wesele-trendy-2021-mikrowesele-jak-urzadzic-2
Fot. Adobe.Stock.com
O TYM SIĘ MÓWI

Czy na weselach będą obowiązywać większe obostrzenia? 

Do jakich zasad należy się dostosować?

Redakcja VIVA! 14 sierpnia 2020 10:06
wesele-trendy-2021-mikrowesele-jak-urzadzic-2
Fot. Adobe.Stock.com

Z dnia na dzień wzrasta liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia zadecydowało o wprowadzeniu ograniczeń w najbardziej zagrożonych strefach: czerwonych i żółtych. Obostrzenia dotyczą także wesel i liczby osób zgromadzonych na uroczystości.

Wesela w czasie pandemii źródłami zakażeń

Organizacja przyjęć weselnym w tym czasie jest szczególne ryzykowne. Tydzień temu Ministerstwo Zdrowia w wydanym szeregu obostrzeń, zawarło zapis o zmniejszeniu liczby gości na weselach  - do 50 (strefa czerwona) i 100 (strefa żółta) osób.

Okazuje się, że mimo obostrzeń w czerwonych strefach, ludzie decydują się na wyprawianie przyjęć na obszarach z mniejszymi restrykcjami. To zwiększa ryzyko zachorowań na koronawirusa i przyczynia się do powstawania nowych ognisk.

Takich zachowań nie popierają lekarze. Jak mówił prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski w rozmowie z Medexpressem, takie działanie z punktu widzenia epidemiologicznego nie ma sensu.

„Na uroczystościach weselnych większość osób pochodzi z danej strefy. Organizowanie imprezy w innym miejscu może spowodować powstanie nowych ognisk zachorowań na koronawirusa”, mówił.

Dostosowywanie się do przepisów pomogłoby w ograniczeniu zachorowań na koronawirusa. Nie należy zapominać o tym że epidemia wciąż trwa.

„Wystarczy, że na weselu będzie jedna zakażona osoba. Po wypiciu kilku kieliszków alkoholu ludzie stają się rozluźnieni i przestają zachowywać jakikolwiek dystans. Wtedy najłatwiej się zarazić koronawirusem”, dodał dr Michał Sutkowski.

Właściciele domów weselnych starają się zapewnić gościom i pracownikom bezpieczne warunki. Ale każdy zgodnie przyznaje, że do dystansu stosują się nieliczni.

„Mierzymy temperaturę, mamy rozstawione dystrybutory z płynem odkażającym, obsługa się stara przecierać wszystkie klamki. Obsługa chodzi w maseczkach, podobnie ja idąc przez salę noszę przyłbicę”, mówiła w rozmowie z serwisem money.pl właścicielka jednego z domów weselnych w powiecie nowosądeckim (obszar objęty czerwoną strefą).

„Wesele to żywioł trudny do upilnowania. Nikt z gości nie stosuje dystansu. Wystarczy, że goście wypiją kieliszek, dwa i obawy związane z pandemią mijają”, dodała.

Źródło: Medonet.pl, Money.pl

wesele-po-koronawirusie-jak-organizowac-3
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.