Maksymilian Seweryn, Andrzej Seweryn, WARSZAWA 27.09.2016 PREMIERA FILMU PT. OSTATNIA RODZINA
Fot. VIPHOTO/East News
DZIECI GWIAZD

Najmłodszy syn Andrzeja Seweryna robi karierę w Polsce i za granicą. Kim jest Maximilien Seweryn? 

„Nie od razu chciałem zostać aktorem”, mówił syn słynnego artysty

Olga Figaszewska 28 listopada 2022 16:01
Maksymilian Seweryn, Andrzej Seweryn, WARSZAWA 27.09.2016 PREMIERA FILMU PT. OSTATNIA RODZINA
Fot. VIPHOTO/East News

Najmłodsza pociecha Andrzeja Seweryna poszła w ślady znanego taty. Maximilien ma na swoim koncie wiele sukcesów. Związał swoje życie z muzyką i sztuką. Początkowo nic nie wskazywało na to, że będzie podzielał pasję Andrzeja Seweryna. „Zamierzałem iść na architekturę albo astronomię. Stanęło jednak na tym, co robi większość członków naszej patchworkowej rodziny”, wyznał w jednym z wywiadów. Jak dzisiaj wygląda jego życie?

Kim jest Maximilien Seweryn – najmłodszy syn Andrzeja Seweryna?

Andrzej Seweryn jest tatą trójki pociech. Z małżeństwa z Krystyną Jandą doczekał się córki Marii Seweryn. Z kolei z Laurence Bourdil wspólnie powitali na świecie syna Yanna. Maximilien Seweryn jest owocem czwartego małżeństwa Andrzeja Seweryna z libańską aktorką Mireille Maalouf.  Dzieci słynnego artysty idą w ślady taty. Teraz głośno zrobiło się o najmłodszej pociesze ulubieńca widzów.

Maximilien Seweryn na co dzień mieszka we Francji. Od najmłodszych lat przyglądał się pracy rodziców. Oboje zaszczepili w nim miłość do sztuki, a jednak 32-latek wyznał, że na początku zupełnie nie wiązał swojej przyszłości z pasją rodziców. Dopiero jako nastolatek zaczął myśleć o tym na poważnie. „Urodziłem się, mieszkałem i wychowywałem we Francji, ale już od dziecka regularnie przyjeżdżałem do Polski odwiedzać rodzinę, spotykać się z babcią, z ciotkami. Mój tata był wtedy uznanym członkiem teatru La Comédie Française, ale wciąż miał silne więzi z Polską, więc uczestniczyliśmy też w życiu artystycznym Warszawy. Nie pamiętam jednego momentu, który by mi jakoś szczególnie uświadomił pozycję mojego taty na polskiej scenie teatralno-filmowej. Może dlatego, że kino i teatr były obecne w moim życiu na co dzień. W końcu artystą jest nie tylko ojciec, ale też moja mama. Oboje często zabierali mnie i mojego brata na próby do teatru czy na plan filmowy, tam się zresztą poznali”, wyznał syn ulubieńca widzów w rozmowie z portalem wysokieobcasy.pl.

„Nie zmienia to faktu, że nie od razu chciałem zostać aktorem, zupełnie nie miałem takich planów. Początkowo zamierzałem iść na architekturę albo astronomię. Stanęło jednak na tym, co robi większość członków naszej patchworkowej rodziny”, dodawał w tym samym wywiadzie.

Jakiś czas temu w Dzień Dobry TVN opowiedział o tym, jak zaczęła się jego przygoda ze sceną. Został absolwentem Guildhall School of Music & Drama w Londynie. „Jak byłem mały, w ogóle nie myślałem o tym, by być aktorem, grać w kinie czy w teatrze. Chciałem być architektem, astronautą czy archeologiem. Zmieniło się to dopiero kiedy miałem 15 lat. Trafiłem wtedy do zespołu rockowego i zaczęła kręcić mnie możliwość grania, śpiewania i interpretacji piosenek przed publicznością. Potem przerwałem studia na uniwersytecie, by poświęcić się teatrowi”, wyjaśniał reporterce.

A jakie Maximilien ma relacje ze swoim słynnym tatą? „Jesteśmy dobrymi przyjaciółmi, żeby nie powiedzieć kumplami. Dobrze mieć w nim kompana, który jak mało kto rozumie tajniki tego zawodu, wie, z czym się mierzę, rozumie wszystkie moje rozterki, decyzje czy frustracje. Szczęśliwie o tym samym mogę porozmawiać z Marysią, która też wykonuje ten zawód i doskonale wie, z czym się mierzę”, czytamy w wywiadzie z wysokieobcasy.pl. Dodał również, że miał okazję pojawić się z tatą w tej samej produkcji. „Pierwszy raz zagraliśmy razem w »Zemście« Andrzeja Wajdy, gdzie tata grał Rejenta Milczka. Ja też, dosyć przypadkowo, dostałem tam epizod – zagrałem pomocnika kowala. To była mała rola, prawie niezauważalna w filmie, i znów nie miałem wspólnych scen z tatą, ale dla 13-letniego chłopaka to było niezwykłe przeżycie móc patrzeć, jak na planie razem pracują takie tuzy kina, jak Andrzej Wajda, Roman Polański czy mój tata [...] Co ciekawe, mój ojciec pojawia się też w serialu „Rojst” w reżyserii Janka, a ja podkładam głos w jego francuskim tłumaczeniu i nie zgadniesz, kogo tam dubbinguję! Faceta, który grozi postaci granej przez tatę. To było dziwne, acz bardzo ciekawe doświadczenie”, wyznał w tej samej rozmowie.

