowem ma już długie lata, wciąż w jego okolica dzieli się na lokalesów i ludzi przyjezdnych. Piotr Galiński ma jednak wielu przyjaciół, którzy zawsze pomagają mu w potrzebie. Nie lubi jednak, gdy do wynajmowanych przez niego pokoi trafiają Ci, którzy nie chcą odpocząć blisko natury, a przede wszystkim zrobić sobie z nim zdjęcie. „Traktują mnie jak trofeum. Mówią: „Mam już fotkę domu Lewandowskiego, mam i Mellera, a teraz mam i pana!". Tamtych dwóch znanych panów ma tu w okolicy domy”, wytłumaczył były juror Tańca z gwiazdami. 

Czytaj także: Córka Zbigniewa Wodeckiego wspomina ostatnie chwile z tatą: „Do tragedii doszło nagle...”

Czy możliwe, że gwiazdor wróci do pracy przed kamerą? Wątpliwe. Jeszcze za czasów największej popularności opowiadał o tym, że telewizja to nie jego żywioł. „Nie jestem człowiekiem, który łączy przyszłość z telewizją. Absolutnie, to był bardzo miły epizod w moim życiu. Ja nie zabiegam jakoś specjalnie o popularność, wręcz odwrotnie, odmawiam”, mówił Galiński dziennikarzom Be Slow.

W naszej galerii możesz sprawdzić, jak zmienił się Piotr Galiński. Brakuje go w Tańcu z gwiazdami? 

1/7
PIOTR GALIŃSKI
Copyright @VIPHOTO/East News
1/7

Piotr Galiński był jednym z ulubionych jurorów programu „Taniec z gwiazdami”.

2/7
jury „Taniec z gwiazdami” 2010: IWONA PAVLOVIC, ZBIGNIEW WODECKI, BEATA TYSZKIEWICZ, PIOTR GALINSKI
Copyright @Andrej Porochnenko/East News
2/7

Sprawiedliwie oceniał występy gwiazd aż w dwunastu edycjach tanecznego show.

3/7
Piotr Galiński, Viva! 9/2007
Copyright @Szymon Szcześniak
3/7

Kiedy Piotr Galiński postanowił zrezygnować z programu, okazało się, że taniec nie jest jego jedyną pasją – uwielbia gotować.

zdj.: sesja dla magazynu VIVA!, 2007 rok

4/7
Piotr Galiński, Viva! 9/2007
Copyright @Szymon Szcześniak
4/7

Po zakończeniu przygody z „Tańcem z Gwiazdami” powrócił na małe ekrany tylko na chwilę. Wziął udział w specjalnej edycji „Master Chefa” dla gwiazd.

zdj.: sesja dla magazynu VIVA!, 2007 rok

5/7
Piotr Galiński, Viva! 9/2007
Copyright @Szymon Szcześniak
5/7

Tancerz nie myśli o kontynuowaniu kariery telewizyjnej. Dziś poświęca się zupełnie innemu zajęciu.

zdj.: sesja dla magazynu VIVA!, 2007 rok

6/7
Piotr Galiński, Viva! 9/2007
Copyright @Szymon Szcześniak
6/7

Piotr Galiński jest uznanym hodowcą kur na Mazurach. Prowadzi ekogospodarstwo, które przynosi mu mnóstwo satysfakcji.

zdj.: sesja dla magazynu VIVA!, 2007 rok

7/7
Piotr Galiński w 2019 roku
Copyright @INSTAGRAM @polskaorganizacjatanca
7/7

Pomimo sporych zmian w życiu, Piotr Galiński nie zapomina o swojej drugiej pasji – tańcu. Chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi, jak na zdjęciu z 2019 roku.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.