Irena Dziedzic
Fot. TRICOLORS/East News
POŻEGNANIE

Nie żyje Irena Dziedzic. Dziennikarka i prezenterka miała 93 lata...

„Inteligencja, klasa, perfekcja, zawoalowana złośliwość, ironia”

Weronika Kostyra 12 stycznia 2019 17:21
Irena Dziedzic
Fot. TRICOLORS/East News

Irena Dziedzic była dziennikarką i prezenterką telewizyjną, prawdziwą legendą czasów PRL. Miała 93 lata. Zmarła w listopadzie, jednak informacja o jej śmierci nie została podana mediom. Jej pogrzeb odbędzie się 14 stycznia.

Irena Dziedzic nie żyje

Irena Dziedzic zmarła 5 listopada 2018 roku w wieku 93 lat. Była twórczynią pierwszego polskiego programu typu talk-show Tele-Echo. Przez kilka lat była jedną z prowadzących Dziennik Telewizyjny. Zagrała też w dwóch filmach: Wystąpiła w dwóch filmach: Jutro premiera (1962) i Polowanie na muchy (1969). Jako dziennikarka wystąpiła w serialu Wojna domowa (1965).

O jej śmierci poinformował miesięcznik Więź. Informację na Facebooku umieścił Andrzej Luther. „Umarła IRENA DZIEDZIC, największa gwiazda polskiej telewizji w czasach PRL. Inteligencja, klasa, perfekcja, zawoalowana złośliwość, ironia - wszystko to fantastycznie łączyła w sobie. Była prekursorką telewizyjnych programów show; jej Tele-Echo oglądała cała Polska, i trzeba przyznać, że jakby porównać jej programy z dzisiejszymi celebryckimi rozmówkami, to widoczna jest przepaść. Wiem, inne były czasy, ale Dziedzic świadomie robiła swój program dla inteligencji. Prowadziła wiele festiwali w Sopocie i Opolu. Była niełatwym człowiekiem, twardym, pewnym siebie; można o niej napisać: miała charakter!”, czytamy.

Jej pogrzeb odbędzie się 14 stycznia o godzinie 13.00 w Laskach. 

Irena Dziedzic
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Irena Dziedzic
Fot. TRICOLORS/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.