Zaginięcie Madeleine McCann
Fot. Rex Features/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Pojawiły się nowe tropy w sprawie Madeleine McCann?

Śledztwo zostało przedłużone o kolejny rok...

Weronika Kostyra 6 czerwca 2019 17:48
Zaginięcie Madeleine McCann
Fot. Rex Features/East News

Tajemniczego zaginięcia Madeleine McCann do tej pory budzi nie zostało wyjaśnione. 3 maja w 2007 roku trzyletnia dziewczynka zniknęła z pokoju hotelowego podczas rodzinnych wakacji w Portugalii. Policja od lat prowadzi śledztwo. Istnieje wiele hipotez, na temat tego, co stało się z Madeleine. Co pewien czas pojawiają się nowe tropy, lecz dotąd żaden z nich nie przyniósł odpowiedzi.

Co stało się z Madeleine McCann?

Madeleine McCann była najstarszą córką pary brytyjskich lekarzy. Jej młodsze rodzeństwo to bliźnięta Amelie i Sean. Cała rodzina razem z przyjaciółmi spędzała wakacje w portugalskim kurorcie Praia da Luz w regionie Algarve. Wieczorem państwo McCann położyli dzieci spać i wyszli na kolację ze znajomymi. Później zeznali, że regularnie wracali do pokoju, żeby sprawdzić, co u dzieci. Około godziny 22 ich mama zastała łóżko Madeleine puste. Okno w pokoju położonym na parterze było otwarte.

O sprawie i śledztwie go dotyczącym było głośno na całym świecie, jednak w ciągu 12 lat nie udało się ustalić, co stało się z dziewczynką. Mówi się, że jej zaginięcie to jedna z najbardziej tajemniczych spraw XXI wieku. Śledczy nie ustają jednak w wysiłkach. Być może wkrótce dojdzie do przełomu. Właśnie ujawniono, że oficjalne brytyjskie śledztwo zostanie przedłużone o kolejny rok i zostanie na nie przeznaczone 300 tysięcy funtów. Nie stało by się to, gdyby brakowało nadziei oraz tropów, który wymagałyby dalszej pracy. Do tej pory na poszukiwania Madeleine McCann przeznaczono 11,8 miliona funtów.

Niedawno odkryto między innymi, że w śledztwie pojawił się nowy podejrzany. To 48-letni niemiecki morderca i pedofil Martin Ney. Przestępca od 2012 roku odbywa karę dożywocia za trzy zabójstwa chłopców – 13-letniego Stefana Jahra w 1992 roku, 8-letniego Dennisa Rostela w 1995 roku i 9-letniego Dennisa Kleina w 2001 roku. Był także podejrzewany o dwa inne morderstwa, nie było na to jednak wystarczających dowodów. Kiedy zaginęła Madeleine Martin Ney znajdował się w Portugalii w regionie Algarve. Mimo że policja przesłuchiwała znanych sobie pedofilów, Niemiec nie trafił do kręgu podejrzanych. Dopiero kiedy został aresztowany w Niemczech zainteresowali się nim śledczy badający sprawę zaginięcia Madeleine McCann.

Czy już niedługo poznamy prawdę? 

Madeleine McCann, rodzice zaginionej dziewczynki
Fot. LEON NEAL/East News

Zaginięcie Madeleine McCann
Fot. Rex Features/East News

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.