Zobacz też: Wojciech Modest Amaro z rodziną w "Pytaniu na Śniadanie'' opowiadają o głębokim nawróceniu

Andrzej Seweryn, synowie, 2004
Fot. TRICOLORS/East News

Andrzej Seweryn z żoną i synami: Yannem i Maksymilianem, 19.10.2004 rok

Maksymilian Seweryn, Andrzej Seweryn, Jan Seweryn, 2011 rok
Fot. Niemiec/AKPA

Maximilien Seweryn, Andrzej Seweryn, Yann Seweryn, 2011 rok

Maksymilian Seweryn, 2016 rok
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Maximilien Seweryn, 2016 rok

Maximilien Seweryn — kariera

Maximilien ma na swoim koncie wiele kreacji filmowych i teatralnych. Jako nastolatek pojawiał się też w polskich produkcjach. Jednym z najważniejszych projektów w jego karierze jest udział w „Notre-Dame płonie”, gdzie wcielił się w jedną z głównych postaci. O kulisach pracy opowiadał jakiś czas temu w reportażu Dzień Dobry TVN.

„To były ciężkie fizycznie zdjęcia. Przede wszystkim musieliśmy grać w ogniu. Niektóre części katedry zostały dokładnie zrekonstruowane. W belkach umieszczono choćby miedziane rury — dokładnie tak, jak w północnej baszcie. Dzięki temu podczas zdjęć belki można było zapalać i gasić. Graliśmy w żywym ogniu, temperatury sięgały ponad 100 stopni. Oczywiście mieliśmy na sobie pełny strój strażaka”, relacjonował.

W sierpniu tego roku Maximilien Seweryn pojawił się w Polsce w związku z premierą filmu. Wówczas na czerwonym dywanie pozował do zdjęć z Marią Seweryn. 

Zobacz też: Filip Chajzer po raz pierwszy na wspólnym zdjęciu z narzeczoną. Tak wygląda Julia

Maximilien Seweryn, Maria Seweryn,
Fot. Baranowski/AKPA

Maximilien Seweryn, Maria Seweryn, "Notre-Dame płonie" - pokaz prasowy filmu, 2022

Maximilien Seweryn,
Fot. Baranowski/AKPA

Jak zdradzał kilka miesięcy temu w rozmowie z Dzień Dobry TVN, wkrótce pojawi się także w produkcji, którą reżyseruje Jan Holoubek. Niewykluczone, że coraz częściej będzie gościł w polskim kinie. „Dostałem angaż do najnowszego filmu Janka „Doppelgänger". Gra tam też mój tata, choć nie mamy wspólnych scen. Cała akcja dzieje się w latach 80. i skupia wokół działalności „Solidarności" i wydarzeń na Wybrzeżu. Wcielam się we francuskiego reportera, który przejeżdża do Polski zrelacjonować te wydarzenia. Na razie nie mogę powiedzieć o wiele więcej, choć zgaduję, że już sam tytuł (pol. „Sobowtór") zdradza całkiem sporo. Dodam tylko, że pracujemy na naprawdę dobrze skonstruowanym scenariuszu, ze świetną obsadą i mamy już za sobą zdjęcia w kilku polskich miastach, co dodatkowo mi uświadomiło, jak pięknym krajem jest Polska”, wyznał w rozmowie z wysokimiobcasami.pl.

„Polska ma wielkich reżyserów i mnóstwo ciekawych historii. […] Mam ogromne szczęście, że jestem częścią tego projektu, bo myślę, że jest naprawdę świetny”, dodawał.    

Oprócz kariery aktorskiej Maximilien rozwija także swoją pasję muzyczną. Wspólnie z przyjaciółmi tworzy zespół Buffalo Clash. Dwa lata temu na rynku ukazał się ich pierwszy krążek. „Muzyka, teatr i kino bardzo się uzupełniają. Ja na pewno nigdy nie mógłbym na zawsze porzucić muzyki, ale też nigdy nie pogodziłbym się ze stratą tych przepięknych tekstów w teatrze i możliwości pracy z największymi reżyserami i aktorami na dużym ekranie”, dodawał.  

Źródło: Dzień Dobry TVN

Czytaj też: Ewa Błaszczyk z nadzieją o stanie zdrowia córki Oli. „Jest jeszcze jakiś inny plan”

Maksymilian Seweryn, Andrzej Seweryn, WARSZAWA 27.09.2016 PREMIERA FILMU PT. OSTATNIA RODZINA
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Maximilien Seweryn, Andrzej Seweryn, Warszawa 27.09.2016 rok, Premiera Filmu Ostatnia Rodzina  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.