EN_01004642_0008, Monika Urlik, 2012 rok
Fot. Tomasz Urbanek/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Monika Urlik podbiła serca fanów w 1. edycji The Voice of Poland. Jak dziś wygląda jej życie?

„Scena, śpiew to mój żywioł, moje życie”

Olga Figaszewska 3 stycznia 2022 18:51
EN_01004642_0008, Monika Urlik, 2012 rok
Fot. Tomasz Urbanek/East News

Wyrazisty głos, niezwykły talent i wrażliwość... W swojej muzyce łączy soul, R&B i pop. Monika Urlik szybko podbiła serca fanów. Wokalistka i autorka tekstów zyskała popularność udziałem w pierwszej edycji The Voice of Poland. Chociaż nie wygrała muzycznego show, to dla wielu była faworytką programu. Jak dziś wygląda jej życie? Co słychać u Moniki Urlik?

Zjawiskowy głos Moniki Urlik

Odkąd pamięta, muzyka była jej bliska. Jako mała dziewczynka zaczęła grać na skrzypcach. Kształciła się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Dzierżonowie, a następnie w Państwowym Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. To wtedy na jej koncie pojawiły się pierwsze tytuły i osiągnięcia zdobyte na festiwalach piosenek.

Udział w programie Szansa na sukces przyniósł jej kolejne wyróżnienie. W 2002 sięgnęła po drugie miejsce w finale.  Nie poddawała się i wciąż rozwijała umiejętności wokalne. W kolejnych latach, Monika Urlik szlifowała swój talent w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Na horyzoncie pojawiły się kolejne konkursy (Vena Festival, TOPtrendy).  W 2006 roku brała udział w nagrywaniu w płyty Tedego, a jej głos możemy podziwiać w dwóch utworach: Blask i Jakby jutra miało nie być. Monika Urlik na każdym kroku udowadnia, że jest wszechstronnie uzdolnioną artystką – śpiewa, pisze teksty piosenek, gra. W wywiadach podkreśla, że inspiracje czerpie z życia, zdarzeń i towarzyszących jej na co dzień emocji.

Zobacz też: Osiem lat temu wygrała 2. edycję The Voice of Poland. Co dziś słychać u Natalii Sikory?

Monika Urlik, Magdalena Mielcarz, The Voice of Poland, 2011, półfinał programu
Fot. Jan KUCHARZYK/East News

Monika Urlik i Magdalena Mielcarz, The Voice of Poland, 2011 rok, półfinał programu

„Jest to trudny zawód, trudna pasja, nieraz zamykane były przede mną drzwi do radia, wytwórni. Myślę, że upór, wytrwałość, ciężka praca i talent pomogły zrealizować mi kilka marzeń. […] Scena, śpiew to mój żywioł, moje życie. Tam czuję się doskonale, zamykam oczy, wchodzę w swój świat, w świat moich opowieści, słów, dźwięków i mogę wyrzucić z siebie emocje, dobre i złe doświadczenia”, podkreślała artystka w wywiadzie dla Petronews.pl.

Rok 2011 był przełomem w jej karierze. Monika Urlik spróbowała swoich sił, startując w przesłuchaniach do muzycznego show. Chciała pokazać swoje umiejętności i muzykę, którą tworzy. Udało się!  W The Voice of Poland zachwyciła publiczność i jurorów. W drużynie Adama Nergala Darskiego dotarła do półfinału. Była uważana za faworytkę show. Niestety, nie miała okazji wystąpić w finale. 

„Od początku traktowałam program bardziej jako przygodę niż próbę sprawdzenia swoich sił. Miałam już na koncie kilka pięknych momentów, takich jak Vena Pepsi Festiwal czy Top Trendy. Jednak program pokazał mi, że publiczność pokocha to, co mam do zaoferowania i to, kim jestem na scenie”, mówiła Monika Urlik w rozmowie z Kulturatka.pl o swoich emocjach związanych z uczestnictwem w programie.

Przeczytaj też: Juan Carlos Cano wygrał 4. edycję The Voice of Poland. Jak wygląda jego życie po udziale w show?

Monika Urlik, 2014 rok
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

SuperDebiuty, 51. KFPP w Opolu 2014 rok

Artystka zaznaczała, że to była dla niej niesamowita przygoda, a sam program jest według niej najciekawszym spośród dostępnych formatów. Następnie Monika Urlik wystąpiła w programie Bitwa na głosy. W 2014 roku pojawił się na rynku jej pierwszy album „Nie wie nikt”. W tym samym roku  zachwycała  na koncercie SuperDebiutów na 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W 2018 roku Monika Urlik zakwalifikowała się do finału eliminacji 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Artystka z piosenką Momentum zajęła trzecie miejsce. „To jest bardzo ciekawa historia, ponieważ nie zamierzałam zgłaszać swojej propozycji, a w międzyczasie pracowałam nad kolejną swoją piosenką. Okazało się, że szwedzki duet sióstr producentek poszukuje wokalistki do zaśpiewania ich utworów. Zgodziłam się i gdy usłyszałam „Momentum” wiedziałam, że to ta piosenka. Nagrałam, oddałam, zgłosiłam. I jestem! Mam nadzieję, że piosenka będzie się podobać, ponieważ ma charakter i przesłanie”, wspominała artystka [cytat za przeambitni.pl]

Dla Moniki Urlik największym zawodowym marzeniem jest to, by nigdy nie zatraciła przyjemności z tworzenia muzyki. „Abym nigdy nie zgubiła fascynacji jaką daje mi śpiew, poszukiwanie dźwięków. Reszta sama się ułoży”, zwierzała się w spamagazine.pl.

Wokalistka cały czas jest aktywna zawodowo. Występuje, komponuje, pisze teksty piosenek. Rok temu wypuściła nową piosenkę Oceany. 

Zobacz też: Anna German była boginią, Rosjanie nazwali nawet jej imieniem jedną z asteroid. Wypadek wszystko zmienił

Eurowizja 2018 - krajowe eliminacje, Monika Urlik, 2018 rok
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Monika Urlik - Krajowe eliminacje do Konkursu Eurowizji 2018

Monika Urlik, 2020 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Monika Urlik w 2020 roku, próba spektaklu The Show

Monika Urlik prywatnie. Jak wygląda jej życie?

Monika Urlik prywatnie jest szczęśliwą mamą i partnerką. Artystka jest związana z muzykiem, Konradem Skowrońskim. Wspólnie wychowują czwórkę pociech.

Wokalistka jest bardzo aktywna na Instagramie. Tam dzieli się z obserwatorami fragmentami swojego życia i informuje o zawodowych poczynaniach. Niedawno opublikowała nagranie ze wspólnego koncertowania z 10-letnią córką, Jaśminą.

Dziewczynka odziedziczyła po niej talent! „Kiedy to minęło 😳dopiero stawiała pierwsze kroki a tu już spiewa, gra obok nas na scenie, przechodzi swoje wielkie i małe rozterki, sukcesy, porażki …jest piękna, mądra i zdolna ) jestem z niej bardzo@dumna i dumna jestem, ze mogę być jej mamą!”, pisała Monika Urlik.

Życzymy wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i kolejnych sukcesów!  

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.